Ознайомити дітей із проблемами людства XXI сторіччя; допомогти усвідомити, що кожна людина несе персональну відповідальність за майбутнє нашої планети, нашої Землі; розвивати вміння вболівати за навколишній світ; виховувати в учнів любов, людяність, доброту, почуття патріотизму, виховувати любов та повагу до природи, шанобливе ставлення до планети Земля.
Радіолінійка
Завідувач бібліотекою: Фурсенко О.В.
2018 рік
Мета заходу:ознайомити дітей із проблемами людства XXI сторіччя; допомогти усвідомити, що кожна людина несе персональну відповідальність за майбутнє нашої планети, нашої Землі; розвивати вміння вболівати за навколишній світ; виховувати в учнів любов, людяність, доброту, почуття патріотизму, виховувати любов та повагу до природи, шанобливе ставлення до планети Земля.
(Звучить пісня "Ти - Земле моя» у виконанні С.Ротару.)
Ведучий1. Земля… Яка вона? Породжує джерельця і стрімкі потоки, трави й дерева. Вона тримає на собі океани, ганяє хмари та грається їх тінями. Приймає всі дощі, сніги й тумани. Вона розкривається жерлами вулканів, запускає птахів у небо, прискорює хутконогих звірів.
Земля, як той Фенікс – то згорає, завмирає, то відроджується знову, даруючи своїм жителям дивну пору – весну.
Людині завжди кортіло зазирнути, що там за зарею, за байраком, лісом. І вона вирушила в мандри, щоб осягнути велич і могутність Землі. Та попри таємничість, Земля залишається для всіх прекрасним і радісним домом. Мільярди років світить вона маленькою зіркою в безмежному просторі Всесвіту. Але ніколи люди не відчували такої гострої тривоги за наш спільний дім, як в останні десятиріччя. Назавжди зникли сотні видів рослин і тварин. Вирублено половину всіх існуючих раніше лісів. Висихають і забруднюються моря й річки. А скільки ще навколо видимих і невидимих слідів нерозумної діяльності людини?! Ерозія ґрунтів, кислотні дощі, озонові діри…
Ведучий 2. Настав час отямитися, схаменутися. Мільйони небайдужих людей у всіх куточках планети об’єдналися, щоб відстояти життя на Землі.
Наші взаємини із природою починаються з кожного. Антуан де Сент-Екзюпері говорив: «Є таке тверде правило: прокинувся вранці, умився, причепурився – і відразу ж причепури свою планету».
Людина може бути щасливою тільки у співдружності з природою.
Любимо, шануймо, бережімо природу, вічне джерело нашого життя і нашої творчості! Вона нам стократ більше віддасть, ніж ми можемо їй дати!
М.Рильський
Ведучий 3. Немає кращої землі,
ніж наша Херсонщина!
Любимо ми її земні
лани й розлогі ниви,
озера й річки,
міста та села
в квітучих вінках садів,
мову й пісні,
що споконвіку живуть
у серці нашого народу.
Любимо тебе, Херсонщино,
наш тихий земний раю!
Ведучий 1.Найбільшу насолоду й радість, найпалкішу любов до рідного краю викликає спілкування з природою.
Шепіт голуба, води, зелених дібров, спів дзвінкоголосих пташок, запах і розмаїття квітів – усе це дорога серцю, незрівнянна каса рідного краю.
Яка природа! Кращої нема
Як річка й поле, лісом оковиті.
І кращого нема нічого в світі,
Коли людина творить це сама.
Спасибі людям, що зростали ліс –
Це миле серцю кожної людини.
Спасибі людям, що зростали ліс,
За всі доби, ялинки в пишнім гіллі
І за красу отих зелених ліс,
В яких стоять оті гнучкі берізки білі.
Ведучий 2. 22 квітня 1970 року в Нью–Йорку студенти, школярі та їхні викладачі вперше організували національне свято – День Землі.
Його учасники запропонували американцям звернути увагу на екологічні проблеми і спробувати навчитися щодня спільними зусиллями берегти нашу прекрасну планету, а також закликати владу до розв’язання проблем захисту природи. Вже через рік у США було створено Державне агентство з охорони навколишнього середовища, яке сьогодні діє досить активно і має тісні контакти з державними структурами багатьох країн, у тому числі й України. У тому ж 1970 році в США був прийнятий закон про чисте повітря, а ще через три роки розпочалася робота над створенням екологічного законодавства.
1990 року день землі було оголошено міжнародним. Тоді ця назва вперше прозвучала і в Україні, яка виборювала своє право на незалежність, на організацію демократичних рухів.
22 квітня під час політичної демонстрації біля пам’ятника Леніну Юрій Щербак заявив про створення Партії зелених України. А ще через два роки день Землі почали відзначати в незалежній Україні як день захисту природи, день акцій з метою привернути увагу до проблем планети Земля.
Ведучий 3. Берегти природу треба,
Як батьки – земля і небо.
Кожен кущик, кожну кітку,
Взимку сніг і сонце влітку,
Дощ – святковий водограй,
Цей зелений пишний рай,
Лія і луки, синю річку,
Кожну пташку невеличку,
Цю веселочку барвисту
Це калинове намисто –
Україну, рідний край
Бережи, люби і знай.
Ведучий 1. Послухай, як струмок дзвенить,
Як гомонить ліщина
З тобою всюди, кожну мить
Говорить Україна.
Послухай, як трава росте
Напоєна дощами,
І як веде розмову степ
З тобою колосками.
Послухай, як вода шумить –
Дніпро до моря лине.
З тобою всюди, кожну мить
Говорить Україна.
Усім нам, мешканцям невеликої, прекрасної, але вкрай переобтяженої шкідливими плодами людської діяльності планети, необхідно почати діяти. Ми мусимо активно рятувати природне середовище, зберігати й «ремонтувати» свій дім, колись прекрасний, який почав розвалюватися з нашої ж вини. Але робота ця – надзвичайно складна, важка, відповідальна. І вона лише тоді дасть позитивні наслідки, коли ми вибуватимемо її не тільки сумлінно, з душею і серцем, але, що дуже важливо,грамотно,з урахуванням законів природи.
Бібліотекар: ПАМ’ЯТАЙТЕ!
Щогодини на нашій планеті: - 1700 акрів продуктивної землі стає пустелею;
Щохвилини:
Як говорив Джеральд Дарелл, ми отримали в спадок невисловно прекрасний і багатий сад, але біда наша в тому, що ми – погані садівники, що не засвоїли найпростіших правил садівництва.
З повагою ставлячись до цього саду, ми робимо це із благодушним самозадоволенням неповнолітнього, який шматує ножицям картину Рембрандта.
Ведучий 1. І сльоту, і в час негоди,
І в негоду, друже мій,
Серцем слухати зумій
Звуки рідної природи.
Звуки – дивні голоси.
Незвичайної краси
Чуєш, друже мій?
З вітром листя гомонить,
З сонцем – ниви і діброви.
І з озерами – блакить.
Розмовляють дощі, води…
Стань, послухай, роздивись,
Мову рідної природи
Розуміти серцем вчись.
Природа щедра до нас. Що ми маємо – усе від неї. Відплатити їй своєю добротою, увагою, і вона стане ще щедрішою,
Батьківщини рідної сади
Нахилились цвітом до води.
Кожна гілка – в сонці, у теплі
Щедро пахне соками землі.
Батьківщини рідної гаї
Кличуть серце в затінки свої.
Зупинись і случай солов’я,
І відчуй, що це Земля твоя.
Дякуємо за увагу.