Урок інтегрованого курсу «Я пізнаю світ»
(науково-педагогічний проект «Інтелект України»)
Тема: туристичний маршрут Житомирською областю.
Мета: формувати в учнів знання, уявлення про здоров’я людини, його значення в житті кожного, уміння зберігати здоров’я як запоруку щасливої, успішної особистості;
продовжити формувати вміння сприймати інформацію з різних джерел, відтворювати її, втілювати в практичній діяльності;
продовжувати формувати навичку читання цілими словами;
розвивати творчі здібності першокласників, уміння бачити, сприймати прекрасне;
формувати вміння працювати в парі, висловлювати власні думки, цінувати думку кожного, виховувати бажання вчитися.
Освітня галузь |
Очікувані результати |
Природнича |
Під час ранкової зустрічі слухають, сприй- мають, повторюють, здійснюючи рухи, спостерігають за природою, знають пори року, назву місяців. |
Мовно-літературна |
Після прослуховування тексту відповідають на питання, виділяють інформацію,пояснюють, висловлюють думку; читають вголос правильно, цілими словами, відзначають інформацію в тексті; аналізують відеоінформацію, сприймають аудіо, текстову інформацію, відстежують зміст презентації |
Соціальна і здоров’я - збережувальна |
Розуміють цінність здоров’я, навчаються його берегти та примножувати, знають, що позитивне ставлення до навколишнього світу і людей є складовою здоров’я та успіху |
Мистецька |
Усвідомлюють себе особистістю, навчаються цінувати прекрасне, слухають музику, сприймають аудіо та відеоматеріали, малюють олівцями, розфарбовують, співають дитячі пісні. |
Фізкультурна |
Виконують вправи фізкультхвилинок, активно діють під час гри. |
Перебіг уроку
Дзвоник
Подивились всі на мене
Усміхнулися усі
Всі готові до роботи?
Всі здорові? Молодці!
(Завд. 1 пісня «Мандрівка Україною»)
Гра «Так чи ні»
Герб Житомирської області - це червоний щит.
У верхній частині щита зображено архангела Михаїла і вершника.
У нижній частині щита виноград і місяць (хрест і сонце).
У центрі герба вміщено герб міста Житомира міська брама на синьому тлі.
Щит увінчує корона із соняхами (з 3 житніми колосками)
Знайдіть Житомирську обл.., адмін.. центр області і назвіть області з якими вона межує.
(Пам’ятаємо, правила роботи з картою)
Робота з контурною картою
Гра «Віримо не віримо». Вам на допомогу фізична карта України (с. 39)
Молодці, ми з вами повторили вивчений матеріал про Житомирську область, ви багато знаєте. А тепер прочитаємо тему уроку.
Вправа «Передбачення»
Робота в парах Завд. 3
Які об’єкти підкреслили?
Завд. 4 «Обери правильну відповідь»
- Молодці, все правильно.
4. Засвоєння нового матеріалу.
Рухаємось за маршрутом далі.
Завд. 5 диктор…
Відеофрагмент
* 1 думка науковців:20.000 років тому рухався льодовик з півночі до екватора,
* 2 думка: камінь місцевого походження, залишок древніх гір
Хв. математики (приклад) коментовано.
Переводимо у менші одиниці вимірювання – дм.
Наступне завдання 6.
Нейробіка від Бу-бу
6.Танцювальна хвилина
7. Узагальнення і систематизація знань
Завд. 7 диктор…
Відеофрагмент
Хв. укр. літератури
- Молодці, все правильно.
8. Вправи для покращення зору.
9. Закріплення вивченого
Завд. 8
8. Підсумок уроку
Гра «Мікрофон»