Розробка уроку інформатики для 8 класу. Побудова аудіо- й відеоряду.

Про матеріал
сформувати знання та вміння про побудову аудіо- й відеоряду; розвивати логічне мислення; виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Перегляд файлу

 

Тема.  Побудова аудіо- й відеоряду.

Цілі:

  • навчальна: сформувати знання та вміння про побудову аудіо- й відеоряду.
  • розвивальна: розвивати логічне мислення;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.

Тип уроку: Комбінований.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.

Програмне забезпечення: браузер, OpenShot.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання
  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності

IV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

Для створення відеокліпів використовують відеоредактори.

Відеоредактор — це програма, що містить набір інструментів, за допомогою яких створюють і редагують відеофайли на комп’ютері.

Різні відеоредактори мають різні можливості й набори інструментів для опрацювання відеофайлів. Прикладом відеоредактора є програма  OpenShot Video Editor, яку можна безкоштовно завантажити з офіційного сайту: openshot.org/uk.

 

 

 

 

 

 

Існують також інші відеоредактори, зокрема:


За допомогою відеоредактора створюється проєкт — файл, що містить відомості про:

Готовий проєкт може бути збережений як фільм — відеофайл у відповідному форматі, наприклад WMV або MPEG4. Фільм можна:

  • зберегти на комп’ютері;
  • відправити електронною поштою;
  • розмістити в інтернеті.

Окремим способом створення відео є експортування презентації у відео. Для цього після підготовки презентації вибирають вказівку Файл Зберегти Як. Обирають потрібні параметри та натискують кнопку Зберегти.

Крім стандартних елементів вікна, зокрема  рядка заголовка та стрічки, що містить вкладки з інструментами, вікно відеоредактора OpenShot Video Editor (OpenShot) містить також особливі елементи, притаманні відеоредакторам:

 

Відеокліп, що створюється за допомогою програми OpenShot Video Editor, може містити: відеофрагменти, аудіозаписи, статичні зображення.

Для додавання до проєкту мультимедійних об’єктів, що зберігаються у файлах, слід скористатись інструментом Імпортувати файли або просто перетягнути файл у вікно Файли проєкту.

Якщо мультимедійні об’єкти збережені у форматах, що не підтримуються програмою OpenShot Video Editor, для використання в проєкті їх слід спочатку конвертувати до одного з підтримуваних форматів.

Кожний завантажений об’єкт перетягують на часову шкалу проєкту. Якщо об’єкти містяться на одній доріжці, то у фінальному  відео вони будуть відображатись послідовно, а якщо на різних, то одночасно.

Якщо об’єкти будуть накладені один на одний, то OpenShot автоматично створить плавне затухання між ними, що відображається синіми округлими прямокутниками між кліпами. Зауважте, що кліпи можна переставляти стільки разів, скільки потрібно, просто перетягуючи їх. Додані до проєкту відеокліпи іноді потребують додаткового редагування — поділу на кілька частин та приховування початку чи кінця кліпу.

Якщо час відтворення кліпу достатньо великий і при цьому він вимагає редагування — вилучення кадрів чи додавання відеопереходу всередині кліпу, такий кліп можна розділити. Для поділу кліпу на вкладці слід вибрати інструмент Лезо і клацнути індикатором розрізання в потрібному місці об’єкта. І так, поки не будуть «нарізані» потрібні фрагменти.

Будь-який фрагмент можна виділити (червона рамка) і видалити. Для того щоб приховати початок чи кінець кліпу, перетягують мишею лівий чи правий край.

Робота з підручником: § 10.

V. Фізкультхвилинка

VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь

Практичне завдання.

Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2. Інструктаж учителя.

Підручник ст. 106-107. Рубрика «Діємо»

  1. Практична робота за комп’ютерами.
  2. Вправи для очей.

VIІ. Підсумки уроку

Рефлексія

1. Що нового ви сьогодні дізналися?

2. Чого навчилися?

3. Чи виникали труднощі?

VІІI. Домашнє завдання

Підручник § 10 ст. 104-107

ІХ Оцінювання роботи учнів

 

docx
Додано
26 січня 2022
Переглядів
768
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку