Розв'язування задач(Деформація тіла. Сила пружності)Фізика 7 клас. Урок 30
Номер слайду 2
Учимося розв'язувати задачіЗадача 1. Діючи на пружину силою 40 Н, учень розтягнув її на 8 см. Визначте жорсткість пружини. Яку силу треба прикласти учневі, щоб розтягти ту саму пружину ще на 6 см? Деформацію пружини вважайте пружною.
Номер слайду 3
Учимося розв'язувати задачіЗадача 2. Виконуючи лабораторну роботу, дівчинка збільшувала навантаження гумового шнура, щоразу вимірюючи силу, яка діє на шнур, і відповідне видовження шнура. Скориставшись таблицею, яку отримала дівчинка, побудуйте графік залежності сили пружності від видовження шнура — F(x). За допомогою графіка визначте:1) Жорсткість шнура;2) Видовження шнура, коли до нього прикладено силу 5 Н;3) силу, яку треба прикласти до шнура, щоб видовження становило 60 см.
Розв'язування задач. На стіл поставили важкий брусок. Що відбуватиметься зі стільницею? Куди буде напрямлена сила пружності стільниці? Виконайте рисунок і зазначте на ньому силу пружності, що діє на брусок.
Номер слайду 6
Розв'язування задач. Пружина в розтягнутому стані має довжину 12 см. Якою є довжина недеформованої пружини, якщо видовження дорівнює 20 мм?
Номер слайду 7
Розв'язування задач. У кожному випадку за даними щодо сили пружності та видовження пружини визначте жорсткість пружини: a) Fпруж =10 Н, x=0,2 м; б) Fпруж =3 к. Н, x=0,15 м; в) Fпруж =2,1 Н, x = 3,5 мм.
Номер слайду 8
Розв'язування задач. У разі стиснення пружини на 7 см виникає сила пружності 2,8 к. Н. Яка сила виникне в разі стиснення цієї пружини на 4,2 мм?
Номер слайду 9
Розв'язування задач. Багато виробників подають характеристики своїх пружин за допомогою графіків. На рисунку подано графіки залежності Fпр.(х) для двох пружин. Визначте жорсткість кожної пружини. Обчисліть видовження кожної пружини в разі якщо до неї прикласти силу 50 Н.