Матеріал до теми "Русь - Україна наприкінці Х - у І половині ХІ ст."" (правління Володимира Святославича ) Презентація містить карти, основну інформацію та інтерактивні вправи Цільова аудиторія - учні 7 класу.
«Новий Костянтин великого Риму, що охрестився сам і охрестив люди свої, — і сей так учинив, подібно йому»Володимир Святославович (980-1015 рр.) Володимир Великий «Красне Сонечко»
Номер слайду 2
Київська держава за Володимира Великого. Розширив кордони на захід: Підкорив племена ятвягів, білих хорватів, волинян. Приєднав Червенську Русь (м. Червень, Белз, Перемишль)
Номер слайду 3
Адміністративна реформа. Ліквідував племінні княжіння. Розділив територію держави на уділи навколо великих міст (намісники – сини)зміцнив центральну владу київського князя, мав статус «Єдинодержця» чи «Великого київського князя»для усунення конфліктів, зближення з місцевою адміністрацією та боярами влаштовував у Києві «Володимирові банкети»
Номер слайду 4
Реформа градобудування Володимир на Волині, Переяслав, Васильків, Ростов, Смоленськ, Берестя. Поділ – торгово-реміснича частина міста (укріплене передмістя ) «Місто Володимира» - київський дитинець кін. X — І пол. XIII ст., збудований за князювання Володимира Великого«І став він городи зводити по Десні, і по Остру, і по Трубежу, і по Сулі, і по Стугні»
Номер слайду 5
Оборонна реформа«Змієві вали» - дерево-земляні оборонні споруди у вигляді довгих валів на південь від Києва Частину племінних князів переселив на південні кордони Русі для захисту від кочовиків - печенігів L=2000 км h =10-12 м b = 20 м
Номер слайду 6
«Устав земляний» - зведення норм усного звичаєвого права. Судова реформа Розмежував єпископський і міський суди. Військовареформа замінив племінну організацію війська феодальною. Умовне землеволодіння – наділення дружинників землями за службу звів до другорядної роль варязької дружини
Номер слайду 7
Релігійна реформа980 р. – «Володимирове шестибожжя»988 р. – хрещення Русі«І став княжити Володимир у Києві один. І поставив він кумири на пагорбі, поза двором теремним: Перуна дерев’яного, — а голова його [була] срібна, а вус — золотий, — і Хорса, і Дажбога, і Стрибога, і Сімаргла, | і Мокош».«А назавтра вийшов Володимир з попами цесарициними і корсунськими на Дніпро. І зійшлося людей без ліку, і влізли вони у воду, і стояли — ті до шиї, а другі — до грудей. Діти ж [не відходили] од берега, і а інші немовлят держали. Дорослі | ж бродили [у воді], а попи, стоячи, молитви творили».
Номер слайду 8
Перша школа для дітей нарочитих мужів«шлюбна дипломатія»Десятинна церква – перший кам´яний храм Русі Златники та срібники – перші руські гроші S=800 тис. км²двовір´я легенда про Кирила Кожум´яку, м. Переяслав боротьба з печенігами. Херсонес (Корсунь)
Номер слайду 9
Завдання для перевіркиhttps://learningapps.org/watch?v=pfbuqwy0c20