Розробка виховного заходу та презентація до нього для учнів 2-4 класів "Україна – це Європа"

Про матеріал
Матеріал містить змістовний сценарій виховного заходу у формі віртуальної подорожі, де учні не тільки розширять інформаційне поле про країни Європи, їх традиції та звичаї, а і зрозуміють приналежність нашої держави до європейської сім'ї народів, розвивинуть творчі здібності, повагу до національних, духовних, культурних надбань європейських народів, почуття гордості за свою країну – Україну. До сценарію додається презентація.
Перегляд файлу

Розробка виховного заходу для учнів 2-4 класів

          Україна – це Європа

Мета: розширити інформаційне поле учнів про країни Європи; підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім'ї народів і безперечність її європейського вибору в майбутньому, розширювати знання учнів про європейські країни, традиції, звичаї; розвивати творчі здібності; виховувати повагу до національних, духовних, культурних надбань європейських народів, почуття гордості за свою країну – Україну.

Форма проведення: уявна подорож.

Обладнання: святково оформлена дошка, політична карта світу, морозиво, малюнки.

Мультимедійне забезпечення: мультимедійна презентація.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

1. Привітання вчителя.

- Дорогі діти, вітаю вас з початком нового навчального року, бажаю міцного здоров’я, успіхів у навчанні, справжніх друзів і високих досягнень!

2. Вітання учнями один одного.

- Привітайте один одного зі святом знань, посміхніться, скажіть своєму сусідові комплімент, потисніть йому руку.

ІІ. Ознайомлення з темою уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 1

Сьогодні ми з вами будемо подорожувати  країнами Європи, дізнаємося багато цікавого і покажемо, на що ми здатні. Але спочатку згадаємо, в якій країні ми живемо.

Учні читають вірші.

Україно, моя держава!

Про тебе лине у світі слава.

Така могутня, як сила неба,

Дивись, людино, це все для тебе!

 

Моя країна - соборна, вільна!

Моя країна - держава вільна!

Вона у всесвіті одна така,

Вона серед усіх країн свята!

 

Вже колоситься і жито й пшениця,

Роса голубіє, співає дзвіниця.

І ми, твої діти, тебе величаєм,

Народи, країни, гостинно вітаєм!

 

 Єднає нас, людей, планета,

Яка у Всесвіті одна,

І той, хто близько чи далеко,

Тобі мов брат або сестра.

 

Нам разом на землі цій жити,

Любить і мріять, будувать, творить,

Щоб зберегти її, ми мусим щось робити,

Ми мусим діяти – не тільки говорити.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

 

Робота з картою: показати Європу, Україну

Україна – це наш рідний край, наша дорога і мила Вітчизна, земля, де ми народилися, уперше побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку – це наша найдорожча у світі Батьківщина.

Але вам напевно цікаво дізнатися і про інші країни. Тож вирушаймо у подорож!

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Слайд 2

Зупинка 1. Польща.

Шумить трава,  гаї співають

Про незалежнісь і свободу.

Там річка Вісла протікає –

Тече для польського народу.

Показати на карті Польщу.

Польща – країна в центральній Європі, одна з великих європейських держав. Західна найближча сусідка України. Столиця Польщі – Варшава – місто традицій і сучасності. Польща багата пам’ятниками архітектури, національними стравами, культурою, музикою, художньою керамікою, тканинами та склом. Поляки – гостинні люди і пригощають усіх, «чим хата багата».

Слухання польської народної казки «Покарана хитрість»

кось заможний пан з-пiд Ольштина полював сам-один у лiсi, що сягав далеко-далеко.

В тому лiсi посеред галявини була велика яма, вирита на вовкiв. Пан iшов через галявину й ненароком упав у яму. Як же вiн злякався, коли побачив, хто в тiй ямi! А там уже сидiли ведмiдь, здоровенна змiя та кiт. Кожен iз жахом дивився на iнших. Отож пан i собi притулився до стiни та й ну гукати, благаючи допомоги. Гукав аж три днi – все даремно. Лиш на четвертий день наймит Мiхал прийшов у лiс рубати дрова й почув голос iз ями. Вiн пiдiйшов до ями й питає:
– Хто там?
А заглянути в яму не можна, бо вона прикрита хмизом, та, нiде правди дiти, вiн i злякався дуже.
Пан упiзнав наймита з голосу.
– Це я, твiй пан! – гукнув вiн.- Я впав до вовчої ями. Допоможи менi вилiзти. Ось побачиш, як я тобi вiддячу.
Мiхал вiдшукав довгу жердину, опустив у яму. Чує – хтось за неї схопився. Почав Мiхал тягти й на превелику силу витяг жердину назад. I що б ви думали – кого вiн побачив? Не свого пана, а величезного кудлатого ведмедя, який щодуху чкурнув у хащу.

Бiдний Мiхал затремтiв з переляку, бо подумав, що то чорт його кликав, а потiм обернувся на ведмедя. Мiхал хотiв був уже тiкати, коли знову почув iз ями голос:
– Не кидай мене тут, Мiхале, любий! Змилуйся! Я знаю – ти хочеш одружитися. Справлю тобi гарне весiлля, тiльки допоможи менi вибратися з ями.
Почув це Мiхал, усмiхнувся. Хоч i не вiрив, що то його пан, але вирiшив спробувати ще раз. Обережно встромив жердину до ями – й зараз же почув, як щось дряпається по нiй. Потяг Мiхал жердину, i здалося йому дивним, що пан такий легкий. Аж тут iз ями вискочив кiт, нявкнув i шугнув у кущi.
– Ой, лишенько! Це був напевне диявол. У цiй ямi, мабуть, сидять самi чорти.
Вiн уже хотiв був тiкати, коли пан заблагав i залементував:
– Не кидай мене, Мiхале, любий! Надходить нiч. Я вмру вiд страху, голоду й холоду. Подарую тобi цiле господарство й купу грошей, якщо ти мене врятуєш.
Мiхал знову встромив жердину до ями. Але цього разу з жердини iз сичанням сприснула змiя i зникла в травi.

“Чую людський голос, а з ями вилазять дикi звiрi!” – зчудувався Мiхал.
Вiн кинув жердину на землю, але пан так благав i кричав, що шкода було слухати.
– Змилуйся! Змилуйся! Опусти сюди жердину! Тепер уже в ямi нема нiкого, крiм мене. Вiддам тобi весь свiй маєток i всi грошi, якщо врятуєш менi життя.
“Якщо це справдi пан i я його врятую, буде вiн менi вдячний до самiсiнької смертi,- подумав Мiхал.- Може, навiть i не вiддасть усього маєтку, але грошенят таки вiдсипле”.

Намордувався Мiхал добряче, бо пан був товстелезний i важкий. Та ледве ступив на тверду землю, як зараз же гримнув:
– Ти, дурню! Чого так довго вовтузився? Я мало з голоду через тебе не вмер.
Мiхал перелякався не на жарт. Мерщiй вийняв з кишенi окраєць житнього хлiба, що взяв собi на вечерю, й вiддав пановi.
Трохи пiдживившись, пан важко сперся на Мiхала й поволi рушив до свого маєтку. А як став на порозi, сказав Мiхаловi:
– Ну, тепер ти вже менi непотрiбний. Iди собi.
Взавтра рано-вранцi наймит подався до панського двору. “Може ж таки, щось дасть менi на весiлля”,- думав вiн.
Зайшов у двiр i каже слугам: так, мовляв, i так.
– Чого ж тобi треба вiд нього? – питаються слуги.
Мiхал розповiв, як урятував пана з вовчої ями. Слуги почали смiятися та лаяти його. Не один думав: “Якби це я знайшов – отам би й кинув у ямi. Нехай би його вовки з’їли”. Бо ж пан був лихий i недобрий.
Нарештi хтось iз слуг пiшов до нього й сказав:
– Там, ясновельможний пане, прийшов чоловiк, який вас учора витяг iз ями. Вiн хоче щось вам сказати.
– Що?! – люто гримнув пан.- Мене витяг iз ями? Брехня!
Вибiг на подвiр’я, вилаяв Мiхала, назвав брехуном, а потiм узяв батога та й вигнав його з двору, ще й собаками нацькував.
Оце так вiддячив! Смутний i ображений повернувся Мiхал до своєї хатини в лiсi. Прийшов – що за диво? – дверi вiдчиненi. Глянув – аж ведмiдь та кiт, яких вiн урятував, лежать долi, а змiя примостилася на печi. Всi троє чекають на нього.
Мiхал так i остовпiв, побачивши цю трiйцю, але ведмiдь чемно пiдiйшов до нього й повiв у комору. Там лежав олень, якого вiн уполював для Мiхала.
– Ото добре! Хоч буде що засмажити на весiлля! – аж руками сплеснув Мiхал.- Красненько тобi дякую.
Тут пiдбiг кiт i, лащачись, повiв Мiхала до сiней, де на лавi лежав букет чудових квiтiв.

– Буде чим прикрасити хату на весiлля! – зрадiв Мiхал.- Дякую.
Нарештi пiдповзла змiя, тримаючи в ротi камiнь-самоцвiт, який блищав на всю хату.

– Ой, та це ж, певно, коштує великих грошей! – здивувався Мiхал.
Вiн чемно подякував звiрам i нагодував їх; вони й пiшли собi в лiс.
А Мiхал сiв на лавi й узяв самоцвiт у руки. Дивиться i не знає, що з ним робити.
Ранком пiшов до панського маєтку. Вiн надумав продати самоцвiт панi, яка дуже любила золото й всiлякi коштовнi цяцьки. Та коли вiн показав самоцвiт пановi, той заверещав:

– Ах ти ж негiднику! Де ти його вкрав? Адже вiн коштує цiлу купу грошей.
– Я не вкрав його, пане. Менi принесла самоцвiт змiя, що була разом з вами у ямi.
– От брехун! Забив, певне, якогось подорожнього й забрав у нього таку коштовнiсть!
I пан забрав у Мiхала самоцвiт, а його самого наказав кинути у в’язницю та ще й вирядив слугу в мiсто подати до суду.
Привели Мiхала на суд. Вiн розповiв про те, як витяг пана iз ями. Та пан присягався, що наймит бреше. Суддя послухав пана й каже Мiхаловi:
– Еге, мiй любий! Хто ж тобi повiрить? Чи є в тебе свiдки?
– Є свiдки! – вигукнув Мiхал.- 6 ведмiдь, кiт, змiя, тiльки вони в лiсi. Покличте їх, нехай скажуть.
– Нiхто твоїй брехнi не повiрить! – розлютився суддя.
Вiн уже хотiв був винести вирок, коли раптом за дверима щось загарчало. Вiдчинили дверi, й до зали увiйшов ведмiдь. На спинi в нього сидiв кiт, а змiя обкрутилася навколо шиї й поглядала навколо своїми розумними очицями. Всi страшенно перелякалися, а пан аж зблiд i сховався за столом. Ведмiдь зi своїми друзями рушив до нього. Тiльки-но пiдiйшли ближче – пан зарепетував:
– Вiдiйдiть! Вiдiйдiть! Я скажу правду. Цей чоловiк не винен. Усе було так, як вiн казав. Я заплачу йому, я все вiддам!
Мiхала негайно звiльнили, i чутка про те, що з ним сталося, полинула по всiй околицi.
Люди так смiялися з пана й соромили його, що вiн незабаром утiк кудись аж за море. А Мiхала всi хвалили й шанували. I незабаром наставили його лiсничим. Зажив вiн з людьми в добрiй злагодi, а потiм одружився зi своєю нареченою.
Справили бучне весiлля. Їжi й питва було досхочу. Ведмiдь, кiт i змiя теж прийшли на весiлля. За столом їх почастували тим, що вони любили найдужче: ведмедя – медом, кота – жирним м’ясцем, а змiю – солодким молоком скiльки душа
забажає.
I таке це було гарне весiлля, якого в околицi та й у всiй Польщi нiхто не бачив i не пам’ятав.

Слайд 3

Зупинка 2. Угорщина.

Є на світі країна

Живописна, музична,

Там Бетховен і Шуберт,

Гейде, Брамс симпатичний.

Це – Угорщина, країна,

І там людей таких багато.

Там столиця – Будапешт,

Де музеї та палаци.

Показати на карті Угорщину.

Перегляд відеоролика, метод «стоп-кадр».

Слайд 4

Зупинка 3. Греція.

Греція – це мрія моїх снів.

Батьківщина міфів і героїв

Скелі тут – обітелі Богів.

В пам’яти живуть герої Трої.

Показати на карті Грецію.

Вас вітає сонячна Греція. Країна, у якій «є все». Країна з багатою історичною спадщиною з виключно природною красою. Столиця цієї держави названа на честь грецької богині Афіни.

Загадкові гори, прекрасні острови, золотий пісок, чисте, блакитне море та найдавніші пам’ятки цивілізації роблять цю країну ідеальним місцем для подорожей, відпочинку та розваг.

 

Відгадування грецьких загадок

Мовби на одній нозі.

Він зростає на лозі.

Подивись скоріш в віконце —

Грона сповнені всі сонця! 

Кожен скуштувати рад

Соковитий...

(Виноград)

 

Сонечко маленьке,

Кисло –солоденьке.

На частинки поділю

Своїх друзів пригощу.

Здогадалися, що це?

Корисне, з вітаміном ”С”?

(Апельсин)

 

Він овальну форму має,

На городі виростає.

Ґадзині його консервують,

І рагу смачне готують.

Цей фіалковий пан –

Тонкошкурий...

(Баклажан)

Слайд 5

Зупинка 4. Італія.

На світі є країн багато,

Та хочемо ми розказати

Вам про Італію – країну,

І побувати ми там мрієм.

Знайдіть на карті країну, яка нагадує формою чобіток. Так, це Італія. Столиця — місто Рим.

 

Фізкультхвилинка під пісеньку італійською мовою.

Слайд 6

Зупинка 5. Франція.

О, Франція! Європи серце!

Ти матінка крави й вина!

І завдяки твоїм старанням

Любов у серці ожива…

Показати на карті Францію.

А чи смакує вам морозиво? Яке улюблене? А чи знаєте ви, шо пломбір вперше виготовили у французькому місті Пломб’єр? Тож куштуючи пломбір, згадуйте нашу уявну подорож до Франції, його батьківщини.

Куштування морозива.

Слайд 7

Зупинка 6. Великобританія.

Дощ зірвався із припону,

Перейшов усі кордони.

І до нас від завітав.

Де ж до цього він гуляв?

Показати на карті Великобританію.

Тумани, мряка, вологе повітря; вівсянка, пудинг, ланч і чай; футбол, Шекспір, Ньютон – це все про країну непорушних традицій і сучасних поглядів на життя. Великобританія відрізняється неймовірною терпимістю до всього нового та трепетним відношенням до всього раніше

завойованого. Можна багато говорити про всі переваги, але кожний знайде для себе те, до чого лежить душа… Адже ця держава яка може зацікавити та полонити будь-кого. А на якій мові розмовляють у Великобританії?

 

Виконання пісеньки англійською мовою.

Слайд 8

Зупинка 7. Іспанія.

Під стук іспанських кастаньєт

В моїй душі вогонь горить.

Немає кращого на світі,

Ніж твій, Іспанія, Мадрид!

Показати на карті Іспанію.

Це країна з  багатовіковою історією, відомою літературою та мистецтвом, цікавою культурою. Унікальна традиція іспанців – це бій биків, знаменита корида. Головна особа кориди – матадор, який вбиває бика. Найвідоміший матадор, національний герой Іспанії – Хуан Антоніо Руїс. Країна славиться надзвичайними курортами, сільськими пейзажами, шедеврами національної кухні, архітектурою.

Перегляд іспанського танцю.

Слайд 9

Зупинка 8. Швеція.

У світі є чимало дивних місць:

Японія, Марокко або Греція.

А забажаєш подорожувать,

Будь ласка, завітай скоріш до Швеції.

Показати на карті Швецію.

Швеція, як і Україна, має жовто-блакитні кольори національного прапора. Швеція багата на ліси, а це сировина для деревообробної промисловості. У країні багато річок, енергія яких захована у гірських потоках і водопадах.

 

Відоме й найулюбленіше свято кінця літа у Швеції – ласування раками. Ця традиція – їсти раків перетворилася на ритуальну трапезу, доповнену різними аксесуарами: барвисті паперові ліхтарики, кульки, свічки. 11 листопада – в день Св. Мартина – гусятина стала святковою стравою. А ще шведи полюбляють печиво і цукерки. А ще там шведська письменниця Астрід Лінгренд придумала Карлсона.

Слухання уривка казки Астрід Ліндгренд «Малюк і Карлсон»

Слайд 10

Зупинка 9. Німеччина.

Можливо, ви були в Німеччині?

Там все знайоме так мені –

Дерева, наче наречені,

Неначе в казці пропливли.

Показати на карті Німеччину.

Німеччина – одна з найрозвиненіших країн Європи. Німці – дуже працьовиті люди. Але разом з тим – веселі і дотепні. Переконайтеся в цьому.

Перегляд відеокліпу.

Слайд 11

Зупинка 10. Україна.

А нам час повертатися додому,  до нашої неньки України.

Пояснення змісту прислів’я «В гостях добре, а вдома – краще»

Читання віршів учнямина фоні української пісні та відеоряду

 

Україна — рідний край.

Поле. Річка. Зелен гай.

Любо стежкою іти –

Тут живемо я і ти!

 

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься Україна.

 

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

 

Використані інтернет-джерела:

 

https://www.youtube.com/watch?v=zOiClWP7bpA

https://www.youtube.com/watch?v=7Jfx-QNxN-M

https://www.youtube.com/watch?v=7ONCE5aGfaQ

https://www.youtube.com/watch?v=jJEQG4xX5EM

https://www.youtube.com/watch?v=9Ll7539ljfw

https://www.youtube.com/watch?v=Qml8AKeM4S0

https://www.youtube.com/watch?v=c_HjEE90dMo

 

 

 

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

ПОЛЬЩА

Номер слайду 3

УГОРЩИНА

Номер слайду 4

ГРЕЦІЯ

Номер слайду 5

ІТАЛІЯ

Номер слайду 6

ФРАНЦІЯ

Номер слайду 7

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ

Номер слайду 8

ІСПАНІЯ

Номер слайду 9

ШВЕЦІЯ

Номер слайду 10

НІМЕЧЧИНА

Номер слайду 11

УКРАЇНА

zip
Додано
2 жовтня 2023
Переглядів
783
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку