Розробка уроку фізики в умовах дистанційного навчання для учнів 8 класу з теми "Наноматеріали"

Про матеріал
Тема: Наноматеріали Мета: ознайомити учнів з новими досягненнями фізичної науки в галузі нанотехнологій, виховувати вміння самостійно працювати, прагнення до поповнення знань, розвивати творче і аналітичне мислення, формувати науковий світогляд, навчальну компетентність, навички роботи з інтернет-ресурсами. Обладнання: підручник, ПК, смартфони, інтернет
Перегляд файлу

Тема:  Наноматеріали 

Мета: ознайомити учнів з новими досягненнями фізичної науки в галузі нанотехнологій, виховувати вміння самостійно працювати, прагнення до поповнення знань, розвивати творче і аналітичне  мислення,  формувати науковий світогляд, навчальну компетентність, навички роботи з інтернет-ресурсами.

Обладнання: підручник,  ПК, смартфони, інтернет

ХІД УРОКУ:

І. Організаційний момент

Підготуйтесь до уроку: підготуйте підручник, зошит, телефон, перевірте підключення до Інтернету.

ІІ. Актуалізація знань

Дайте відповідь на запитання:

  • що відбувається з кристалічною решіткою твердого тіла, рідини, газу при нагріванні?
  • чи відрізняється поведінка молекул в   твердих тілах, рідинах, газах ?
  • в якому агрегатному стані молекули займають весь об'єм?
  • Як відбувається перехід з одного агрегатного стану до іншого?
  •  Чи можна стверджувати, що ртуть — завжди рідина, а повітря — завжди газ?
  •  Чи відрізняються одна від одної молекули водяної пари та льоду? 
  •  У якому стані перебуває речовина в надрах зір? 
  •  Чому тверді тіла зберігають об’єм і форму?
  • У чому подібність і в чому відмінність кристалічних й аморфних речовин?
  • Як рухаються і як розташовані молекули в рідинах? 
  •  Чому гази займають весь наданий об’єм?  приклади нанооб’єктів. 

ІІІ. Мотивація діяльності

Останнім часом набувають широкого застосування наноматеріали. Властивості наноматеріалів суттєво відрізняються від властивостей звичайних речовин, їх також можна розглядати як особливий стан речовини. На думку багатьох експертів, XXI ст. буде століттям нанотехнологій.

ІV. Ознайомлення з новим матеріалом

  1. Прочитайте матеріал  підручника §10 ( пункт 5,6).
  2. Відкрийте інтернет-сервіс  https://www.youtube.com та перегляньте кілька відео з теми «Нанотехнології»

V. Закріплення матеріалу:

  1. Відкрийте Google-диск, створіть новий документ або презентацію, де наведіть приклади нанооб’єктів та опишіть, які властивості наноматеріалів можуть забезпечити їх широке використання. Надайте спільний доступ до документа вчителю та однокласникам.
  2. Виконайте тест за посиланням join/naurok/ua код  доступу  3710341

VІ. Рефлексія

  1. Що нового ви сьогодні дізналися?
  2. Які труднощі виникли при вивченні нового матеріалу?
  3. Які труднощі виникли при роботі з інтернет-ресурсами?

VІІ. Підсумки

VІІІ.Д/З:опрацюйте § 10(5,6) надішліть вчителю файл з переліком  відеоресурсів за якими ви опрацювали матеріал уроку

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Фізика, 8 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика 8 клас (Бар’яхтар В. Г., Божинова Ф. Я., Довгий С. О., Кі-рюхіна О.О. (за ред. Бар’яхтар В. Г., Довгого С.О.))
До уроку
§ 10. Агрегатний стан речовини. Наноматеріали
Додано
28 жовтня 2020
Переглядів
834
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку