Розгорнутий план уроку на тему "Національна кухня"

Про матеріал
даний матеріал може використовуватися під час вивчення теми "Приготування їжі" для учнів 9-10 класу.
Перегляд файлу

План-конспект уроку з іноземної мови

 

 

Тема за програмою: « Національна українська кухня. Приготування їжі».

Тема уроку: «Створення та захист проектів з теми: «Мій улюблений рецепт».

 

Практична мета:

  • активізувати вживання лексичних одиниць в усному та писемному мовленні з теми «Приготування їжі»;
  • розширити кругозір щодо традицій української кухні;
  • закріпити граматичні конструкції в мовленнєвій практиці;
  • навчити працювати в групах за методом «мозковий штурм», за допомогою евристичної бесіди з’ясувати синонімічність питань щодо теми «Приготування їжі»;
  • формувати готовність учнів до спілкування;
  • удосконалювати навички мовленнєвої групової роботи під час     захисту проектів.

Розвиваюча мета:

  • розвивати мислення, зорову та слухова пам’ять, увагу;
  • сприяти розвитку діалогічного та монологічного мовлення шляхом моделювання реальної ситуації спілкування;
  • формувати фонематичний слух;
  • розвивати вміння орієнтуватись у мовленнєвій ситуації; удосконалювати навички фронтальної й індивідуальної, групової та парної роботи на уроці;
  • розвивати навички правильної вимови, побудови речень та виразів;
  • розвити пiзнавальну активнiсть учнів.

Виховна мета:

  • сприяти створенню емоційно позитивної атмосфери;
  • виховувати культуру спілкування;
  • залучити до доцільного використання здорової їжі;
  • підвищувати інтерес та мотивацію вивчення англійської мови.
  • виховувати в учнів розуміння важливості вивчення іноземної мови в сучасному світі й потреби користування нею як засобом спілкування.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизація знань.

Вид уроку: інтегрований проект (англійська мова, виробниче навчання).

Методи: словесні (бесіда, обмін думками), інтерактивні( вправа «Змійка», «Перекручені слова», «Мозковий штурм», захист проектів), наочні (перегляд відеоролику,презентація), репродуктивні.

 

 

 

Форми роботи: групова та індивідуальна.

Обладнання: комп’ютер, проектор, екран.

Дидактичне забезпечення уроку: презентація викладача, лексичні картки із завданнями,учнівські проекти,листки взаємооцінювання,відеоролик.             

 

 

 ХІД УРОКУ

 

 І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.

 1.1.Привітання та повідомлення теми уроку.

 T. Good morning, pupils! I am glad, to see you! How are you?

 Р. Good morning! We- are glad to see you too.  We are fine, thank you!

 Т: The theme of our lesson is “My favourite recipe”. We are сontinuing to speak about food and today we are going to disсuss your reсipes and ways to сook food. I know you’ve got a surprise for our guests (учні принесли свої улюблені страви, якими вони будуть пригощати після презентації рецептів).

The motto of the lesson is: “Live not to eat, but eat to live.”

 Warming-up:

1.2. Уведення в іншомовну атмосферу.

( Мовна розминка)

Play game. ’Snake’( перегляд відеоролика про національну українську кухню, вправа «Змійка»)
T: What is your favourite dish?

2. Основна частина уроку.

2.1. ( Повторення вивченої лексики до даної теми).

Now look at the screen please  and repeat the words :


Breakfast

Dinner

Supper

Fruit

Vegetables

Meat

Cutlet

Omelette

Fish

Salad

 

Pepper

Salt

Potato

Chicken

Cheese

Sausage

Spaghetti

Chocolate

To grill

To roast

 

To boil

To cook

To bake

To mash

To add

To mix

To fry

To peel

To slice

To cut


 

 

 

2.2. (Виконання  вправ на закріплення лексичних одиниць). Вправа «Перекручені слова».

 

Now look at the screen please  and you can see some scrambled words and you must read them.

DINGPUD, ETA, TEAM, RUFIT, CHORBS, LADSA, TERBUT, WETESS, BADRE.

(Pudding, tea, meat, fruit, borsch, salad, butter, sweets, bread)

                    

                                           

Find the words :

p

e

p

p

e

r

f

g

h

j

k

i

h

g

f

q

z

x

c

s

a

l

a

d

e

g

g

s

w

e

w

n

a

p

k

i

n

s

h

b

u

t

t

e

r

s

p

a

g

h

e

t

t

i

a

m

i

x

h

v

b

o

r

s

c

h

z

d

r

i

n

k

p

q

d

v

e

g

e

t

a

b

l

e

s

u

r

j

c

b

t

o

m

a

r

o

e

s

i

c

h

e

e

s

e

s

a

n

d

w

i

c

h

p

o

n

i

o

n

r

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Group work (Робота в групах)


Find the nouns to the submitted verbs:

I can boil    _____________________________________

I can grill –   _____________________________________

I can bake –   _____________________________________

I can peel –   ______________________________________

I can mix –   ______________________________________

I can stew -   ______________________________________

 

  Read the recipe. Fill in the gaps with the words from the box. Guess what recipe it is.

(add, boil, cut, get, mash, peel, put, take, wash, add)

 1) ____  3 or 4 potatoes. 2) ____ them.  3) Then ____ them carefully. 4) If the potatoes are very big, ____ them into smaller pieces. 5) Then ____ them into cold water, ____ some salt and ____ till they are ready. 6) ____   the water out and ____ some milk and butter. 7) Wait till the milk starts boiling. _____  everything.

 

Guess the dish :

  • Best of all I like healthy food. Firstly I take some vegetables, wash them and cut. Then we have to put some salt and pepper. After that I add a little oil and mix. It’s a very tasty dish. What is it?    (Salad)
  • My taste is alike to yours. We can buy this food easily in the shop. But you can cook it yourself. We have to wash and peel potatoes. Then we slice them and fry every piece into the pan with a lot of oil. Take out red- yellow snacks and air. What is it?   (Chips)
  • Everyone has eaten my dish. Your and my mum prepare it. She takes meat, boils it. After that she puts peeling vegetables. Mum adds some salt, pepper. At the end she puts some sour- cream. It is delicious red- coloured dish. What is it?    (Borsch)

 

  • It is Ukrainian dish. I help my mum to do it. Firstly we boil leaves of cabbage and rice. We have to grind carrot and cut some onion. Frying we mix them with rice and meat. Put salt, pepper. Then we put this mass into the cabbage leaf and boil 1 hour with tomato pasta. We eat this dish with sour- cream. What is it?   (Holubtsi)

 Put the sentenсes in the сorreсt order and guess the name of the dish : Вправа «Склади рецепт і назви його».

3)Sliсe the tomatoes and сuсumbers.

9)Mix the salad.

6)Add the onion and parsley.

7)Add some salt and pepper.

1)Take some tomatoes, some сuсumbers and one pepper.

5)Сhop some green onion and some parsley.

2)Wash the vegetables.

8)Pour some oil.

4)Put the vegetables into the bowl.

10)Enjoy this deliсious food.

 

2.3. Захист учнівських проектів та оцінювання  кулінарних шедеврів :

При оцінюванні враховуються такі критерії : презентація (зовнішній вигляд кулінарів, подання страв, новизна); зовнішнє оформлення ( привабливість, елегантність, сучасний стиль); гармонійність (поєднання продуктів, кольору й запаху); володіння англійською мовою професійного спрямування.

 

 

 

Групи

Презентація

Зовнішнє

оформлення

Гармонійність

Володіння англ. мовою

Загальна оцінка

1

Група

 

 

 

 

 

2

Група

 

 

 

 

 

3

Група

 

 

 

 

 

4

Група

 

 

 

 

 

5

Група

 

 

 

 

 

6

Група

 

 

 

 

 

 

3. Заключна частина уроку.

3.1. Підбиття підсумків. (Summarizing).


T:  Our lesson is coming to the end. I think the lesson was very interesting and useful for you and our jury tasted your cooking masterpieces may have discovered some new dishes.

3.2. Домашнє завдання. (Home-task).

T:  I am very glad for your work on our lesson. But you vill have home-task. You must prepare to the control work.