Розробка першого уроку-2017 "Ми - українці, ми - європейці"

Про матеріал

Вступне слово вчителя

Темою нашого першого уроку: «Ми - українці, ми - європейці». Я вам пропонує переглянути відео «Європейська Україна»

(Демонструється відео з мережи інтернет. Режим доступу: [Електронний ресурс: Європейська Україна https://www.youtube.com/watch?v=UuW7qZYfV4U ]

ІІІ. Мотивація діяльності учнів

Вчитель

Отже, як ви зрозуміли з відео, ми з вами поговоримо сьогодні про Україну та її місце в Європі. Як ви думаєте: Україна дійсно європейська держава? Спробуйте довести.

ІV. Основна частина заняття

План

  • 1.Європейський Союз – союз держав Європи. Історія створення.
  • 2.Як влаштований Євросоюз.
  • 3.Ми українці, ми європейці
Перегляд файлу

 

 

 

Перегляд файлу

 

                

 

 

                        

 

Перегляд файлу

 

                

 

 

                        

 

Перегляд файлу

 

                

 

 

                        

 

Перегляд файлу

C:\Users\Админ\Desktop\ПЕРШИЙ УРОК 2017-2018\detskie-razmeryi-obuvi2.jpgC:\Users\Админ\Desktop\ПЕРШИЙ УРОК 2017-2018\detskie-razmeryi-obuvi2.jpgC:\Users\Админ\Desktop\ПЕРШИЙ УРОК 2017-2018\detskie-razmeryi-obuvi2.jpg

Перегляд файлу

Перший урок – 2017

Тема:  «Ми - українці, ми - європейці»

Мета:

упорядкувати  знання дітей про Батьківщину; формувати уявлення про Україну як незалежну європейську державу зі своєю  історією та культурною спадщиною; надати учням знання про Європейський Союз та його символіку, підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім'ї народів;

розвивати громадянську позицію, причетність до європейських цінностей, пізнавальну активність, логічне мислення;

виховувати повагу та гордість до держави, до українського народу, до рідного краю, до національних, духовних, культурних надбань європейських народів, свідомого громадянина України та Європи.

Тип заняття: виховна година, перший урок.

Основні поняття: Україна, Батьківщина, Європа, Європейський союз.

Основні дати: 24 серпня 1991 р. – проголошення незалежності України, 1992-1993 рр. – створення Європейського Союзу, 2014 р. – підписання Асоціації України з ЄС.

Обладнання: бойовий прапор з АТО, проектор, ноутбук, відеофільми з інтернету, презентація «Ми – українці, ми – європейці», святково прикрашена класна кімната, прапорці (України прапор та прапор ЄС), розрізані пазли, клей, ручки, листочки.

Хід заняття

І. Організаційний момент

(Класна кімната прикрашена кульками та квітами. На дошці записана тема уроку: «Ми - українці, ми - європейці». Шкільні парти стоять по колу. На кожній парті  два прапорці: України та Європи. Звучить музика і вчитель розпочинає урок. Режим доступу: [Електронний ресурс: Бандура — Вариации на украинскую тему:  https://muzofond.com/search/%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%83%D1%80%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0 ].

Вступне слово вчителя

Доброго дня, мої любі діти! Сьогодні ви вже восьмикласники! Я рада вітати вас в приміщенні школи та нашого класу. Ось і промайнули літні канікули, і я щаслива від того, що ви, відпочивши, набравшись нових сил, з радісними усмішками на обличчях прийшли до нас, де вас чекають нові знання. Тож давайте розпочнемо свою мандрівну до Країни Знань. Як і кожного року, свято День знань, розпочинається з першого уроку.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Вступне слово вчителя

Темою нашого першого уроку: «Ми - українці, ми - європейці». Я вам пропонує переглянути відео «Європейська Україна»

(Демонструється відео з мережи інтернет. Режим доступу: [Електронний ресурс: Європейська Україна https://www.youtube.com/watch?v=UuW7qZYfV4U ]

ІІІ. Мотивація діяльності учнів

Вчитель

Отже, як ви зрозуміли з відео, ми з вами поговоримо сьогодні про Україну та її місце в Європі. Як ви думаєте: Україна дійсно європейська держава? Спробуйте довести.

ІV. Основна частина заняття

План

  1. Європейський Союз – союз держав Європи. Історія створення.
  2. Як влаштований Євросоюз.
  3. Ми українці, ми європейці

 

1. Європейський Союз – союз держав Європи. Історія створення. Перегляд відео. Обговорення.

Вчитель. Європа – це частина найбільшого материка Землі – Євразії. У Європі налічується 50 незалежних держав, серед яких за наша Україна.Україна розташована у самому центрі Європи. Україна — найбільша за площею країна з тих, що повністю перебувають у межах Європи. Її територія становить 603,7 тис. квадратних кілометрів. На заході Україна межує з країнами, що об’єднавшись, утворюють Європейський Союз.

Ще у ХІХ столітті вчені довели, що центр Європи знаходиться саме в Україні поблизу села Ділове Рахівського району Закарпатської області.

Отже, за своїм розташуванням Україна є європейською державою. Жителів Європи називають європейцями.

Може хтось з вас чув чи знає, що таке ЄС? Європейський Союз – економічний та політичний союз держав-членів Європейських Спільнот, створений згідно з Договором про Європейський Союз (Маастрихтський Трактат), який підписаний у лютому 1992 року і чинний із листопада 1993 року. Метою ЄС є створення умов вільного пересування в його межах товарів, послуг, капіталів та робочої сили.

Далекого 9 Травня 1950 року у Парижі, коли загроза третьої світової війни стала реальною для всієї Європи, Міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман проголосив таку  декларацію:

«Мир у світі не може бути збережений без докладання творчих зусиль . Об’єднання основних виробничих процесів та створення нової високої інституції об’єднають Францію, Німеччину та інші країни , що приєднаються, наблизить нас до перших конкретних кроків у напрямку створення ЄС, завданням якого є збереження миру».

 Все почалося того дня. Отже, 9 травня і було вирішено святкувати як День Європи.  У 1951 році, з метою створення спільного ринку вугілля, сталі, було створено першу наднаціональну організацію.

 25 березня 1957 року у Римі створено європейський економічний союз. Його утворили 6 країн : Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург.  У 1973 році приєдналися Данія, Ірландія, Великобританія.   1981 – Греція. 1986 р. – Іспанія, Португалія. 1995р. – Австрія, Фінляндія, Швеція.  1 Травня 2004 року відбулося найбільше в історії розширення ЄС. До його складу ввійшли Кіпр, Мальта, Угорщина, Польща, Словацька Республіка, Латвія, Естонія, Литва, Чеська Республіка, Словенія.  1 січня 2007 року до ЄС приєдналися Болгарія, Румунія.

Гімном Європейського Союзу є ода «До радості» з 9 симфонії Бетховена.

Звучить музика ЄС ода «До радості» з 9 симфонії Бетховена.

(Режим доступу: ода «До радості» з 9 симфонії Бетховена [Електронний ресурс: http://mp3cc.com/m/1094553-lyudv-g-van-bethoven/27423753-oda-do-radost-simfon-ya-9/

  1. Як влаштований Євросоюз. Перегляд відео. Обговорення.

Вчитель

(Розповідь вчителя супроводжується презентацією із фото)

Країни ЄС мають спільний прапор з 12 зірками, адже 12 – це число , яке у багатьох країнах Європи є символом досконалості і єднання.  Європа має єдину свою валюту – євро, яка введена в обіг першого січня 2002 року. Євро замінила інші національні валюти 12 – ти країн ЄС. 

Із запровадженням єдиної валюти стало легше подорожувати.  Єдина валюта забезпечує стабільність для ведення бізнесу в Європі.  Європейський Союз дав можливість забезпечити мир, створити стабільність в країнах Європи. 

ЄС бере активну участь у миротворчих операціях та операціях підтримання миру. Особливу роль союз відіграє і у захисті навколишнього середовища. Прийнято більше 200 директив з питань охорони довкілля.  ЄС – сім’я демократичних європейських країн, які зобов’язалися працювати разом заради миру та процвітання. 

Своїми успіхами ЄС завдячує тому, як організована його робота –унікальному методові взаємодії інституцій ЄС: Європейському парламенту, Раді та Європейській комісії, які, в свою чергу , працюють за підтримки цілої агенції та інших установ.  Європа – континент розмаїття традицій, мов, де існують спільні цінності. І ЄС захищає їх. ЄС сприяє і заохочує співпрацю серед європейських народів, підтримуючи єдність і зберігаючи розмаїття та забезпечуючи, прийняття рішень з урахуванням інтересів громадян.  У ХХІ столітті, коли все більше посилюється взаємозалежність держав, збільшуватиметься і потреба європейців у співпраці з народами інших країн у дусі толерантності, пізнання та солідарності.

Країни ЄС дали світу величезну кількість відомих діячів: музикантів, художників, поетів, скульпторів та ін.. В наступному завданні ви повинні встановити відповідність між  людиною – родом її діяльності – країною (Чаплін  - Великобританія, Да Вінчі -  Італія, Архімед   -  Греція).

 (Режим доступу: Як влаштований Європейський союз? [Електронний ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=OsIv5qeSlYY

3.Ми - українці, ми - європейці

Вчитель

Кожен житель України повинен відчувати себе європейцем, адже Україна – це частинка Європи. Керівники нашої держави вже зробили крок до європейської спільноти. У березні – червні 2014 року було підписано документ – Асоціацію України з Європейським Союзом. Це означає, що у майбутньому Україна стане членом Європи. Чому так важливо вступити до ЄС? Як ви думаєте?

Рівень життя європейців вищий, ніж наший. Ми, українці, хочемо жити краще: мати гарне житло, автомобіль, роботу, бути культурно вихованими, такими, якими є європейці сьогодні. Європа змінює своє обличчя, а наша Україна знаходиться в епіцентрі цих змін, доводячи своє прагнення називатися Європейською державою.

Я вам пропоную переглянути відео, в якому ваші ровесники говорять про важливість вступу України в ЄС.

Перегляд відео з мережі інтернет.

(Режим доступу: Бути європейцем [Електронний ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=iTEnFpUyfH0)

 

Складання асоціативного грона «Україна – Європа»

(незалежна, вільна, патріотична, соборна, демократична, єдина, європейська, багатонаціональна, багатомовна, спортивна, пісенна…)

 

Мозковий штурм. На долоньках. Що я можу запропонувати європейцям? (Долоньки з записами кріпляться на дошку з темою уроку.)

 

Інтерактивна вправа. «Мої кроки до Європи». Діти отримують шаблони стопи, на яких пишуть відповіді на питання «Що мені необхідно, щоб наблизитися до європейської спільноти?» (Шаблонами стоп діти складають стежину до дошки.)

 

V. Підбиття підсумків.

Заключне слово вчителя

 Ось і закінчився  наш перший урок. І ми повинні зрозуміти, що Європа історично стала регіоном світу. На такій маленькій території розташовано 44 держави, економіка і культура яких тісно переплітаються між собою. І тому Українська держава, маючи великий природний, економічний, культурний, інтелектуальний потенціал, спроможна знайти належне місце серед народів Європи і світу.

 Ми — європейці настільки, наскільки ми — українці; і лише відчувши себе справжнім українцем, можна збудувати свій український дім за європейськими стандартами.  Тому кожен із нас може з гордістю сказати: «Я – європеєць!» Ви — майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підносьте її культуру, своїми досягненнями славте її і крокуйте до Європи.

І головне: дуже хочеться, щоб у нашій країні панував мир.

 Інтерактивна вправа в групах під відеокліп О. Пономарьова «Заспіваймо пісню про Україну»

Перша група: скласти пазл «Слава Україні».

Друга група: скласти пазл «Героям слава».

Перегляд файлу

 

                

 

 

                        

 

zip
Додано
4 березня 2018
Переглядів
1640
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку