Тема: Революція Гідності 2013-2014 рр.
Мета уроку:
Тип року: вивчення нового матеріалу
Нові поняття: Безвізовий режим, Євромайдан, Антимайдан, Революція Гідності, євроінтеграція, "Небесна сотня", тітушки.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
(Робота з фотоматеріалами)

Вчитель: На яку подію нам натякають ці світлини? (відповідь учнів)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
План
1.Призупинення європейської інтеграції в Україні.
2.Початок протестів на Майдані.
3.Основні події Революції Гідності 2013-2014рр.
4. Політичні портрети лідерів Революції.
https://m.youtube.com/watch?v=uAAYskRPMjI
Вчитель: Подією, яка спричинила соціальний вибух, стала неочікувана відмова Президента України В. Януковича підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом. У зв’язку з цим протестні акції почали називатися Євромайданом. 21 листопада 2013 р. кілька журналістів вийшли на Майдан Незалежності в Києві та поширили в соціальних мережах заклик до всіх небайдужих приєднатися.
Проблемне запитання: Революція Гідності - подвиг героїв чи марно втрачені життя?
Робота з джерелом (роздруківки на партах)
Майдан. Початок. Cпогади учасників Революції Гідності
Софія Бориско, студентка Київського національного університету імені Тараса Шевченка:
-Мені здається, для кожного з нас, хто тоді вийшов, це насамперед була боротьба з несправедливістю.
Коли нарешті з’являється шанс на якесь краще майбутнє – перед тобою відкриваються перспективи, європейський вектор розвитку, і раптом в один момент тобі кажуть: "Ні. Не так. Розвертаємося на 90 градусів і рухаємось в інший бік". Тож головним рушійним мотивом, на мою думку, було насамперед оце відчуття несправедливості.
Перші дні були доволі сумбурні. Була машина, з якої всі виголошували промови. Була Руслана. Тоді почалися збиратися студенти. Я пам’ятаю, мене покликав мій одногрупник: "Ти знаєш, збираються студенти університету Шевченка, під стелою" (там було звичне місце збору всіх студентів).
Я приєдналася… і була розчарована. Університет Шевченка – це понад 25 000 студентів, а нас стояло близько тридцяти. І ми тоді вирішили визначити координаторів від кожного факультету. Я стала координатором від свого економічного.
Тоді були такі цікаві тусовки (назвемо їх так): позаду стели та в "Глобусі", у "Кофе-хаузі" збиралися студенти різних університетів, обговорювали, що робити далі… Все це було доволі сумбурно. Пам’ятаю, ми вирішили написати звернення від студентства до Президента. Не узгодивши його до кінця, на наступний день одна з організацій висмикнула цей лист, зачитала його зі сцени, закликала людей іти до Адміністрації Президента.
Запитання:
Запитання:
1.Які методи використовували правооронці при розгоні студентів?
3.Як вплинув розгін Майдану на більшість населення України?
3.3 Основні події Революції Гідності 2013-2014рр."Небесна сотня".
Завдання: За допомогою підручника (с.218-221) заповнити таблицю «Причини, Передумови, Наслідки Революції Гідності»
3.4Політичні портрети лідерів Революції.
(Учні отримують біографії лідерів революції на парти.)
IV. Закріплення вивченого матеріалу
V. Підсумок уроку
Проблемне запитання: Революція Гідності - подвиг героїв чи марно втрачені життя? (учні висвітлюють свої думки)
Події Революції Гідності стали доказом того, що кожен народ має право на самоповагу, почуття патріотизму. Майдан продемонстрував здатність українців до самоорганізації, взаємодопомоги та самопожертви. Україна це є свобода, де живе людська гідність і право обирати свою долю.
VІ. Інструктаж домашнього завдання
Опрацювати параграф 26