Урок систематизації та узагальнення знань по темі «Мій дім». Англійська мова, 5 клас. Метою уроку є активізувати і закріпити лексичний матеріал теми; розвивати навички діалогічного та монологічного мовлення; продовжувати формувати навички аудіювання; повторити граматичний матеріал теми; навчати учнів зосереджувати увагу під час виконання завдань;
виховувати охайність і любов до праці. До конспекту додається презентація (розділ «Матеріали до уроків»)
Тема: Розвиток навичок усного мовлення по темі «Мій дім».
Тип уроку: урок систематизації та узагальнення знань
Метод проведення: словесний, наочний, пошуковий, робота в малих групах.
Мета:
активізувати і закріпити лексичний матеріал теми;
розвивати навички діалогічного та монологічного мовлення;
продовжувати формувати навички аудіювання;
повторити граматичний матеріал теми;
навчати учнів зосереджувати увагу під час виконання завдань;
виховувати охайність і любов до праці.
Обладнання:
мультимедійна система, роздруківки, таблиці, картки для роботи в малих групах.
Хід уроку
І. Організаційна частина уроку
1) Привітання:
– Good morning, children! Nice to see you!
Учні:
Good morning, good morning,
Good morning to you!
Good morning, good morning,
We are glad to see you!
Пісня “Hello, how are you?” (учні співають хором)
Учні відповідають на запитання вчителя:
2) Повідомлення теми та завдань уроку:
During the several lessons, we were learning with you a big topic “My home”. We learnt a lot of new words and word-combinations such as, for example, kinds of rooms. We were describing these rooms, so we already know different things of furniture and dishes. Describing the rooms we learnt prepositions of place. We were also speaking a lot about the house and what do we like to do and what do we dislike to do at home. We made up many dialogues on this topic. We also learnt Future Indefinite Tense and modal verbs have to/must and did many exercises. So, let’s revise and refresh our past material.
3) Введення в іншомовну атмосферу.
Діалог учителя з учнями про будинок.
And now, look at the screen and listen to the video.
(учні переглядають відеоролик про дім і кімнати в ньому)
4) Перевірка домашнього завдання.
Учні зачитують коротке повідомлення про свій дім з зошита.
ІІ. Основна частина уроку.
Учні слухають опис різних кімнат і кажуть, про яку кімнату йдеться. Після кожної правильної відповіді вчитель показує на екрані картинку тієї чи іншої кімнати з описом меблів і учні характеризують ці картинки. (Використовується мультимедійна система: презентація по темі)
Учні по черзі називають види кімнат і записують на дошці в пелюстки квітки, всередині якої написано «flat».
Пісня “Clap your hands”
Describing our room we use prepositions of place. Here you see these prepositions. (На дошці вивішені роздруківки з прийменниками місця)
(Учні співають пісню, переглядаючи відеоролик)
(На екрані картинка кімнати)
Учні відповідають на запитання вчителя по картинці.
(Кілька учнів по бажанню розповідають про свою кімнату, презентуючи малюнок чи фото)
а) з використанням майбутнього неозначеного часу:
What will you do about the house on weekends?
(учні пригадують вживання та утворення майбутнього часу, опираючись на схеми, вивішені на дошці)
б) з використанням модальних дієслів have to та must
What do you have to do every day?..
в) What do you like to do at home? And what do you dislike to do at home?
7) Розповідь вірша «I help my mummy»
(Учні хором розповідають вірш, вивчений на попередніх уроках)
На екрані завдання для кожної групи.
ІІІ. Заключна частина уроку.
Підготуватись до тематичної контрольної роботи.
На завершення діти співають пісню «My home»