Урок № _____
Дата: _________
Біологія 7 клас
Тема: Різноманітність ссавців.
Мета: Розширити і поглибити знання про ссавців, їх різноманітність, пристосування
до певних умов середовища та визначення лідерських якостей шляхом використання методики перевернуте навчання.
Прийоми активізації пізнавальної діяльності: завдання творчого і репродуктивного
характеру, проблемне подання матеріалу, використання народної творчості, робота з відео та презентацією, робота в группах.
Обладнання: Таблички; презентація; підручник; відео; додатковий матеріал.
Основні поняття і терміни: сумчасті, яйцекладні (першозвірі), плацентарні.
Тип уроку: методика перевернутого навчання.
Хід роботи
1. Організаційний етап
Добрий день! Сьогодні ми продовжуємо працювати над Класом Ссавці. Тож Запишіть тему нашого уроку.
Запис на дошці « Різноманітність Ссавців»(1 хв.)
2. Актуалізація знань
« Словникова довідка»
Ви поділені на групи. І зараз ми подивимося як ви опанували пройдений матеріал. Завдання на швидкість. В кожної групи лежить бланк з текстом, в текст потрібно вставити пропущені слова які подані вам у словниковій довідці. (3хв)
3. Мотивація знань
У кожній команді є завдання ( табличка ) за допомогою додаткового матеріалу підготуйте відповіді на запитання. 5 хвилин на підготовку.
4. Вивчення нового матеріалу
Отже ви освоїли матеріал Класу Ссавці. Вам додому було завдання подивитися фільм, який я вам запропонувала. Кожній команді свій фільм. Виберіть представника з команди. Представники повинні озвучити фільм без звуку.(12 хв)
Чи знаєте ви, що…
- найкращий бігун на довгу дистанцію – гепард, його швидкість 100 км \год.
- рекордна швидкість коня – 70 км\год
- рекорд довголіття коня – 62 роки;
- один тхір знищує в середньому 120 ховрахів, які знищують майже півтонни зерна і 2000 мишей, що пожирають 4 т і тим самим за рік він зберігає 4,5 т зерна;
- у літній час меню скунсів на 50 – 75% складається з коників, цвіркунів, хрущів, ос, личинок різних комах. Ловлять вони і мишей, пацюків, ховрахів;
- лісові лисиці на 80 – 85% харчуються полівками і гризунами і лише 15 – 17% їхнього раціону становлять птахи;
- ласка – найменша тварина ряду Хижі, її маса – 40 – 100 г, знищує невеликих мишоподібних гризунів;
- Найменшу вагу має летюча миша малютка, вага її 2 грами.
- вівчарка живе 25 років;
- кажан цілу зиму спить вниз головою;
- у їжака на квадратний сантиметр припадає 15 голок;
- руда вечірниця має надзвичайний апетит, вона може з’їсти 30 хрущів і не наїстися;
- землерийка – найменший ссавець на Землі, важить всього 2 – 3 грами;
- загальна площа системи тунелів одного крота становить – 100 – 200 квадратних метрів, за добу він проходить і обстежує 200 – 300 метрів своїх підземних шляхів, а нових ходів риє 4 – 5 метрів;
- полівка за добу може знищити 50 г свіжої зеленої трави – вдвічі більше власної ваги.
5. Узагальнення знань з вивченого на урок
ГРА „ЗНАЙДИ ЗАЙВОГО”
Правильна відповідь – 0,5 бала.
1.Верблюд, жирафа, зебра, антилопа, олень, муфлон.
2.Соболь, ласка, лисиця, горностай, норка, куниця.
3.Синій кит, дельфін - білобочка, афаліна чорноморська, морський котик, кашалот, косатка.
Білка, бобер, дикобраз, ондатра, кріт, нутрія.
Відповідь: 1 – верблюд, 2 – лисиця, 3 – морський котик, 4 – кріт.
ГРАФІЧНИЙ ДИКТАНТ
Правильна відповідь – 1 бал.
Якщо твердження вірне – ставите „+”, а якщо ні, то „ – „
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Шкіра ссавців міцна та пружна, у більшості видів вкрита волосяним покривом.
2.Залози, секрет яких змащує жиром волосся, є потовими.
3.Кажани вловлюють відбиті навколишніми предметами ультразвуки, які самі видають.
4.У яйцекладних ссавців добре розвинена плацента.
5.Землерийки – великі тварини, дещо схожі на кротів.
6.Гризуни завдають великої шкоди садівництву.
7.Найбільшим представником котячих є тигр.
8.Гібони мають довгі передні кінцівки, за допомогою яких вони стрибають з гілки на гілку.
9.Ряд Примати – група ссавців, до яких належать коні, корови, носороги і зебри.
10.До Червоної книги України занесено представників ластоногих, китоподібних, хижих і комахоїдних.
ВІДПОВІДІ: „+” – 1,3,6,7,8,10. „ – „ – 2,4,5,9.
Всього: 12 балів.
У вас у кожного є карточка само оцінювання. Отже візьміть їх підпишіть і позначте на стільки добре ви знаєте матеріал.
6. Домашнє завдання
П.51 заповнити таблицю, за бажанням скласти кросфорд або ребус.