Анотація. Урок розрахований на вчителів, що викладають у 5 класі. Дібрано матеріал, який заохотить дітей до роботи. Яскрава презентація урізноманітнить урок. Задачі прикладного змісту вчать використовувати математичні знання у повсякденному житті.
Тема. Розв’язування текстових задач за допомогою рівнянь.
Мета. Удосконалювати навички учнів розв’язування текстових задач за допомогою рівнянь. Розвивати вміння поєднувати математичну і нематематичну інформацію. Розвивати логічне мислення та обчислювальні навички. Виховувати любов та цікавість до математики.
Тип уроку. Застосування знань, умінь та навичок.
Обладнання. Мультимедійне обладнання для демонстрації презентації, презентація до уроку, картки для самостійної робота, небо, зорі.
Хід уроку
І Організація початку уроку
Дзвоник щойно пролунав,
Для уроку нас зібрав.
Зручно всі сідаємо,
Роботу починаємо.
ІІ Мотивація навчальної діяльності
На минулому уроці ми з вами розв’язували задачі. Нагадайте мені, яким саме способом.
Так от сьогодні ми продовжимо розв’язувати задачі за допомогою рівнянь.
Відкрили зошити записуємо сьогоднішнє число, класна робота і тему нашого уроку. (слайд 1)
Але урок у нас не зовсім звичайний. Ми відправляємося у цікаву віртуальну подорож по незвичним планетам нашої галактики на ракеті. (слайд 2)
За активну роботу ви будете отримувати зорі, а у кінці подорожі, вас очікує сюрприз.
ІІІ Перевірка домашнього завдання
Тож починаємо і перша наша зупинка – планета «Домашкіна». (слайд 3)
Обмінялися зошитами з сусідом по парті. На дошці правильно розв’язані задачі № 474, № 476. Зробили взаємоперевірку. Якщо правильно розв’язана задача, на полях ставимо «+». Хто має два «+», отримує зірочку.
VІ Актуалізація опорних знань
Молодці! Не гаємо часу, рушаємо далі. Нас зустрічає планета «Повторяшкіна» (слайд 4-6). За правильні відповіді учні отримують зірки.
a) 3(5+a) d) 56х-34х
b) 10(17-b) е) 8с+5с-5
c) 3х+6х+1 f)х+2х
V Застосування знань та умінь
Тепер ви готові рушати далі. І наступна планета - «Працювашкіна». (слайд 7) Увага на екран.
1. Колективне розв’язування задач.
Задача 1. (слайд 8)
Вік мами та батька разом 75 років, причому мама молодша батька на 5 років. Скільки років мамі та батьку окремо?
Задача 2. (слайд 9)
До шкільної їдальні завезли 225 хлібин житнього та пшеничного хліба, причому пшеничного було у 4 рази більше, ніж житнього. Скільки житніх та скільки пшеничних хлібин окремо завезли до їдальні?
Фізхвилинка (відео)
Задача 3. (слайд 10)
Фруктовий салат складається з 3 частин авокадо, 4 частин ківі, 2 частин ананасів та 7 частин бананів. Яка маса фруктового салату, якщо в ньому бананів більше ніж ківі на 177 грамів?
2. Самостійна робота. (слайд 11) Дітям, що потребують допомоги, даю картки з підказками.
З математики додому задали стільки номерів, скільки й вправ з української мови. Потім задали 3 завдання з природознавства. Всього діти отримали 7 завдань. Скільки номерів з математики задали учням додому?
VІ Підсумок уроку
Ви успішно впорались із завданнями. Тож рушаємо на останню планету - «Підсумашкіна». (слайд 12)
Чи сподобався вам урок? Чим саме?
Діти, у вас у всіх є зароблені зірочки. Візьміть кольорові ручки і назвіть їх, так як вам подобається. А тепер запалимо їх на нашому небосхилі. (Діти чіпляють зірочки на небо)
Який яскравий небосхил у нас з вами вийшов.
VІІ Домашнє завдання
А нам залишилось записати домашнє завдання. Відкрили щоденники, записуємо. Повторити параграф 14, сторінка 82, № 479, № 481.(слайд 13)