Проєкт уроку " Механічний рух. Відносність руху "

Про матеріал
Механічний рух. Відносність руху та спокою. що таке механічний рух; що називають системою відліку; ознайомитеся з фізичною моделлю «Матеріальна точка»; навчитеся розрізняти поняття руху та спокою.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Фізика. Механічний рух. Відносність руху. Виконала вчитель фізики Ужгородського ліцею ім. В. С. Гренджі-Донського. Щерба О. В.

Номер слайду 2

Вступ. Мета проєкту: Глибоко дослідити поняття механічного руху, зрозуміти його відносність. Актуальність: Вивчення механічного руху є фундаментом для розуміння багатьох фізичних явищ, що оточують нас. Ці знання знаходять широке застосування в різних галузях науки і техніки.

Номер слайду 3

Механічний рух. Відносність руху та спокою

Номер слайду 4

Ви дізнаєтеся:що таке механічний рух;що називають системою відліку;ознайомитеся з фізичною моделлю «Матеріальна точка»;навчитеся розрізняти поняття руху та спокою.

Номер слайду 5

Механіку поділяють на три частини, це: Механіка — розділ фізики, який вивчає закони механічного руху й механічної взаємодії.кінематика — вивчає рух тіл без виявлення причин, що його зумовили;динаміка –— вивчає закони руху тіл і причини, що зумовили цей рух;статика — вивчає закони рівноваги тіл або системи тіл (більш детально вивчається в межах курсу теоретичної механіки).

Номер слайду 6

Механічний рух — це зміна із часом положення тіла або частин тіла в просторі відносно інших тіл. ПОСТУПАЛЬНИЙ РУХОБЕРТАЛЬНИЙ РУХКОЛИВАЛЬНИЙ РУХ

Номер слайду 7

Види систем координат. Тривимірна(тіло рухається в просторі)Одновимірна (тіло рухається вздовж прямої)x=4 Двовимірна(тіло рухається по площині)x=2, y=-2

Номер слайду 8

Годинник — прилад для вимірювання часу, упродовж якого відбувалося фізичне явище. Годинники:механічні;електронні;атомні;сонячні. Одиниця часу в СІ — с (секунда). Символ для позначення часу — t. Які одиниці часу ви ще знаєте? Як ці одиниці пов’язаніз одиницею часу в СІ?

Номер слайду 9

Тіло відліку – тіло, відносно якого розглядають положення рухомого тіла. Спостерігач самостійно може вибрати тіло відліку.

Номер слайду 10

Система відліку. Система відліку – це тіло відліку, пов’язана з ним система координат і годинник для відліку часуЇї використовують, щоб указати положення фізичного тіла в просторі в певний момент часу.

Номер слайду 11

Матеріальна точка. Матеріальна точка — це фізична модель тіла, розмірами якого в умовах даної задачі можна знехтувати, при цьому зберігається маса тіла.

Номер слайду 12

Завдання для І групи. Обговоріть між собою. Чи завжди ви рухаєтеся під час подорожі літаком? Потягом? Автомобілем? Поділіться з однокласниками результатами своїх висновків. Робота в групах. Завдання для ІІ групи. Обговоріть між собою. Чи завжди ви перебуваєте в стані спокою, сидячи в кінотеатрі під час перегляду фільму?Поділіться з однокласниками результатами своїх висновків.

Номер слайду 13

Чи можемо ми рухатись і водночас залишатися нерухомими?Те, що тіло відліку вибирається довільно, означає, що стан руху і стан спокою є відносними. Тобто тіло одночасно відносно одних тіл перебуває в спокої, а відносно інших рухається. Приклад: людина в потязі відносно вагона перебуває в спокої, тобто не рухається, але відносно будівлі залізничної станції вона рухається.

Номер слайду 14

Відносність механічного руху. Залежно від вибору системи відліку. Якщо систему відліку пов’яжемо з пароплавом, тобто за тіло відліку візьмемо, наприклад, стіл, то відносно нього лампа нерухома. Коли ж ми пов’яжемо систему відліку з берегом, уздовж якого пливе пароплав, то відносно нього лампа рухається зі швидкістю пароплава.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Рефлексія «Доповни речення»4. Я пішов/-ла з уроку:  1. Я прийшов/-ла на урок:  2. На уроці матеріал був: 3. Урок мені допоміг:  

Номер слайду 23

Домашнє завдання. Опрацюйте § 6. Дайте відповіді на завдання 3, 4 вправи № 6 с. 46 (усно), виконайте завдання 5 вправи № 6 (у зошиті). Додаткове (творче) завдання. Пов’яжіть із вашим столом двовимірну систему координат, вибравши за початок координат кут стола, а за осі координат — його краї, що прилягають до цього кута. Визначте координати двох-трьох предметів на столі.

Номер слайду 24

У тему “Механічний рух” можуть входити: Практична частина. Лабораторні роботи: Визначення шляху і переміщення за допомогою різних приладів (лінійки, рулетки). Будування графіків залежності шляху від часу. Вивчення різних видів траєкторій за допомогою простих експериментів. Розв'язання задач: Задачі на визначення шляху, переміщення, швидкості. Задачі на побудову графіків руху. Проектування моделей: Створення моделей різних видів руху за допомогою простих матеріалів. Моделювання траєкторій руху різних тіл.

Номер слайду 25

Висновок. Під час вивчення теми учні зможуть: Глибоко зрозуміти поняття механічного руху і його відносність. Розрізняти такі важливі характеристики руху як траєкторія, шлях і переміщення. Набути практичних навичок проведення експериментів і розв'язання задач. Розвинути вміння аналізувати фізичні явища і робити висновки.

Номер слайду 26

Бар'яхтар В. Г., Божинова А. Ф., Довгий С. О. та ін. Фізика: Підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Генеза, 2024. Засєкіна Т. М., Засєкін Д. О. Фізика: Підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Освіта, 2024. Максимович С. О. Фізика: Підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2024. Пістун П. Ф., Добровольський В. В. Фізика: Підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Видавництво «Алатон», 2024. Посібники для вчителів: Божинова А. Ф., Бар'яхтар В. Г. Методичний посібник до підручника «Фізика» для 7 класу. – К.: Генеза, 2024. Засєкіна Т. М. Методичні рекомендації до підручника «Фізика» для 7 класу. – К.: Освіта, 2024.Інтернет-ресурси: Всеукраїнська школа онлайн: https://naurok.com.ua/Інститут модернізації змісту освіти: https://imzo.gov.ua/Khan Academy: https://uk.khanacademy.org/Список використаних джерел

pptx
Додав(-ла)
Щерба Оксана
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Презентації
До підручника
Фізика 7 клас (Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Горобець Ю.І., Ненашев І.Ю., Кірюхіна О.О.; за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.)
До уроку
Розділ 2. Механічний рух
Додано
1 листопада 2024
Переглядів
310
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку