Прості досліди з фізики в домашніх умовах: «Дослід – розмір предметів на відстані в залежності від кута зору»

Про матеріал
Дослід – розмір предметів на відстані в залежності від кута зору Дослід досить цікавий і варто приділити йому увагу. З цим фізичним явищем ми стикаємся постійно. Якщо стоїмо на тротуарі і вдалині бачимо автомобіль, то він здається маленьким, ніби іграшковий, а коли автомобіль наблизився до нас, то ми бачимо його великі розміри. Всім, кому приходилось знімати яблука, груші з високого дерева за допомогою довгої палиці з пристроєм захоплення фруктів стикались з тим, що яблуко, або груша здаються маленькими на висоті, а зірвавши їх – були приємно здивовані тим що в дійсності вони більших розмірів, при цьому людина вірить своїм очам і забуває про існування такого фізичного явища. Можливо провести такий дослід: поставимо на паркан на рівні очей яблуко (грушу, айву, іграшку), а друге яблуко – таких же розмірів будемо утримувати в руці і відійдемо на 10…15 метрів і подивимось на яблуко на паркані і порівняємо з розмірами яблука в руці - і яблуко в далечині буде виглядати менших розмірів, а якщо відійти на 40…50 метрів, то буде здаватись дуже маленьким. Розташовані вдалині предмети завжди здаються людині дрібнішими – така властивість людського ока. Один і той же предмет візуально може мати різні розміри залежно від віддаленості від ока спостерігача. Пояснення цього явища - на сітківці ока зображення предмета виходить зворотним і зменшеним. При віддаленні предмета його зображення на сітківці стає менше, тому і здається нам, що предмет зменшується. При скороченні відстані зображення, навпаки, збільшується і здається що предмет збільшується. В геометрії це означає, що величина кута зору обернено пропорційна відстані до предмета.
Перегляд файлу

Прості досліди з фізики в домашніх умовах: «Дослід – розмір предметів на відстані в залежності від кута зору»

 

А. Ейнштейн сказав: «Істина — це те, що витримує перевірку дослідом».

  Досліди з фізики допоможуть ввійти до чудесного світу знань. Для учнів 5 -11 класів вони будуть нескладними. Зрозумівши основні фізичні принципи і закони, учні відчувають себе більш впевнено. 

   Щоб вивчення законів фізики в домашніх умовах було безпечним, необхідно дотримуватися запобіжних заходів:

1.  Абсолютно всі експерименти необхідно проводити за участю дорослих. 

2.  Необхідно бути особливо уважними, якщо використовуються гострі, колючоріжучі предмети, відкритий вогонь. При цих дослідах присутність дорослих обов'язкова. 3. Використання отруйних речовин заборонено. 

 

     Дослід – розмір предметів на відстані в залежності від кута зору 

    Дослід  досить цікавий і варто приділити йому увагу. З цим фізичним явищем ми стикаємся постійно. Якщо стоїмо на тротуарі і вдалині бачимо автомобіль, то він здається маленьким, ніби іграшковий, а коли автомобіль наблизився до нас, то ми бачимо його великі розміри. Всім, кому приходилось знімати яблука, груші з високого дерева за допомогою довгої палиці з пристроєм захоплення фруктів стикались з тим, що яблуко, або груша здаються маленькими на висоті, а зірвавши їх – були приємно здивовані тим що в дійсності вони більших розмірів, при цьому людина вірить своїм очам і забуває про існування такого фізичного явища.      Можливо провести такий дослід: поставимо на паркан на рівні очей яблуко (грушу, айву, іграшку), а друге яблуко – таких же розмірів будемо утримувати в руці і відійдемо на 10…15 метрів і подивимось на яблуко на паркані і порівняємо з розмірами яблука в руці -  і яблуко в далечині буде виглядати менших розмірів, а якщо відійти на 40…50 метрів, то  буде здаватись дуже маленьким.  Розташовані вдалині предмети завжди здаються людині дрібнішими – така властивість людського ока.

   Один і той же предмет візуально може мати різні розміри залежно від віддаленості від ока спостерігача. Пояснення цього явища - на сітківці ока зображення предмета виходить зворотним і зменшеним. При віддаленні предмета його зображення на сітківці стає менше, тому і здається нам, що предмет зменшується. При скороченні відстані зображення, навпаки, збільшується і здається що предмет збільшується. В геометрії це означає, що величина кута зору обернено пропорційна відстані до предмета.

Література:

            1. Автор: Бабин Дмитро Святославович, Інтернет https://radioelectronics-ur5ydn.jimdofree.com/прості-досліди-з-фізики-в-домашніхумовах/дослід-розмір-предметів-на-відстані-в-залежності-від-кута-зору/  

   

Автор: Бабин Дмитро Святославович

pdf
До підручника
Фізика 7 клас (Засєкіна Т.М., Засєкін Д.О.)
До уроку
РОЗДІЛ 1. ФІЗИКА ЯК ПРИРОДНИЧА НАУКА
Додано
25 жовтня 2022
Переглядів
243
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку