Розробка уроку " Зовнішні процеси на земній поверхні"

Про матеріал
Розроблено структуру уроку та запропоновано технології для досягнення очікуваних результатів.
Перегляд файлу

Тема. Зовнішні процеси на земній поверхні.

Очікувані результати:

розуміє зміст понять «ерозія», «зсув», «вивітрювання»

розрізняє види вивітрювання та ерозії;

презентує результати досліджень у запропонований спосіб;

використовує здобуті знання і набутий досвід для збереження життя й здоров’я свого та інших людей під час утворення зсуву.

Види навчальної діяльності:

  • Робота в групі з інформацією

  • Дослідження

  • Практикуймо( робота над проблемою).

Тип уроку: засвоєння нових знань та їх практичне застосування.

Обладнання : підручник, папір А-4, кольорові олівці, смартфон



Хід уроку

Організаційний момент

Мотивація навчальної діяльності та пізнавальної діяльності.

Вчитель:

Природа, наче скульптор, який фантазую та обома руками творить прекрасну скульптуру. У Землі – це внутрішні і зовнішні процеси, якими вона творить форми рельєфу: гори, рівнини, а також скелі, печери, балки, яри і інші.

Сьогодні ви відкриєте для себе сили, які формують поверхню Землі, та які наслідки їхніх дій.

Робота з підручником. Ст.75 ( назвати сили за мал.60)

Робота в групі.

Кожна група працює над одним із видів вивітрювання, опрацьовуючи текст підручника та інформацію з інтернету. Учні досліджують, які процеси відбуваються та які форми поверхні утворюються. Свої результати дослідження представляють у формі презентації.

Інтерактивна вправа.

Учитель. До зовнішніх сил, які творять поверхню Землі також відносимо роботу вітру та водних потоків. Як ви думаєте чому?, наведіть приклади. З допомогою вчителя, учні роблять висновки, розглядають фотографії останців, скель, ярів.

Опрацювання тексту підручника дітьми ст. 78 (Зсуви – наслідок зовнішніх сил)

Практикуймо

Робота над проблемою « Як попередити про загрозу зсуву?» ( Учні наводять пропозиції , які фіксуються на класній дошці, обговорюються і обираються правильні пропозиції).

Домашнє завдання: повторити опрацьований матеріал на уроці (параграф 18. Знайти на околицях населеного пункту об`єкти рельєфу, які змінюються під впливом зовнішніх сил Землі. Підготувати звіт-презентацію для однокласників.

Рефлексія:

Сьогодні я дізнався…

Мені було цікаво…

Мене здивувало…

Мені було важко…

Я навчився….

Ці знання я використаю у життєвій ситуації.







docx
Пов’язані теми
Географія, Розробки уроків
Додано
26 серпня
Переглядів
12
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку