РОЗРОБКА УРОКУ З АЛГЕБРИ В 7 КЛАСІ З ТЕМИ «РОЗКЛАДАННЯ МНОГОЧЛЕНІВ НА МНОЖНИКИ»
Мета: Систематизувати вміння учнів в перетворенні многочленів в добуток;
формувати навички самостійної роботи, розвивати творчі здібності;
навички роботи в групі.
Тип уроку: урок засвоєння навичок і вмінь.
Обладнання: роздавальний матеріал.
ХІД УРОКУ
Підготовка дошки. Провітрювання кімнати. Привітання.
Перевірка домашнього завдання Закінчіть вирази:
III. Мотивація вивчення теми.
При перетворенні цілих алгебраїчних виразів виникає необхідність подати многочлен у вигляді добутку одночлена та многочлена, двох або більше многочленів. Виконання таких перетворень вимагає вмінь передбачити результат, застосовувати нестандартні прийоми.
IV. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу.
Вкажіть правильну відповідь.
Знайдіть помилку (усне завдання)
(х-7)2 = x2 – 14х + 40
(х - 7)2= х2-72
(х -7)2= х2 – 7х + 49
Розкладіть многочлени на множники:
№1 |
№2 |
№3 |
|
1) 12a²-6a³= |
1) 15x³-5x²= |
|
2)3a+3- n a - n= |
2) 6mx-2m+9x-3= |
|
3) a(4a-7)+2(4a-7)= |
3) 7(x-4y)²-5x²+20xy= |
|
4) 5(a-b)-2(a-b)²= |
4) 2x(3b-2c)-3b+2c= |
|
5) 5x(x-3)-x²(x-3)= |
5) a(b-1)-4b+4= |
|
6) 8y-32y²= |
6) m²n³ - 3mn²= |
|
7) x(x-y)+2(x-y)= |
7) 7a²+7-a³-a= |
|
8) 3a-15+ax-5x= |
8) 2+2b²- b-b³= |
|
9) 7c²- c³-c+7= |
9) 2x²yz-15yz-3xz²+10xy²= |
Учні записують розв’язання в зошити і накривають відповідь карткою(на звороті кожної картки буква). Розв’язавши всі завдання, учні одержують слово – «творчість». Обговорюються підсумки гри.
V. Навчальна самостійна робота. Робота в группах
І команда. Винесення спільного множника за дужки |
ІІ команда Групування |
|
|
2) Розв’яжіть рівняння: y(y+2)-7(2+y)=0 |
2) Розв’яжіть рівняння: x³-5x²+x=5 |
Вчитель корегує виконання вправ, аналізує типові помилки.
Учень на дошці демонструє розв’язання домашнього творчого завдання: Розкласти на множники .
Розв’язання.
VІ. Підсумок уроку.
Я знаю…
Я вмію…
Мені сподобалось…
VІІ. Домашнє завдання
Видано на окремих картках