Проєкт за романом-утопією Р.Д.Бредбері «451° за Фаренгейтом»

Про матеріал
Проєкт за романом-утопією Р.Д.Бредбері «451° за Фаренгейтом» підготував учень 9 класу під керівництвом учителя Г. Лазуренко з метою підготовки до написання науково-дослідницької роботи МАН
Зміст слайдів
Номер слайду 1

МАНІПУЛЯЦІЯ І ВЛАДАПроєкт підготував учень 9 класу Дубік Д. Керівник: Лазуренко Г.

Номер слайду 2

«451 градус за фаренгейтом» Р. Бредбері - антиутопічний роман про майбутнє, який відображає нашу реальність доведену до абсурду. Головний герой твору - Гай монтег працює пожежником, але не гасить пожежі, а палить книги. Суспільство у якому він живе пронизане тотальним контролем, а люди легко піддаються масовій маніпуляції та втраті індивідуальності. Але після зустрічі з дівчиною кларіс Монтег починає сумніватися у цінностях свого суспільства.

Номер слайду 3

Що таке маніпуляція та влада ?

Номер слайду 4

Маніпуляція — це коли хтось використовує хитрість, щоб керувати чи впливати на інших, змушуючи їх робити те, що сам маніпулятор бажає, навіть якщо це не відповідає реальним потребам жертви. Влада — здатність і можливість того, хто нею володіє, за допомогою авторитету, заохочення, або примусу, впливати на дії інших.

Номер слайду 5

Як зображене суспільство у творі «451 градус за фаренгейтом»?

Номер слайду 6

Суспільство зображено як авторитарне та цензурне, позбавлене індивідуальності. Воно прагне до підтримки "щастя" та "стабільності", за рахунок знищення будь-якої літератури, яка могла би зруйнувати цю стабільність та щастя. Головна цінність цього суспільства - це розваги. Люди у цьому суспільстві завдяки соціальному контролю та масовій маніпуляції згубили здатність мислити та розуміти світ.

Номер слайду 7

Як виглядають масові засоби інформації у творі.

Номер слайду 8

Медіа в романі тримаються під тотальною цензурою, а також використовуються для відволікання уваги народу шляхом розваг, що призводить до майже абсолютної відсутності критичного мислення у людей. Основним інструментом медіа у романі є телевізор, який слугував звичайним людям у якості розваги, а владі засобом достатньо ефективної масової маніпуляції. Найчастіше телевізор був зображений у вигляді однієї або декількох телевізійних стін.

Номер слайду 9

Цікаво знати

Номер слайду 10

Роман було опубліковано в розпалі холодної війни. У той час по всім штатам було частим явищем переслідування та цькування владою: художників, співаків та письменників, які підозрювалися у симпатіях до комунізму. Чим Бредбері був стурбований, бо такі заходи могли бути передумовою для більш сильної цензури. Цими хвилюваннями він поділився з нами у його творі "451 градус за Фаренгейтом".

Номер слайду 11

Схожість твору з сьогоденням

Номер слайду 12

У самому романі ми бачимо, що технології, медіа використовуються для маніпуляції свідомістю. Дивлячись на те, що твір передбачив багато винаходів, подивимось що передбачив він на цей раз. Телебачення та радіо використовуються для маніпулювання масами через пропаганду та цензуру. те саме й у сучасному світі, інтернет та соціальні мережі часто використовуються для поширення пропаганди та маніпуляції народом.

Номер слайду 13

Соціальні мережі. У романі, соціальна ізоляція та відсутність особистих зв'язків допомагають утримувати населення під контролем влади. У сучасному світі, соціальні мережі можуть бути використані для маніпулювання думками та впливом через алгоритмічні фільтри, які обмежують доступ до різноманітної інформації.

Номер слайду 14

Реклама. У романі, реклама використовується для впливу на людей та впливу на їхні думки. У сучасному світі, технології персоналізованої реклами використовуються для створення специфічних рекламних повідомлень, які відповідають індивідуальним інтересам користувача.

Номер слайду 15

ВИСНОВОК: Роман «451 градус за фаренгейтом» написаний фантастом Р. Д. Бредбері є нашою сьогоденною реальністю доведеною до абсурду, як бредбері і казав. Інакше кажучи багато речей які були описані у творі стали реальністю сьогодні наприклад: радіо-черепашка - безпровідні навушники, а також теле-стіни - плоскі або вмонтовані у стіну телевізори. Отже, автор у романі не тільки передбачав майбутнє, але також попереджав щодо можливої деградації суспільства та контролю над інформацією.

pptx
До підручника
Зарубіжна література 9 клас (Ніколенко О.М., Зуєнко М.О., Стороха Б.В., Туряниця В.Г., Орлова О.В.)
Додано
25 листопада 2024
Переглядів
88
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку