Розробка уроку-подорожі з математики за програмою Росток "Сантиметр. Вимірювання довжини відрізків."" 1 клас

Про матеріал
Урок-подорож з математики Тема: "Сантиметр. Вимірювання відрізків" Програма Росток 1 клас
Перегляд файлу

Математика 1 клас

Урок-подорож

Тема  Сантиметр. Вимірювання довжини відрізків.

Підготувала і провела вчитель початкових класів

 Киричок Наталія Олександрівна.

Мета:    ознайомити учнів з одиницею вимірювання - сантиметром і сантиметровою лінійкою;  навчати  вимірювати  довжину  відрізка;  закріплювати  знання  нумерації  чисел у межах 10, дії з числами у межах 10; розвивати  зорову та слухову увагу, пам’ять. мислення, уміння аналізувати, робити висновки, розвивати спостережливість, прагнення пізнавати і досліджувати; виховувати інтерес до математики.

Обладнання:   картки з числами,  конструктор LEGO (прямокутники синього та жовтого кольору, лінійки, олівці, математичні посібники за програмою «Росток», мультимедійна дошка, презентація з теми  «Сантиметр»

Очікування від уроку:

Ознайомитися з поняттями:  величина, довжина, сантиметр, лінійка.

Навчитися вимірювати відрізки.

 

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Привітання

Продзвенів у нас дзвінок,

Тож почнемо вже урок.

Цей урок в нас непростий,

Він святковий, чарівний.

Добрий день, в добрий час,

Рада, діти, бачить вас.

Всі почули вже дзвінок?

Він покликав на урок!

Сядьте, діти,всі рівненько,

усміхніться всі гарненько.

Настрій на урок візьмемо,

й працювати розпочнемо.

Посміхнімося ще раз,

Бо у нас найкращий клас!

-Діти, сьогодні  цей урок буде незвичайним. Ми з вами будемо подорожувати на потязі і побуваємо на таких зупинках: усний рахунок, математичний диктант, задача, фізкультхвилинка, чарівне місто. Тож вирушаймо. Слайд 1

  1. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Усний рахунок

Гра «мовчанка» з картками

  1. «Число заблукало» Слайд 3
  2. Повторення компонентів додавання і віднімання

Як називаються числа при додаванні ? Слайд 4

Знайти суму чисел 3 та 5,  8 і 1

Як називаються числа при відніманні? Слайд 5

Знайти різницю чисел 9 та 4, 6 і 2

  1. Відкрий число, що закрила хмаринка.  Слайд 5
  2. Буквенні вирази.  Слайд 6
  3. Каліграфічна хвилинка

Учні прописують каліграфічно цифри 1 та 6 . Слайди 7,8

  1. Математичний диктант

Учні записують відповіді- числа на запитання вчителя:

-Запишіть число, яке передує числу 6.

— Запишіть число, яке іде за числом 7.

— Запишіть цифрою, скільки сторін має чотирикутник?

— Запишіть «сусідів» числа 3, числа 5.

— До 5 додати 1. Запишіть відповідь.

  1. Робота над закріпленням задачі.  Слайд 9

Зобразити на дошці схему до оберненої задачі

Фізкультхвилинка  Слайд 10

 

III.  ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

  1. Бесіда  Слайд 11
  • Діти, ми прибули до чарівного міста, в якому живуть гноми. У них виникла проблема - вони хочуть побудувати замок, але не можуть виміряти розміри деталей замка. Як же їм це зробити? ( Відповіді учнів)

— У  давні  часи  однією  з  найпоширеніших  одиниць  довжини  був  лікоть, тобто відстань від ліктя до кінця середнього пальця. Ліктем купці вимірювали тканини, намотуючи їх на руку. Слайд 12

— Згадайте,  як  вимірювали  довжину  удава  в  казці  Г.  Остера.   папугах. Удав був завдовжки — 38 папуг.)  Слайд 13

— А  чи  можна  вимірювати  довжину  класу  кроками?  (Ні.  У  всіх  кроки різні.) 2 учня вимірюють відстань кроками, у кожного різна кількість кроків

— Отже, щоб не помилитися, використовують загальні для всіх країн одиниці вимірювання.

А  як  називається  ця  одиниця  вимірювання  довжини,  ви  дізнаєтеся  сьогодні на уроці.

2.  Пояснення вчителя

— Діти,  хто  знає,  що  таке  довжина  предмета  або  відрізка?  (Учитель  показує  слайд, на якому  зображено дві стрічки — червона й синя, причому червона стрічка довша від синьої.) Слайд 14

— Яка стрічка довша — червона чи синя?

— Яка стрічка коротша?

— Як  ви  дізналися?  (Синя  стрічка  намальована  під  червоною,  вона  уклалася в червоній повністю, і ще залишився шматочок червоної.)

— Подивіться на аркуш паперу, який лежить у вас на парті. Там намальовано два відрізки a і b. З’ясуйте, не вимірюючи, який із цих відрізків довший? (Учні розходяться в думках.)

— Чому у вас різні відповіді? (Ми ці відрізки не вимірювали.)

— Правильно. Для того, щоб люди, вимірюючи, одержували однакові відповіді, була придумана єдина для всіх людей мірка. Хто знає, що це за мірка? (Ця мірка — один сантиметр.) Слайд 15

На дошці — запис: см.

Діти розглядають мірку завдовжки 1 см.

— А  як  називається  інструмент,  за  допомогою  якого  можна  вимірювати відрізки? (Лінійка) Слайд 16

3.  Ознайомлення з лінійкою із сантиметровою шкалою

— На лінійці, за допомогою якої вимірюють довжину, кінець кожного сантиметра позначений рискою, біля якої стоїть цифра. Лінійка відразу дозволяє дізнатися,  скільки  сантиметрів  укладається  вздовж  вимірюваного  предмета.

— Прикладемо  лінійку  до  смужки,  довжину  якої  ми  прагнемо  дізнатися, так, щоб риска із цифрою 0 перебувала в одному кінці смужки. Подивимося, біля  якої  цифри  знаходиться  другий  кінець  вимірюваної  смужки.  Ця  цифра покаже, якої довжини смужка, скільки в ній сантиметрів. Слайд 17

— Виміряйте  довжину  відрізка а за  допомогою  лінійки.  (Довжина  відрізка — 3 см, 8см, 7см.) Слайд 18,19,20

4.  Робота за посібником

Завдання 1

— Яка довжина відрізка праворуч?

— Скільки клітинок укладається в 1 см?

— Прочитайте,  яка  довжина  відрізків,  зображених  на  смужках  у  клітинку.

Завдання 2. Вимірювання довжини відрізків за допомогою лінійки.

— Який відрізок довший? Який — коротший?

Фізкультхвилинкадля очей Слайд 21

 

IV.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 

1 Вимірювання відрізків

  Виміряти 3 відрізки, що зображені  в зошитах, правильно їх підписат

2 Робота з конструктором LEGO

  Виміряти довжину синіх та жовтих прямокутників

– Що символізують ці кольори для нашої країни?

– Об’єднайтесь у пари за кольором нашого прапора

 3 Робота в парах

 Показати сусідові по парті на лінійці:1 дм; 1 см; 1мм; 5мм; 10мм; 2см5мм; 10см4мм.

 

V.  ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

- Діти, з якою величиною ми сьогодні ознайомилися?

— Отже, давайте згадаємо ще раз, що таке довжина предмета або відрізка?

— Чи  завжди  ми  можемо  «на  око»  визначити  довжину  предмета  або  відрізка? Що потрібно, щоб дізнатися, який відрізок або предмет довший або коротший за інший? Що необхідно для того, щоб не припускатися помилок під час вимірювання?

— Яку мірку вибрали як єдину?

— За допомогою якого інструмента ми вимірюємо довжину відрізків?

— Як треба прикладати лінійку до відрізка?

 --- Чи зможемо ми тепер допомогти гномикам побудувати замок? Слайд22

— Оцініть свою роботу сонечком. Слайд 23

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
18 листопада 2021
Переглядів
542
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку