Розробка уроку з літературного читання для 4 класу (програма для дітей з ІП) Тема: Оповідання за Марією Солтис-Смирновою "Казка про Святого Миколая". Українська народн

Про матеріал
Розробка уроку з літературного читання для 4 класу (програма для дітей з ІП) Тема: Оповідання за Марією Солтис-Смирновою "Казка про Святого Миколая". Українська народна пісня "Ой,хто,хто Миколая любить".
Перегляд файлу

                                                                      

 

 

 

                                                                          Розробка уроку

           з літературного читання для 4 класу (програма для дітей з ІП)

Тема: Оповідання за Марією Солтис-Смирновою "Казка про Святого Миколая". Українська народна пісня "Ой,хто,хто Миколая любить".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                 Розробила і провела

                                                                 вчитель-дефектолог СЗОШ "Надія"        

                                                                 Кірпічнікова І.П.         

 

 

 

Мета: вдосконалювати навички читання; розкрити образ великої людини-Святого Миколая,заступника і чудотворця,ознайомити зі святом Святого Миколая;сприяти розвитку мотивації до добрих вчинків,виховувати позитивні людські якості, віру в силу добра,бажання вчитись,пізнавати нове;розвивати зв`язне мовлення,творчу уяву,активність; збагачувати словниковий запас, прищеплювати читацький інтерес.

Обладнання: підручник Н.П.Кравець "Літературне читання" 4 клас,         складові таблиці для розчитування, дидактичний матеріал для вдосконалення навички читання.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

                                            ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

1. Емоційне налаштування:

-Будем добре працювати,

Гарні результати мати.

Для цього треба слухати, дивитися, міркувати та відповідати.

2. Мовленнєва розминка.

Скоромовки.

Зима, зимонька-зима

Запорошена земля.

На засніженій землі

Видно зайченят сліди.

                  *

Черепаха чаплю вечором

Пригощала чаєм з печивом.

                   *

У зливу жахливу під кущем

Дуже змокли жук з джмелем.

                      *

  Запитала мишка мишку:

-Ти чого погризла книжку?

Мишка їй відповідала:

-Їжі іншої не мала.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Вправи на розчитування: складова таблиця, "Складова піраміда",колонки слів "Будь уважний!"

Закінчити прислів`я і пояснити його зміст:

Землю гріх ображати, бо вона усіх нас... (мати).

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.                  Повідомлення теми уроку.

-Ми продовжуємо вивчати розділ "Звичаї та обряди-скарби українського народу".

Загадка.

Цей святий вночі прийде,

Подарунки покладе.

В грудні зустрічі чекай.

Звуть святого ... (Миколай).

-Сьогодні ми поговоримо і прочитаємо оповідання "Казка про святого Миколая" та українську народну пісню "Ой,хто,хто Миколая любить".

ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

     1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

Миколай-один із найулюбленіших святих нашого народу. З давніх часів мандрівники, мореплавці, торговці бачили у святому Миколаєві свого охоронця та заступника. Миколая шанували українські козаки.

Народився Миколай у Південній Італії біля 280 року . Після смерті батьків   17-річний Миколай роздав усе своє майно бідним людям і вирушив до Палестини вклонитися святим місцям. Повернувшись,він став священником і допомагав усім, хто потребував його допомоги: зцілював хворих, рятував рибалок,захищав сиріт, бідних, знедолених. Водночас Миколай був людиною скромною,носив простий одяг, їв один раз на день, недосипав, віддаючи нічний час молитвам.

6 грудня 343 року Миколай помер в Італії. З того часу 6 грудня є днем Святого Миколая і великим святом для всіх християн.

До Святого Миколая з різними проханнями звертаються і діти, і дорослі. Він допомагає усім, хто звертається до нього.

-Як же святкують свято Святого Миколая в українській родині?

-Хто найбільше чекає його?

Так. Увечері майже всі діти з нетерпінням чекають, коли завітає в гості Святий Миколай. Він неодмінно має принести подарунки. Святий Миколай знає про дітей усе. Упродовж року він стежить за їхніми вчинками. Якщо діти гарно вчаться, слухають батьків, чемні зі старшими, Миколай дарує їм найкращі подарунки. Якщо діти неслухняні, він дарує різку їм,щоб знали як поводитися. Але Святий Миколай добрий і все-таки вибачає дітям провини. Ось чому діти з нетерпінням чекають доброго Миколая.

-Який же приклад ми повинні брати зі Святого Миколая?

Так. Бути добрими, чуйними, милосердними, вчитися прощати та допомагати усім, кому потрібна наша допомога.

2. Фізкультхвилинка.

       Трішки ми попрацювали, сили наші підупали.

       Треба нам би відпочити-свої сили відновити.

       Руки вгору, руки в боки, і ще декілька підскоків.

       Руки вгору, руки вниз--до навчання знов берись.

 

3.Словникова робота.

-Під час читання можуть зустрітися незнайомі слова. Потренуємося читати ці слова окремо:

легенда                                       захисник

подорожні                                  сирота

майно                                          під покровом

харчі                                           оселя

гойдатися                                   напасти

4. Опрацювання тексту. Читання творів вчителем.

5. Виявлення первинного засвоєння змісту твору:

-Про кого розповіла легенду мама маленькій Софійці?

-Що попросила Софійка у Святого Миколая?

-Чому раділа Софійка?

-Як допомагає Святий Миколай?

-Який приклад треба брати зі Святого Миколая?

6. Створення "асоціативного куща":

Знайти усі позитивні риси характеру серед негативних (байдужість, доброта, хитрість, чуйність, милосердя, егоїзм, жадібність, любов, співчуття, чесність).

V. Підсумок уроку.

-Про яке свято ми сьогодні говорили?

-Хто такий Святий Миколай?

-Чому його чекають діти?

-Які твори ми сьогодні читали?

- Які риси характеру притаманні Святому Миколаю?

VІ. Домашнє завдання.

Коротко переказати зміст казки. Виразно читати пісню "Ой,хто,хто Миколая любить". За бажанням намалювати малюнок за змістом творів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

docx
Додано
10 грудня 2023
Переглядів
125
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку