Розробка уроку навчання грамоти.

Про матеріал
Розробка уроку навчання грамоти.Звуки [з], [з′]. Мала буква з. Читання складів, слів і тексту з вивченими літерами. Уявлення про слова, однакові за звучанням і написанням, але різні за значенням. Мета: ознайомити учнів з друкованою малою буквою з; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів; формувати навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту, правильно вимовляти дзвінкий звук [з] в кінці складу і слова; розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками; виховувати старанність, спостережливість, увагу до значення слова.
Перегляд файлу

Тема Звуки [з], [з′]. Мала буква з. Читання складів, слів і тексту з вивченими літерами. Уявлення про слова, однакові за звучанням і написанням, але різні за значенням.

Мета: ознайомити учнів з друкованою малою буквою з; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів; формувати навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту, правильно вимовляти дзвінкий звук [з] в кінці складу і слова; розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками; виховувати старанність, спостережливість, увагу до значення слова. 

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розпізнавати  букву з  та вивчені букви;

робити звуковий аналіз, вміє складати речення за малюнками.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 Обладнання: складові таблички; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

Хід уроку

І. Організація класу.                                                 (1хв)

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Створюємо настрій!».

-Скажіть, ми прийшли на уроки  для чого?

-На уроці треба бути якими? (уважними ,працьовитими, дружними, вихованими, старанними)

-Зі мною хто? (мої друзі)

-Мені від цього….(приємно).

-Я готовий до чого? ( до успішної роботи)

-Бажаю всім учням гарного настрою й гарно попрацювати й ще краще навчитися читати.(Смайлик на дошку).

 

Актуалізація знань.                                                      (2хв)

  •           Прослухайте вірша і скажіть яку букву ми  сьогодні будемо вивчати?

Зима морозяна надворі,

Замети білі на землі.

Зоріють в небі ясні зорі.

Заснули зайчики малі.

-Сьогодні до нас на урок завітав казковий герой. Відгадайте, хто  це?

Я маленький , я вухатий.

Далеко стрибаю, швидко втікаю.

Та маленький хвостик маю.

Я страшенний боягуз,

Всіх на світі я боюсь.

Повідомлення теми уроку.                                          

СПРИЙНЯТТЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Показ друкованої та рукописної букви «З»

Місце в алфавіті

На що схожа ВІДЕО «НА що схожа буква «З»                 

(ВИКЛАСТИ ІЗ ЛЕГО І МОТУЗОК БУКВУ ЗЕ- робота в групах                

Буква «З», а звук (З) ТА (З’)

Чистомовка      

Зу-зу-зу- погодуй козу,

За-за-за- йди додому коза.

Зе-зе-зе- дід козі сіно везе.

Зі-зі-зі -буде  смачно козі.

           МОЗКОВИЙ ШТУРМ                                                    

-Це приголосний чи голосний ?

- За допомогою чого творяться приголосні звуки?

-Це дзінкий чи глухий звук? (Кубик ЗАЙЦЕВА)

ЧИТАЄМО КУБИКИ ЗАЙЦЕВА                                                 

Вірш напам’ять

Сірий зайчик рано встав                Там зірвав гарненьку          

І у поле поскакав.                             Моркву солоденьку.

СКЛАДАННЯ ПАЗЛІВ- робота в парах     

РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (94-95)                                               

-Чому на малюнку зображена буква «з»?

-Який звук буде м’яким у слові «зірка»?

Як позначають м’який приголосний звук?

-Розкажіть,що робить буква «з» на малюнках?

-Де стоїть звук «З» в цих словах? (Складаємо речення за малюнками).

РОБОТА В ПАРАХ

ЗІРКА      ЗИМА (зробити звуковий аналіз )

ПРОЧИТАЙ ЗАВДАННЯ ЧИТАЛОЧКИ                      

(До кого на парту стрибнув зайчик, той і читає слово ,інші-  уважно слідкують).

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА        

ЧИТАННЯ СЛІВ ПРАВИЛЬНО І ШВИДКО (на дошці)( ПОЯСНЕННЯ (З)-(С),(З’)-(С’).)  (3хв)

РОБОТА З ТЕКСТОМ                               

-Прослухайте текст і скажіть про що  в ньому розповідається.

-Яка прийшла пора року?

-Хто катається на ковзанах?

-Кого тато посадив на санки й везе?

-Придумайте заголовок?

СЛОВНИКОВА РОБОТА                         

Читання тексту (зайчик)                                    

ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

ЗДОГАДАЙСЯ, ЯКЕ СЛОВО ЗАХОВАЛОСЬ У ЗВУКОВІЙ СХЕМІ? ЧИМ ВОНО ЦІКАВЕ?

(Уявлення про слова, однакові за звучанням і написанням, але різні за значенням.

-Назвіть кожний малюнок. Який висновок можна зробити?

 Малюнки різні, але мають різне значення. Складіть три речення за кожним малюнком.

ГРА « ДОПОМОЖИ ЗАЙЧИКУ ПОЗБИРАТИ МОРКВУ в кошики»

ПІДСУМОК УРОКУ                                

-Який звук вивчали?

-Якою буквою позначаються звуки(з), (з’) ?

-Розкажіть вірша на букву «з».

Гра»Назвати слова ,в яких є буква «з».-  м’ячик

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зима                      замети                      намела   

Села                      весело                       засипала

Міста                    морозно                    надворі

Ріки                       ковзани                    прикрасила

Озера                    ковзанки                  перетворила  

Ставки                  візерунки

-----------------------------------------------------------------------

 

Зима                      замети                      намела   

Села                      весело                       засипала

Міста                    морозно                    надворі

Ріки                       ковзани                    прикрасила

Озера                    ковзанки                  перетворила  

Ставки                  візерунки

 

-----------------------------------------------------------------------

 

 

Зу-зу-зу

За-за-за

Зе-зе-зе

Зі-зі-зі

Ручной рисунок милый зайчик векторный рисунок печати дизайн ...

Розмальовки зайчик, Розмальовки Малюнок зайчика з морквою домашні тварини.

Ідеї на тему «Зайчик» (39) | малюнки, рожеве різдво, бембі

 

 

 

docx
Додано
15 березня 2025
Переглядів
217
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку