Дата ___/____/____ Клас _________
Уроки 33,34
Роль хімії у створенні нових матеріалів, розвитку нових напрямів технологій, розв’язанні продовольчої, сировинної, енергетичної, екологічної проблем. Захист навчальних проєктів.
Мета уроку:
Формування ключових компетентностей:
-
спілкування державною мовою;
-
спілкування іноземними мовами;
-
основні компетентності у природничих науках і технологіях;
-
інформаційно-цифрова компетентність;
-
уміння вчитися впродовж життя;
-
ініціативність і підприємливість;
-
екологічна грамотність і здорове життя;
-
соціальна та громадянська компетентності.
Формування предметних компетентностей;
-
знати значення хімії в розв’язанні продовольчої, сировинної, енергетичної, екологічних проблем;
-
усвідомлювати причинно-наслідкові зв’язки у природі та її цінність і цілісність; право на власний вибір і прийняття рішень; відповідальність за збереження довкілля від шкідливих викидів;
-
навчитися критично ставитися до хімічної інформації з різних джерел;
-
висловлювати свої судження щодо значення хімічних знань як складника загальної культури людини; про вплив діяльності людини на довкілля та охорону його від забруднень;
-
виробляти власне ставлення до природи як найвищої цінності;
-
розвивати хімічну мову;
-
формувати зацікавленість у демократичному облаштуванні оточення й екологічному облаштуванні довкілля;
-
оцінювати необхідність сталого розвитку як пріоритету міжнародного співробітництва;
Виховна мета:
-
виховувати інтерес до вивчення хімії;
-
розуміти і виконувати встановлені державою закони і правила щодо збереження довкілля;
-
співпрацювати з іншими над реалізацією соціально значущих проєктів, що передбачають використання хімічних знань;
-
працювати в групі, співпрацювати з іншими групами, шанувати розмаїття думок і поглядів;
-
формувати навички відповідально й ощадно ставитися до використання природних ресурсів як джерела здоров’я і добробуту та безпеки людини і спільноти.
-
формувати в учнів навичок дотримання академічної доброчесності.
Наскрізні змістові лінії
Громадянська відповідальність. Здоров’я і безпека. Екологічна безпека і сталий розвиток. Підприємливість і фінансова грамотність.
Очікувані результати:
Знаннєвий компонент. Учень/учениця наводить приклади застосування хімічних сполук у різних галузях та у повсякденному житті.
Ціннісний компонент. Учень/учениця
-
оцінює значення хімії у створенні нових матеріалів, розвитку нових напрямів технологій, розв’язанні продовольчої, сировинної, енергетичної, екологічної проблем;
-
усвідомлює значення нової філософії у хімії і власної громадянської позиції для реалізації концепції сталого розвитку суспільства; причинно-наслідкові зв’язки у природі та її цінність і цілісність; право на власний вибір і прийняття рішення; відповідальність за збереження довкілля від шкідливих викидів;
-
популяризує хімічні знання;
-
критично ставиться до хімічної інформації з різних джерел;
-
висловлює судження щодо значення хімічних знань як складника загальної культури людини; про вплив діяльності людини на довкілля та охорону його від забруднень;
-
виробляє власні ставлення до природи як найвищої цінності.
Обладнання: ноутбук, телевізор, мультимедійні презентації, спільні онлайн-дошки, інтерактивний плакат.
Методи і форми навчання: фронтальна бесіда, комунікативно-творчий метод, ілюстративно-наочний метод, інформаційно-рецептивний метод, групові роботи; захист учнями навчальних проєктів, ознайомлення з новим матеріалом за матеріалами підручника та розміщеними в Teams та інтерактивним плакатом, робота в окремих кімнатах Teams та на спільній онлайн-дошці Padlet або https://app.conceptboard.com/boards
Тип уроку: вивчення нового матеріалу, формування компетентностей.
-
1. Організаційний етап
-
2. Етап підготовки учнів до активного й усвідомленого засвоєння нового матеріалу
3.1. Повідомлення теми уроку.
3.2. Формулювання разом мети і задач уроку. Оголошення очікуваних результатів та критеріїв оцінювання.
Обговорення вислову
Однією з найбільш гострих проблем сучасності є збереження навколишнього середовища. Будь-які успіхи науково-технічного прогресу будуть знецінені, якщо вони супроводжуються руйнуванням природи. Людина не зможе жити без чистого повітря, вільного від шкідливих домішок, води та продуктів харчування.
Тейяр де Шарден
-
4. Вивчення нового матеріалу
Робота в командах (20 хвилин). Під час дистанційного навчання відбувається робота команд в окремих кімнатах.
Завдання командам:
За матеріалами підручника та розміщеними в Teams
-
ознайомитися із новим матеріалом,
-
створити інтелект-карту для виступу,
-
створити хмару слів,
-
на спільній дошці Padlet розмістити 3-4 речення про що ви дізналися, інтелект-карту, хмару слів та корисні посилання за темою,
-
підготуватися до захисту роботи (1 учень від команди; виступ 3 хвилини)
За матеріалами підручника та розміщеними в Teams ознайомитися із новим матеріалом, створити інтелект-карту виступу, на спільній онлайн-дошці padlet (приєднатися за QR-кодом) розмістити інтелект-карту, коротку інформацію, корисні посилання, хмару слів, яку створили на хмарній платформі:
-
Роль хімії в розв’язанні енергетичної проблеми (параграф 39 підручника Ярошенко; параграф 34 підручника Попель. Крикля)
-
Роль хімії у розв’язанні продовольчої проблеми (параграф 34 підручника Попель. Крикля; параграф 38 підручника Ярошенко )
-
Роль хімії у розв’язанні сировинної проблеми (параграф 34 підручника Попель. Крикля; параграф 38 підручника Ярошенко )
-
Роль хімії у створенні нових матеріалів (параграф 37 підручника Ярошенко; параграф 34 підручника Попель. Крикля)
-
Роль хімії у розв’язанні екологічної проблеми (параграф 35 підручника Попель. Крикля; параграф 39 підручника Ярошенко)
-
Роль хімічної науки для забезпечення сталого розвитку людства (за матеріалом, який розміщено в Teams, ознайомитися із інформацією).
-
5.Фізкультхвилинка. (Фізкультура/руханка із запальними ДЗІДЗЬО та Олею Цибульською)
https://youtu.be/iOPZYUooAjQ?list=PLFVSJgZgf7h-qJBQG9cs8SUSNKxKdqt0k
-
6. Узагальнення і закріплення знань
-
Захист роботи команд
-
Захист навчальних проєктів
-
7. Підбиття підсумків уроку (самооцінювання та взаємооцінювання)
-
8. Рефлексія
Сформулюйте особисте ставлення до медіатекстів (ця інформація саме для мене є корисною/некорисною, цікавою/нецікавою, шкідливою; особисто мені вона дає/не дає...)
-
8. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
.1) Підручник О.Г.Ярошенко, опрацювати параграфи 37-39 (підручник Попель, Крикля - параграфи 34,35) та матеріали на спільній онлайн-дошці.
2) Переглянути фільми про екологію за посиланням:
https://mariannaboyko.com/2016/11/20/filmy-pro-ekologiyu-23-strichky-shho-zminyat-vashe-vidnoshennya-do-svitu/?fbclid=IwAR2pknQ5os2geK9vPQFzPlFae3hmptOFJZfrpBXMnVdB75TSUNuDwrRClRk#comments
Хмарна платформа для Симуляція парникового ефекту
створення хмари слів phet
Інтерактивна спільна дошка Padlet
11-А 11-Б
11-В 11-Г