Розробка уроку біології "Птахи. Різноманітність птахів."

Про матеріал
Сформувати поняття про основні характерні ознаки птахів,їх пристосування до польоту;розглянути екологічні групи птахів; розвивати вміння визначати пристосування птахів до умов існування, особливості рядів птахів; розвивати логічне мислення,пам”ять,звязне мовлення,уміння робити висновки; виховувати екологічну культуру.
Перегляд файлу

 ПТАХИ. РІЗНОМАНІТНІСТЬ ПТАХІВ

 

Цілі: Сформувати поняття про основні характерні ознаки птахів,їх пристосування до польоту;розглянути екологічні групи птахів; розвивати вміння визначати пристосування птахів до умов існування, особливості рядів птахів;

розвивати логічне мислення,пам”ять,звязне мовлення,уміння робити висновки;

виховувати екологічну культуру.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання:

опудала й малюнки, фото птахів за екологічними групами, фрагменти відеофільмів.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

 «Експрес-опитування»

1).Риби                                         -робота в групах;(розповісти про характерні                                                                           

2)Земноводні                                              ознаки, особливості  пристосувань

3)Плазуни                                      до середовища існування)

 

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Особливості зовнішньої будови птахів.(робота з презентацією,в групах)                                                                  

2.Пристосування до польоту.(робота з презентацією,в групах)                                                                  

3.Різноманітність птахів.(робота з презентацією,в групах)

4. Екологічні групи птахів за середовищами існування.(скласти таблицю,

проаналізувавши птахів своєї місцевості за екологічними групами (живлення, середовища існування), визначте видовий склад за опудалами, малюнками, фото.

(Залежно від місцевих умов можлива групова або кооперативно-групова робота.)

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

 

1. Самостійна робота з підручником, доповнення конспекту в разі необхідності

2. «Дослідники»

3. «Навчаємось граючи»

  Відгадайте загадки, визначте ряди птахів, спосіб живлення, середовища існування.

За вікном летить сніжок.

Піднялася віхола.

Але бачу я пташок,

Що сидять під стріхою!

Чи-чив-чив, чив-чив-чив-чив!

Хто співати їх навчив?

Сірі пташенята ці Звуться, діти,

 ...(горобці)

Вона животик жовтий має,

Ще й чорну краватку одягає.

Пташина жвава і маленька,

Співає дзвінко, веселенько, —

Той спів узимку кожен чує.

Шматочок сальця їй смакує.

Що ж це за пташка невеличка,

Чи здогадались ви?(Синичка)

 

Чорно-біла, метушлива,

Голосно стрекоче.

Мабуть, злодійка-пташина

знов щось вкрасти хоче.

Чи люстерко, чи намисто —

На це в неї вдосталь хисту;

Ох і пройда ж ти нівроку.

Хитра злодійка.

У селі, а чи в містечку

Біля житла недалечко

Цвірінчить і скаче хлопчик.

Називається...

(горобчик)

Відгадайте, діти, хто

Має носик — долото?

Ним комах з кори виймає,

Про здоров’я лісу дбає.

(Дятел)

Перший я приніс весну.

Пробудив усе від сну,

Заспіваю під вікном.

Звуть мене усі.

(шпаком)

Величезний на зріст.

Пишним віялом хвіст.

До колін борода.

Що за горда хода!

По усьому двору

Ізрання дітвору.

Порозгонив і зник.

Був це, діти.(індик)

Ноги довгі, мов жердини,

Чванькувата ця пташина.

Нові чоботи убрала,

По болоту почвалала.

(Чапля)

Швидко скрізь цей літає,

Безліч мошок поїдає,

За вікном гніздо будує,

Тільки в нас він не зимує.

(Ластівка)

По болоту гордо ходить

Та дітей з собою водить.

Вчить вона своїх малят,

Як ловити жабенят.

(Чапля)

На скелі він будує дім,

І не боїться жити в нім.

Два могутні є крила

У господаря.

(орла)

Довгі ноги — довгий ніс.

Прилетів — обід приніс:

Смачних жабеняток

Для своїх маляток.

(Лелека)

Птах розправив дужі крила.

Білі крила — мов вітрила.

— Гляньте-но, — кричить матрос, —

Там, у небі.

(альбатрос)

Яка у нашім лісі є

Відстала учениця!

Вона усе життя своє

Співати в півня вчиться.

Вчить його пісеньку вона,

Все зубрить рано й пізно.

Але чомусь і досі зна

Лиш половину пісні.

(Зозуля)

Сам вечірньої години

Заховався в кущ малини

Та на дуду голосну

Грає пісню чарівну.

(Соловей)

Дзьоб міцний і гарні крила,

Чорний хвіст, жилетка сіра.

Чи присяде, чи летить.

«Кар, кар, кар!» — усе кричить.

(Ворона)

Уночі гуляє,

А вдень спочиває.

Має круглі очі,

Бачить серед ночі.

(Сова)

Стрекотуха білобока.

Звуть усі її...

(сорока)

Ось хатина, в ній — співак.

Як цю пташку звати?

(Шпак)

 

І шипить він, і ґелґоче,

Каже, що вкусити хоче.

Довгу шию витягає

І немовби промовляє:

«Як вкушу, то буде знак.

Я — сердитий птах...»

(Гусак)

Лісом в темряві літає.

«Ху-гу, ху-гу», — промовляє.

Велетенська голова.

Здогадались? Це...

(Сова)

 

 

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ, ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 

docx
Додав(-ла)
Білоус Надія
Додано
29 березня 2021
Переглядів
295
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку