Сила тяжіння. Вага тіла. Невагомість. Фізика 7 клас. Урок 31
Номер слайду 2
Гравітаційна взаємодія. Чому планети рухаються навколо Сонця?Чому тіла падають на Землю?Що таке невагомість?
Номер слайду 3
Гравітаційна взаємодія. Земля притягує до себе всі тіла. Усі тіла також притягують до себе Землю.
Номер слайду 4
Гравітаційна взаємодія. Притягання Місяця спричиняє на Землі припливи та відпливи
Номер слайду 5
Гравітаційна взаємодія. У 1687 р. Ісаак Ньютон сформулював закон, згідно з яким між усіма тілами Всесвіту існує взаємне притягання. Таке взаємне притягання об’єктів називають гравітаційною взаємодією або всесвітнім тяжінням. Ньютон виявив, що інтенсивність гравітаційної взаємодії збільшується зі збільшенням мас тіл, які взаємодіють
Номер слайду 6
Сила тяжіння. Сила тяжіння Fтяж. — це сила, з якою Земля притягує до себе тіла, що перебувають на її поверхні або поблизу неї.
Номер слайду 7
Сила тяжінняде Fтяж — значення сили тяжіння; m — маса тіла; g — коефіцієнт пропорційності, який називають прискорення вільного падіння.
Номер слайду 8
Прискорення вільного падіння
Номер слайду 9
Вага тіла. Вага тіла P — це сила, з якою внаслідок притягання до Землі тіло тисне на горизонтальну опору або розтягує вертикальний підвіс.
Номер слайду 10
Стан невагомостіНевагомість — це такий стан тіла, за якого тіло не діє на опору чи підвіс. Тіло поблизу поверхні Землі перебуває в стані невагомості, якщо на нього діє тільки одна сила — сила тяжіння.
Номер слайду 11
Дайте відповіді на запитання. Чи діє на вас сила притягання до Місяця? Хто відкрив закон, згідно з яким між усіма тілами Всесвіту існує взаємне притягання? Дайте означення сили тяжіння. За якою формулою її обчислюють?До чого прикладена і куди напрямлена сила тяжіння? Дайте означення ваги тіла. У яких випадках її обчислюють за формулою P = mg? Що таке невагомість? За яких умов тіло перебуватиме в невагомості?