Тема. Вправи і задачі на засвоєння множення числа 2. Знаходження значення виразів на дії різних ступенів.Погода взимку. Ознаки зими.
Мета. Предметні компетентності
Математика: формувати вміння знаходити значення виразів на дії різних ступенів; закріплювати вміння застосовувати знання таблиці множення числа 2 у процесі розв’язування прикладів і задач; закріплювати та вдосконалювати навички додавання і віднімання в межах 100; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу учнів; виховувати старанність, охайність, працелюбність.
Природознавство : закріпити знання про ознаки зими, зимові явища в неживій природ. Виховувати любов до природи.
Формування ключових компетентностей
Уміння вчитися організовувати свою працю на досягнення результату. Загальнокультурна : дотримуватися норм культурної поведінки та дотримання моделі толерантної поведінки.
Математична грамотність уміння застосовувати математичні знання для виконання завдань.
Соціальна : проявляти ініціативу ; продуктивно співпрацювати в парі і групі.
Тип уроку : інтегрований
Хід уроку
І Організація класу до уроку.
1. Привітання.
2.Перевірка готовності учнів до уроку.
Пролунав дзвінок
Починаємо урок
Розверніться і привітайтеся з гостями. Сідайте рівненько, посміхніться один одному.
ІІ Контроль та корекція знань учнів.
-Сьогодні ми починаемо наш урок математики. Прочитайте , будь ласка , загадку і дізнайтеся хто ж сьогодні гостя нашого уроку? Зима
Скатертина біла
увесь світ накрила.
І у місті, і у полі
нагулялася доволі.
Не давала снігу спати,
примусила танцювати.
- Сьогодні до нас завітала Зима і ми іі з радістю зустічаємо .Сьогодні запросила своїх братів. Щоб вони вас перевірили.
- А може з вас хтось знає як звати братів пані Зими?( Грудень, Січень, Лютий)
А в народі кажуть .Зима пришла – негоду принесла.А яку негоду може принести нам зима ( відповіді дітей)
Подивіться , які випробування для вас приготувала Зима
1. Снігопад.Рахуй з Лего
2. Мороз. Пиши охайно
3. Завірюха Працюємо разом
4.Я - вчитель
5. Ожеледиця .Математика для себе.
6.Подумай над задачею .
7. Мій зошит- Моє обличча
І. І перша наша математична проблема розв яжи вирази ( 1 учень біля дошки)
Розв яжи вирази. 44+…= 56 23- …=18
Нам потрібен експерт
1. УСНИЙ РАХУНОК з Лего
– А у нас усний рахунок приготував сам пан Грудень…. І якою негодою буде випробовувати нас Грудень? Відгадайте загадку
Летять , летять сніжинки,
на поле, ліс і сад
веселий свій таночок
танцює …снігопад
Правильну відповідь знайдіть і Лего цеглину підведіть Сумму треба знайти у кого яка відповідь!
- А зараз спробуйте розкласти на розрядниі доданки 37,28,65 8 хв
-Ми впорались з цією проблемою, Грудень хоче Вам подякувати .
Так як Оцініть себе ( У кожного доріжка упіху, викладіть зелену смужку, ті кому все вдалося, жовту- якщо були помилки, червону – хто не впорався з завданням)
- У давні часи груднем називали нерівну , покриту грудками дорогу.Іноді у грудні ще снігу немає. Перший місяць зими називали ще мостовиком, бо він крижані мости на річках зводить.Незвичайним днем у цьому місяці є 22 грудня – день зимового сонцестояння . 22 грудня найкоротший день і найдовша ніч. Із 23 грудня тривалість дня починає збільшуватися, а ночі – коротшати.
ІІІ. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА Слайд
-Відкриваємо зошити і записуємо 5 грудня Класна робота.
Слідуюче випробування підготував для вас місяць Січень.
Кажуть :» Січень – снігом січе» Другий місяць новий рік розпочинає й половину зими відсікає. Січень називають : сніжень, льодовик,, щипун, У січні не тільки сніг січе, а ще й мороз вогнем пече. Товща\ лід на річках, збільшуються снігові кучугури.
Відгадайте загадку
Не художник , а малює.
Морозом буде випробовувати ВАС січень …. Впораєтесь?
Починаємо писати охайно з хвилинки каліграфі і Запишіть 5 12
-Запишіть ще три пари чисел збільшуючи кожне число на 2
( 5 12;7 14;9 16; 11, 18).
Назвіть пари чисел, які утворюють круглі числа
Знайдіть числа які є добутком двох чисел
– Число 12 є добутком двох чисел 2і 6;
14 є добутком двох чисел 2і 7;
16 є добутком двох чисел 2 і 8;
18 є добутком дох чисел 2 і 9.( Оцініть себе)
-Мороз нам з вами зовсім не страшний. (
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
Лютий місяць цікавиться що ми вчили на попередніх уроках : ( на дошці показую діі -,+,= , *)
- віднімали одноцифрові числа з двоцифрових,
- додавали двоцифрові , одноцифрові
Множили , вивчили таблицю множення на 2
-А сьогодні ми будемо закріплювати табличне множення числа 2 ; ознайомимося з числовими виразами , де зустрічаються дія множення та дія додавання чи віднімання і в цьому ви допоможете мені самі….
2.Лютий місяць, хоч і останній однаково приходить до нас із сердитими вітровіямий, сніговими заметілями , а звідси ще й такі його нази – « сніговій, « вітродуй»
Відгадайте загадку
Сипле снігом в очі й вуха-
Це , звичайно,…завірюха
Завірюхою буде випробовувати ВАС Лютий
РОБОТА В ГРУПАХ( 15 хв.)
Об єднайтеся в групи і по 6 і розв яжіть вирази .
Завдання для груп:
2+ 2+2+4=10
2+22+2+2+2+2=32
2* 9 - 11=7
2*(2+5)=14
2*(14- 6)=16
Поаплодували всім групам
Журнал оцінювання роботи в групах
Поаплодували всім групам
Журнал роботи закриваємо.
3.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА прибрати 24 хв
Всі проблеми можно роз в'язати посмішкою –
Як тільки я підніму руки –посміхайтеся, опущу - заспокойтеся
4. ПОБУДЬ ВЧИТЕЛЕМ.
- Прийшов час попрацювати в зошитіі і кожному з вас побути вчителемі подивимосьяк же ви зрозуміли обчислення виразів там де є дія додавання і віднімання та дія множення. .Перше
( 1 учень до дошки Я вивішую послідовність обчислення виразів .де зустрічається дія множення та дія додавання чи віднімання НАПЕЧАТАТЬ)
Перше , що ви маєте зробити
1. Заміни суму однакових доданків дією множення.
2. Додати інші доданки.
3. Спочатку виконати дію множення.
4.Потім додати чи відняти.
Спробуємо пояснити ( Максим )
2+2+2+5=_______
2*3+5=
1)2*3=6
2)6+5=11 ( хто був біля дошки – зелена смужка на доріжку успіху) Розгортаємо підручники на стор.63№3, №4
С. 64 №9 ( визиваю до дошки обчислювати вирази)
5. САМОСТІЙНА РОБОТА В ЗОШИТАХ (зроби взаємоперевірку)
Завдання за варіантами Зараз кожен виконує свій варіант 2 хв. щоб виконати. Хто встигає, той робить додаткове завдання для всіх .
1в. 2 в.
2*4+7
2*8-10
2*5+60
2*9+9
2*7+16
2*3+8
2*9-10
2*5+50
2*8+9
2*6+
Час виконати взаємоперевірку.
Відповіді на дошці.- Якщо у сусіда все вірно- зелена смужка, якщо 1 помилка – жовта, якщо більше – червона)
Ми з вами багато працювали очима, спробуйте прочитати
РОЗВ ЯЖИ ЗАДАЧУ(33 хв)
-Ще одна перешкода на нашому шляху – Снігові замети
Спробуємо витримати це випробування роз язанням задачі.
Задача
Шкільна бібліотека отримала підручники для другокласників.З математики отримали 35 підручників, а з читання 6 коробок по 2 підручники.Скільки підручників отримала шкільна бібліотека?
-Прочитайте цю задачу, знайдіть числові дані і ключові слова.
- Які є числові дані в задачі? 35.6. по 2
-Які є ключові слова , які відкриють нашу задачу?з читання 6 кор. По 2 підр.
-Що значить по 2 підручники?(це означає що в одній коробці 2 підручника)
- А у нас ск. Коробок? 6
-Які ще є ключові слова слова ( Ск. Всього)
Подивились на коротку умову, яка підходить до задачі
Читання - ?,6 кор. по 2 п.
Читання ?, 6 кор. по 2 п.
Математика -35 кор.
Читання ? 6 і 2 п.
Доведіть що 1
Так , записали,1 дія.
-Знаючи , що у нас 6 кор. По 2 п. в кожному що ми можемо знайти?
( Можемо дізнатися ск. підр. з читання привезли.)
Що наступне?
Треба дізнатися ск. Разои привезли?
2 ) 35+12= 47 (п. )- всього; Продиктуйте відповідь 47 підручників разом
Відповідь записати _
Поставте доріжку хто зрозумів зачачу
– Зелена, Жота, Чрвона
Ще одна доріжка
– Оцініть охайність
– Діти , які ж випробування ми сьогоді подолали?
Тож я бажаю щоб нехай проблеми та незгоди не роблять вам в житті погоди.