Сценарій до Дня Святого Валентина

Про матеріал

У нас є чудова нагода здійснити чудову мандрівку незвичайною країною Кохання, пройтися вулицями, проспектами та бульварами неземного щастя. Любов і кохання – це вічна тема музики, поезії, сенс життя. І 14 лютого – згідно католицького віросповідання – День Святого Валентина − поступово перетворився в цілому світі в День закоханих.

Перегляд файлу

Ведучий. У нас є чудова нагода здійснити чудову мандрівку незвичайною країною Кохання, пройтися вулицями, проспектами та бульварами неземного щастя. Любов і кохання – це вічна тема музики, поезії, сенс життя. І 14 лютого – згідно католицького віросповідання – День Святого Валентина − поступово перетворився в цілому світі в День закоханих.

Ведуча. Коханням люди «хворіли» у всі часи, у всі епохи. І про нього написано немало. Але не побачиш жодного повторення! Бо люди, що кохають, є неповторними, а почуття їх прекрасне і величне.

(Звучить вірш «Так ніхто не кохав…» Володимира Сосюри)

Кохання – то не тільки прекрасна поезія, це велика відповідальність одне перед одним, потреба допомогти, підставити плече, ділити радість і біль. Кохання – це єднання двох сердець. Людина, котра кохає, відкриває у собі дивовижне багатство душі.

Ведучий. Поділіться з нами думками про любов і кохання, дорогі друзі(відповіді глядачів)

(Звучить пісня Віталія і Світлани Білоножко «Один мотив для двох сердець»)

А чи відомо тобі, як єгипетська цариця Клеопатра виграла спір у римського полководця Марка Антонія?

(Клеопатра посперечалася з Марком Антонієм, що він стане її чоловіком, якщо програє парі. Клеопатра запевнила за столом вип’є вина на 1 мільйон римських монет. Звісно, полководець їй не повірив. Тоді вона вкинула у чашу з вином діамант ціною в 1 мільйонів, ковтнула його з напоєм і – виграла!)

Ведуча. А зараз час для конкурсу «Кохання та… гроші». Дівчатам доведеться розв’язувати надскладні і непередбачувані життєві ситуації.

Ситуація 1. Твоя зарплата на місяць 1500 гривень. Чоловік отримує більше – 2500 гривень. Хто із вас плануватиме бюджет вашої сім’ї?

Ситуація 2. Ти на курорті. У тебе є гроші. Ти маєш можливість Ти купиш плаття і потратиш усі гроші відразу, або щодня ласуватимеш цукерками, тістечками, фруктами. Як ти потратиш гроші? Прокоментуй.

Ситуація 3. Твоя заробітна плата 5000 гривень. Чоловік – безробітний. Хто керуватиме сімейним бюджетом?

Ситуація 4. Ти – домогосподарка, прибутки приносить чоловік. Як ти узагалі уявляєш себе за таких обставин?

Ситуація 5. Так склалося, що ти, і твій чоловік − безробітні. Як вижити за таких обставин?

Ситуація 6. В тебе є сім’я . Не вистачає грошей навіть на найнеобхідніше. Чи купить чоловік на День народження тобі подарунок?

Ведучий. Наступний конкурсом оголошується «Відвертий лист».

В ньому дівчата за 3 хвилини мають спільно написати хлопцям, яким уявляють сучасного супергероя-юнака-джентльмена.

(музичний супровід)

Ведуча. Конкурс «Перевтілення» стане певним випробуванням. Кожна з вас витягує свій жереб.Тепер кожна з вас хай уявить себе в ролі тієї особи, чий жереб витягла.Часу на обдумування – півхвилини. (Жеребки відомих жінок: Роксолана, Леся Українка, княгиня Ольга, Катерина ІІ, Жанна Д’Арк, Клеопатра, Маргарет Тетчер.)

Ведучий. А тепер надамо слово журі. ( Журі оголошує наступні титули «Воля», «Шарм», «Чаклунка», «Чарівність», «Краса», «Жіночність», кожній дівчині вручається відповідні емблема, «грамота», «корона».)

Нам залишається визначити Валентину. Скупаємо в оваціях по черзі кожну конкурсантку. Та, якій дістанеться найбільше аплодисментів і буде переможницею свята. (Після оплесків учасниці гри йдуть і займають місце в залі, а юнаки-учасники конкурсу піднімаються під музику на сцену.)

Ведуча. Друзі! Вам доведеться пройти крізь подібне коло випробувань. Надіємося, що всі ви галантно справитеся з усіма завданнями, як і личить справжнім джентльменам. Отож починаємо.

Ведучий. А зараз «Конкурс талантів». Було б непогано, звичайно, якби ми, хлопці, освідчувалися першими і тільки першими. Було б чудово, якби ми засвоїли просте правило: дівчата дуже люблять красиві слова, обожнюють поезію, їм потрібна постійна увага, очікування дива, хай і маленького, але неповторного, здійснюваного тільки для неї, і ні для кого іншого цілому світі. Жінка любить чути. А чоловік – бачити. Ця давно відомо. Отже, тепер – конкурс. На моїй таці шість листків з віршами. Кожен конкурсант виразно читатиме поезію, яка йому дістанеться за жеребом. Часу на ознайомлення дається півхвилини. А далі хай кожному буде удача! В кожному з вас живе актор! Тягнімо жереб!

(вірші на тему любовної лірики підбираються довільно)

Ведуча.Наступний конкурс «Відкритий лист». Дівчата вже знають, що це таке. А тепер справа за вами, шановні супергерої. Кохані чекають на ваші теплі і чуйні слова представте лист на суд журі та глядачів за чотири хвилини.

(Звучить мелодія)

Ведучий. Ми наблизилися до конкурсу «Подарую букет коханій». Учасники мають із зав’язаними очима намалювати найпрекрасніший букет для дами серця. Роботу триватиме доти, поки звучатиме музика.

(Звучить мелодія)

Ведучий. Ну, ось - нарешті для Валентинів дуже важливий останній конкурс – «Перевтілення». Потрібно не лише знати історію, а й зуміти перевтілитись у певну історичну особу. На роздуми традиційно у вас півхвили. Тягнемо жереб! (Юнаки витягають аркуші з написами: Ярослав Мудрий Олександр Македонський, Павло Полуботок, Богдан Хмельницький, Наполеон Бонапарт, Батько Махно)

Ведуча. Щоб остаточно розкрити наш секретити, слово надається журі (оголошуються титули «Дипломат», «Дотепник», «Мужність», «Відвага», «Інтелектуал», «Цілеспрямованість». Кожному гравцеві вручається відповідна грамота, звучить туш.)

Ведучий. Тепер же, друзі, визначаємо оплесками нашого Валентина. Кому дістанеться найбільше аплодисментів, той і є героєм нашого вечора і нестиме свій титул до наступного свята, що відбудеться теж 14 лютого, тільки наступного року.

(Валентин виводить на сцену Валентину)

Ведуча:Моя душа чекає дива

І вся тривогою щемить.

Десь недалеко мить щаслива,

Мого життя найкраща мить.

Ведучий:Чому ж не спомин, а чекання

Щодня в душі моїй бринить –

Так, ніби мить моя остання

Те диво має об’явить!

ІІ варіант

Святково прибрана зала. Лунає музика. На середину зали виходять ведучі.

Вед.1. Добрий день, дорогі друзі!
Вед.2. Вітаємо всіх закоханих!
Вед.1. А чому свято називається – днем святого Валентина. Чому саме Валентина запитаєте ви? Вважають, що саме цей святий опікується закоханими, допомагає їм щасливо прожити в парі, мирі і злагоді.
Вед.2. З приводу цього є багато версій. За однією з них ми дізнаємося, що в 3 ст. до н.е. римський імператор заборонив одружуватись молодим людям. Він вважав, що одруження робить чоловіків поганими солдатами. Молодий єпископ Валентин порушив наказ імператора і одружував молоді пари таємно. За це його кинули до в’язниці.
Вед.1. Там Валентин закохався у сліпу дочку тюремника. Перед стратою своїй закоханій він надіслав листівку-зізнання в коханні з підписом “Від Валентина”.
Вед.2. Відтоді в день Валентина закохані закоханим надсилають анонімні листи-зізнання і називаються вони “валентинками”. 
Вед.1.Кохання! Це почуття подарувало нам велику кількість пісень, балад, поем, трагедій, а також імен: Беатріче, Лаура, Тетяна Ларіна, Шагане. Ми не знали б їх ніколи, якби не чудові вірші, створені на їх честь.
Вед.2. Кохання оспівано композиторами, художниками, поетами. Воно пронизує поезії Володимира Сосюри, та Івана Франка, Пушкіна і Лермонтова, Шекспіра і Петрарки, Лесі Українки та Олександра Олеся...
Вед.1. Отже, у нас сьогодні з вами свято кохання і ми вас щиро вітаємо на святі «Під знаком Купідона». 
Лунає ніжна мелодія
Вед.2. А тепер часу не гайте, на ромашцi погадайте. 
Собi пару оберете i змагання розпочнете.
( Дiвчатка зривають пелюстки з паперової квітки - ромашки, на яких написанi iмена хлопчикiв. Так утворюються пари учасникiв).
Вед.1: Кожна з пар отримає нині почесний титул. Розподілити їх доручено шановному журі:________________________________________________________________________________ 
Вед.2 Отже, вітаємо наші пари:
Вед.1: Отже, наші романтичні пари готові до першого конкурсу “Любов з першого погляду”.
Умови конкурсу: станьте навпроти один доного. Уважно подивіться один на одного. А тепер поверніться спинами. Ведуча ставить запитання:
Якого кольору очі в …?
Якого кольору сорочка?
Чи є годинник на руці?
Якого кольору волосся?
Яка зачіска?
Чи є каблучка, сережки в дівчини?
Молодці, познайомилися. Кожній парі за співпалу відповідь нараховується 1 бал.
Вед.2 Поки журі оцінює результати конкурсу, ми маємо можливість поспілкуватися Рекламно - інформаційна пауза.
- Всі вже знають, чому 14 лютого вважають Днем закоханих. Але хто знає що-небудь про “найдавнішу валентинку”?.
Наприкінці ХІІІ ст. набуло популярності надсилати романтичні послання коханій людині. Найдавніша валентинка зберігається у Британському музеї в Лондоні. Ця листівка підписана герцогом Орлеанським Чарльзом 1415 року. Водночас, він був ув”язнений і таємно відправив послання-кохання своїй дружині .
Вед.1. Давайте трохи поговоримо про імена Валентин та Валентина. Що в імені тобі моєму?
Валентина - сильна, здорова. Валентину відрізняє велика доброта. Їй важко відмовити людині в допомозі. Погоджуючись комусь допомогти, Валентина може пожертвувати своїм часом і планами. Валентина не в змозі переносити чуже горе, неодмінно висловить своє співчуття в тій чи іншій формі. У сімейне життя Валентина занурює з головою. Ворогів у Валентини, можна сказати, немає, є заздрісники, але їх вона обеззброює своєю добротою. 
Вед.2 Валентин - сильний, здоровий. Він вірний друг, товариш, і йому довіряють таємниці. Гарну книгу перевагу футбольному матчу. Не палить. Любить збирати гриби, ловити рибу, взагалі любить бути в природі. Грає в шахи, розгадує кросворди. Не буде сваритися з дружиною з-за порожнього холодильника. В жінці цінує скромність, Зберігає вірність у шлюбі. Не любить випити. Знаходить спільну мову з батьками дружини, не відмовляє в допомозі сусідам і близьким.
І тому слідуючий наш конкурс називається «Валентин і Валентина»
Назвіть відомих людей з ім׳ям Валентин чи Валентина.
( Гафт (артист), Катаєв (письменник), Левашов (композитор), Нікулін (артист), Пікуль (письменник), Сєров (художник), Терешкова (космонавт), Юдашкін (художник-модельєр), Гризодубова (льотчиця), Степова, Легкоступова (естрадна співачка), Леонтьева (диктор телебачення), Малявіна, Сєрова, Тализіна, Титова, Телічкина (актриси), Пономарьова, Толкунова (співачка), Матвієнко (політик) та ін.
Переможе та пара , яка останньою назве прізвище.
Вед.1.Отже ви пройшли і цей конкурс. Надаємо слово журі._________________________
А ми продовжуємо розважатись.
У долонях я ніжно тримаю
Серце друга, аби не зранить
Знаю я, за любов не карають,
За любов починають любить.
Вед.2. Є легенда, ніби при творінні
Серце у людей було єдиним.
Але Бог за злочини невинні
Розділив його на половину
І тепер одна одну шукають
Половину в почуттях кипучих.
Не знаходять – плачуть, проклинають,
А як знайдуть – сходять жагуче.
Вед.1.Наступний конкурс “Ти без мене – не ти, я без тебе – не я!”. Сьогодні ми з вами допоможемо з’єднатися роз’єднаним половинкам, які знає увесь світ.
Суть цього конкурсу полягає в тому, що ви повинні об”єднати імена в пари, відомі своєю любов”ю всьому світові.
(Грає не дуже повільна мелодія)
Адам–Єва
Цезар-Клеопатра
Ромео-Джульєтта
Леді Діана-Принц Чарльз
Наполеон-Жозефіна
Герда-Кай
Рет Батлер-Скарлетт О`Хара
Ассоль- Грей
Гамлет-Офелія
Тетяна- Онєгін
Наталка-Петро
Курнікова-Е.Еглесіас
Ярославна–князь Ігор.
Мавка–Лукаш.
Людмила–Руслан.
Дульцінея–Дон Кіхот.
Марічка–Іванко.
Леся Українка–Сергій Мержинський.
Оксана–Тарас.
Вед.2. Журі підводять підсумки, а ми продовжуємо літературну паузу.
Чи відомо вам що:
Влітку 1897 р. в Ялті Леся Українка познайомилась з Сергієм Мержинським .Відразу зав’язалася дружба, яка переросла в кохання. Цих молодих людей єднали спільні погляди на життя, літературу і людяність, щирість і чесність .Сергій став для Лесі єдиною людиною, якій вона віддала свої гарячі почуття. Багато творів присвятила Леся Сергію Мержинському , зокрема це діалог Мавки і Русалки( Ти плачеш ,Мавко…). Листи – ніжні, палкі…Тяжка недуга прикувала Мержинського до ліжка. Серед ураганів життя і штормів долі можуть розбитися, стежки, що тільки но з'єднались- навіки розімкнутись, руки, що так і не встигли переплестись.
А зараз слово журі __________________________________________________________
Вед.1. Слова, слова... Вони в собі всі різні; 
тривожні й тихі, радісні й сумні;
є терпеливі, є жорстокі й грізні,
лукаві й чесні, мудрі і смішні...
Вед.2. Страшні слова, коли вони мовчать,
коли зненацька причаїлись,
коли не знаєш, з чого їх почать,
бо всі слова були уже чиїмись.
Хтось ними плакав, мучився, болів,
із них почав і ними ж і завершив.
Людей мільярди і мільярди слів,
а ти їх маєш вимовити вперше!
Вед 1. Зараз я оголошую конкурс – конкурс “Ораторів”. Напевно всі ви в дитинстві у дитячому садочку розповідали вірш “Наша Таня гірко плаче”? Ну тоді ви зараз повинні розповісти цей вірш. Я буду називати хто - а ви розповідати вірш. Наприклад вірш потрібно розповісти , якщо ви не вимовляєте букву “Р”. (демонструє як потрібно розповідати вірш). Зрозуміло? Тоді почали!:
ви – японець; ви образились; ви дуже щасливі; ви неуважні; ви – підлабузник;
ви – старий дідусь; ви – маленький хлопчик, який тільки – що почав говорити;
ви – хуліган; ви – грузин; ви – дуже несміливий; ви – дуже крутий і т.д.
Наша Таня гірко плаче -
Упустила в річку м'ячик.
Тихо, Таню, ти не плач -
Бо не втоне в річці м'яч!
О, у вас чудово виходить. Ви – справжні майстри ораторського мистецтва. Вам, мабуть, позаздрив би сам Цицерон! 
А у нас знову рекламно –інформаційна пауза.
Вед. 2.Прикмета свята "Валентинки" - маленькі записочку один одному, в яких пишуть тільки добрі слова, сердечні вітання і найкращі побажання. Є й такий варіант привітання: на листівці обов'язково має бути червоне сердечко. Навіть можна наклеїти на листівку сердечко. За традицією така листівка не підписується, а адреса - щоб адресат міг здогадатися, хто її автор. Це прекрасна можливість для людей боязких, яким не вистачає сміливості освідчитися в коханні, повідати свої почуття. Якщо пояснення в любові не будуть прийняті, то можна і не визнати, що ви їх автор. Такі листівки можна подарувати і не тільки улюбленим: подрузі, колезі по роботі, одиноким сусідові і т.д. Зі святом закохані колись в коханні пояснювалося наодинці.
Вед. 1. Тепер часи інші. В Аргентині, наприклад, увійшли в моду освідчення в коханні, написані на транспарантах, протягнути через вулицю. Який-небудь Фернандо заявляє всім перехожим, що він не може жити без своєї Мерседес. Для цього достатньо подзвонити в контору фірми "Аеро", продиктувати текст любовного пояснення та докласти чек на 50 доларів. Після цього на обраній вулиці з'являється плакат, який висить від 5 до 7 днів. Так і ми на московських вулицях бачимо рекламу - визнання молодого бізнесмена своїй дружині: "Я тебе люблю". А ось Індієць Діпак Саял зумів сто разів написати "Я вас люблю" і один раз "Ви мені подобаєтесь" на зернятку рису, яке він подарував своїй коханій. Його праця не пропала: він завоював руку і серце коханої. А зараз надаємо слово журі.
Вед. 2.Ви всі вже маєте уявлення про пантоміму. І нашим наступним конкурсом буде конкурс “Пантоміма”. На листках паперу надруковані завдання. Хлопці одержують завдання, його демонструють, а дівчата його відгадують. На підготовку та роздуми 1 хв. (Конкурсантам необхідно зобразити: сумного пінгвіна; розлючене порося; хмурого орла; чайник що кипить; комара; ледачого кота; злу собаку; веселу мавпу; зацікавлене цуценя; дресированого дельфіна та ін.). Тоді почали! 
Вед. 1. Поки учасники готуються - у нас з вами Інтернет – пауза .
Чи знаєте ви, що: у різних країнах світу цілуються по-різному: 
- у Японії вважається дуже непристойним цілуватися при свідках. Саме з цієї причини ви майже ніколи не побачите поцілунку в японському фільмі. Те, що у всьому світі називається "японським" поцілунком, виконується так: встаньте на відстані одного кроку один від одного, нахиліться вперед і, витягнувши губи, доторкніться ними губ партнера. Рот не відкривати!
- у Китаї притуляються щоками; 
- ескімоси, полінезійці не цілують один одного в рот. Вони труться носами. Спробуйте! Це дуже приємно, а ще в Полінезії партнери зубами висмикують один одному волосся з брів;
- а в Гамбії притискають жіночу долоню до свого носа; 
Вед. 2. Учасники демонструють свої завдання
Ви просто молодці! Ви чудово справилися із завданням. Журі опрацьовує результати конкурсу. Ми продовжуємо Інтернет – паузу.
- невинний поцілунок "чмок-чмок" спалює 5 калорій. Збільшивши інтенсивність цілування, ви можете спалити до 30 калорій за один поцілунок. Для порівняння: хвилина швидкої ходьби спалює всього 4-5 калорій! 
- цілуючись, ми обмінюємося 9 мг води, 0,7 г альбуміну, 0,18 г органічних речовин, 0,7 мг жирів й 0,45 мг солі!
- під час поцілунку від однієї людини іншій передається 278 різних культур бактерій. На щастя, 95 відсотків з них не представляють небезпеки; 
- перший поцілунок в кіно відобразили в 1886 році. 30-секундний фільм Томаса Едісона, який так і називався "Поцілунок";
- більше всього поцілунків - 127 - у фільмі "Дон Жуан" 1927 року. - в середньому людина за все життя витрачає на поцілунки 2 тижні;
- найтриваліший поцілунок, занесений в Книгу рекордів Гіннесса, тривав 17 днів 10 годин і 30 хвилин. Переможці загриміли в лікарню з виснаженням організму. Після виписки їх шляхи розійшлися і більше не перетиналися.

Вед. 1. Зараз ми побачимо які бали вам виставлять члени журі. Журі! Будь ласка, вам слово.(Члени журі виставляють бали, може хтось із членів журі сказати декілька слів). Які ж у нас результати?
Для вас, шановні , ми підготували найважчий іспит, інтелектуальний конкурс, який називається “Питання на засипку”. Відповідати потрібно зразу, без обдумування і підказок. Тиша в залі допоможе вам зосередитись на питанні. Кожен з вас повинен відповісти на запитання. На скільки питань дасте відповідь – стільки балів принесете своїй парі. Все зрозуміло.
1. З якого крана не беруть воду? (З підйомного)
2. Що знаходиться в середині школи? (Буква о)
3. На базарі один покупець купив три кози і заплатив 3 гривні. По чому
пішла кожна коза? (По землі)
4. Пішохідна частина вулиці. (Тротуар)
5. З якої рослини плела сорочки сестра для своїх братів-лебедів? (З
кропиви)
6. Пристрій, який вимірює температуру тіла? (Термометр)
7. В якій квітці сиділа Дюймовочка? (Тюльпан)
8. З яким кольором змішують жовтий, щоб отримати зелений? (Синій)
9. Як називають квадратний майданчик для гри в бокс? (Ринг)
10. Як в Україні називають посаду голови держави? (Президент)
11. Хто має найбільший хобот? (Слон)
12. Яку команду дає вартовий? (Стій)
13. На якому музичному інструменті грає крокодил Гена на день свого
народження? (Гармошка)
14. Що згубила Попелюшка, тікаючи з балу? (Туфельку)
15. Чим заправляють салат олів”є? (Майонезом)
16. У який гощик не можна налити води? (У повний)
17. Якого каменя немає у морі? (Сухого)
18. Скільки тварин тягнуло ріпку? (3)
19. Хто вигнав Крутя і Вертя з-за столу? (Півник)
20. Хто вигнав Козу-Дерезу з зайчикової хатки? (Рак-Неборак)
Вед. 2. Ви - справжні лідери, і ви чудово справилися із завданням. 
Черговий наш конкурс має назву «Хто більше?» Учасникам потрібно назвати якомога більше літературних пісень лiтературного походження про кохання та художнi твори українських письменникiв, в назвi яких є жiночi iмена. За кожну правильну відповідь – 1 бал. Тож починаємо.
Назвiть пiснi лiтературного походження про кохання.
1. Глiбов Л. «Журба» («Стоїть гора високая»)
2. Гребiнка Є. «Нi, мамо, не можно нелюба любити»
3. Гулак-Артемовський П. «Ой казала менi мати», «Мiсяце ясний»
4. Забiла В. «Пливе човен вода повен»
5. Климовський I. «їхав козак за Дунай»
6. Котляревський I. «Вiють вiтри, вiють буйнi», «Зоре моя вечiрняя», «Сонце низенько», «Чого ж вода каламутна»
7. Кропивницький М. «Соловейко»
8. Малишко А. «Ми пiдем, де трави похилi»
9. Олесь О. «Смiються-плачуть солов'ї»
10. Петренко М. «Дивлюсь я на небо»
11. Нiщинський П. «Закувала та сиза зозуля»
12. Руданський С. «Повiй, вiтре, на Вкраїну», «Ти не моя»
13. Старицький М. «Нiч яка мiсячна, зоряна, ясная»
14. Савицький Р. «Гуцулка Ксеня», «Червонi маки»
15. Шевченко Т. «Нащо менi чорнi брови», «Така їх доля»
16. Франко I. «Ой ти дiвчино, з горiха зерня»
Вед. 1 Назвiть художнi твори українських письменникiв, в назвi яких є жiночi iмена.
Загребельний П. «Роксолана». «Євпраксiя»
Костенко Л. «Маруся Чурай»
Квiтка-Основ'яненко Г. «Маруся» 
Малишко А. «Ярина». «Марися»
Рильський М. «Марина»
Сосюра В. «Марiя»
Старицький М. «Маруся Богуславка»
Шевченко Т. «Катерина». «Марiя»
Вед.2. Любов – це почуття, про яке писали у всі віки, яке надихало на рицарські подвиги й двобої. Але що воно таке? Яке воно? Коли воно виникає? Це питання, які, напевне, турбують кожного з нас.Звучить радісна мелодія. На сцену запрошуються переможці конкурсу, вони отримують призи.
Вед.1: Сьогодні ви почули прекрасні слова і чудесну музику. Якщо ви слухали з відкритим і чекаючим серцем, то я впевнена, що ви зрозуміли ті істини, які не тільки вчать, а й перевертають все життя. У відомого естрадного співака Віктора Цоя є хороші слова:
“Кохання варте того, щоб чекати, життя варте, щоб жити”.
І я хочу, щоб ваше життя було великим, прекрасним, радісним.
 

ІІІ. Ведучий 1. Дорогі друзі! Сердечно вітаємо вас з Днем усіх закоханих!
Ведучий 2. Любов - це прекрасне почуття, це почуття, що творить чудеса, що робить людину сильною, чистою,доброю, зарядженою позитивом!
Ведучий 1. Тільки почуття закоханості змушує горіти серця відвагою, розквітати чарівною квіткою, вимовляти прекрасні слова!
Ведучий 2. Нехай же світом править ЛЮБОВ!
Обидва ведучих. З Днем Святого Валентина!
 На сцену виходять хлопці і дівчата з повітряними кулями у формі сердець. Вони виконують довільну ліричну пісню (як приклад, «Мотив для двох сердець» у виконанні подружжя Білоножко)
Ведучі свята оголошують конкурс «Що ви знаєте про День Святого Валентина?» Учасники хору по черзі задають питання залу і вручають свою кульку тому, хто правильно відповів.
Варіанти (зразки) запитань:
1.Дата святкування свята (14 лютого)
2. Де вперше відзначалося свято? (У Древньому Римі)
3.Чому свято називається «День святого Валентина»? (В честь священика Валентина, який був страчений 14 лютого 269 року н.е. Римським імператором Клавдієм II за проповідницьку діяльність серед молоді)
4.Як називаються листівки, які посилають один одному закохані у свято. («Валентинки»)
5.Єдина в світі країна, де свято офіційно заборонено, причому під страхом великих штрафів. (Саудівська Аравія)
6. Форму чого мають листівки-валентинки, якими обмінюються закохані?
(Форму серця.)
7.Любовна карткова масть - це ... Яка?
(Черві.)
8. На якому острові знайдено грецький мармурова статуя богині кохання Афродіти?
(На острові Мелос, Південна Греція. Звідси і загальноприйнята назва статуї «Афродіта Мілоська» та «Венера Мілоська», 2-ий століття до н.е.)
9. Яке божество любові можна знайти на карті Далекого Сходу?
(Амур - божество кохання у римській міфології і річка на Далекому Сході.)
10.Назвіть ім'я богині краси, любові, шлюбу в слов’янській міфології, яке стало маркою автомобіля.
(Лада.)
11. При надлишку в блюді який приправи зазвичай задають єхидне питання: чи не закохався горе-кулінар?
(Сіль.)
12. Поет любовних переживань - це ... Хто?
(Лірик.)
13. За підрахунками вчених, герої творів Шекспіра вимовляють це слово 2259 раз. Що це за слово?
(«Любов».)
14.Кого в казці Андерсена полюбив стійкий олов'яний солдатик?
(Паперову балерину.)
15.Назвіть кохану П'єро з казки «Золотий ключик»?
(Мальвіна.)
16. Як звали кохану головного героя мультфільму «Альоша Попович і Тугарин Змій»?
(Любава.)
17. Кому освідчився в коханні Том Сойєр? (Беккі Тетчер.)
18. Який весільний подарунок підніс німецький композитор Фелікс Мендельсон своїй коханій, що виходила заміж за іншого?
(Знаменитий Марш Мендельсона.)
19. Як називається запальний, пристрасний танець кохання, що став серцем латиноамериканського карнавалу, який щорічно проходить в Ріо-де-Жанейро?
(Самба.)
20.Цей мавзолей в пам'ять улюбленої дружини султана Шаха Джахана будувався 22 роки, а на роботах були зайняті 20 тисяч робочих. Про який спорудженні мова?
(Тадж-Махал.)
21. Як в народі кажуть про залицяння?
(Крутити любов.)
22. «Не дивитися один на одного, а дивитися в одному напрямку». Про який почуття говорив Сент-Екзюпері?
(Про любов.)
23. Як дотепні дівчата відповідають на питання: яке майбутнє час у дієслова «любити»?
(«Вийти заміж».)
24. Яка геометрична фігура частіше інших буває «любовної»?
(Трикутник. Любовний трикутник - троє людей пов'язаних любовними відносинами.)
25.Як називається «любовний» союз гриба і водорості?
(Лишайнік.)
25. Що з перерахованого є символом любові?
а) Камінь Сізіфа; б) Нитка Аріадни;
в) Дамоклів меч; г) Стріла Амура.
26. Які білі птахи вважаються символом вірної любові?
а) Лебеді. б) Лелеки;
в) Голуби; г) Чайки.
27. Як, згідно відомим висловом, пристрасно закохана людина дивиться на об'єкт свого обожнювання?
а) Як кіт на сметану, б) Як миша на крупу;
б) Як козел на капусту; г) Як кролик на моркву.
28. Що, як вважає народна мудрість, втрачає нерозважливо закоханий чоловік?
а) Серце; б) Голову;
в) Руку; г) Зуб.
29. В яку створену ним статую закохався міфологічний скульптор Пігмаліон?
а) Афіни; б) Галатеї;
в) Мегери; г) Дівчата з веслом.
(Афродіта на прохання Пігмаліона оживила статую, і Галатея стала його дружиною. В переносному значенні Пігмаліон - людина, закохана у свій витвір.)
30. У кого закохалася русалочка в казці Г.Х. Андерсена?
а) У принца; б) У Іхтіандра;
в) У капітана Немо; г) У дельфіна.
31. Історію кохання якою знаменитої пари її автор назвав найсумнішою повістю на світі?
а) Руслана і Людмили, б) Ромео і Джульєтти;
в) Орфея і Еврідіки; г) Валентина та Валентини.
32.Як звали кохану головного героя роману «Айвенго», що стала його дружиною?
а) Ровена, б) Роксана;
в) Корделія; г) Бьянка.
33. Що, згідно відомої пісні про війну, повинна була зберегти Катюша, коли її коханий оберігав рідну землю від ворогів?
а) Любов, б) Надію;
в) Будинок, р) Яблуні та груші.

Ведучий 1. А що ви подаруєте сьогодні своїм коханим? А чи знаєте ви, які подарунки дарують один одному закохані в інших країнах? (Гості свята у залі розповідають, хто про які подарунки знає)
Ведучий 2. Які молодці! А які подарунки дарують в Японії? (Якщо немає правильної відповіді з залу, то відповідає інший ведучий)
Ведучий 1. Виявляється, в Японії День Святого Валентина більше схожий на 8 березня, тільки дорогі подарунки в цей день отримують чоловіки! Зазвичай це гаманці, бритви, одеколони й інші чоловічі аксесуари. А дівчата в цей день отримують від улюблених лише шоколадки!
Ведучий 2. А які подарунки люблять дарувати і отримувати французи?
Ведучий 1. А вишукані французи радують один одного різними коштовностями і ювелірними виробами.
Ведучий 2. А в Данії?
Ведучий 1. А там прийнято в День Святого Валентина посилати один одному в знак своєї любові конверти з засушеними білими квітами!
Ведучий 1.
День Святого Валентина –
Це не час для карантину.
Годі вдома вам сидіти,
День любові – пора радіти!

Про відсутність половинки
Ви забудьте, й щохвилинки
Роздавайте валентинки
Не проґавте ні дівчинки.

Хай в всесвітній день кохання,
Не покине вас бажання
Дарувати всім любов,
Двічі, тричі, знову й знов.

Ведучий 2.
В Валентинів святий день,
Не сиди вдома як пень.
Вирушай на «полювання»,
І зустрінеш ти кохання.

Валентинки приготуй,
І даруй, даруй, даруй.
Не спиняйсь ні на хвилинку,
Всім вручи ти валентинку.

Як так зробиш – неодмінно,
Знайдеш саме ту людину.
(Для кого будеш єдиним(а))
І закінчаться блукання,
Зветься просто це – кохання.
«Етикет»
Для пари № 1 
Дівчині: Тебе знайомлять із юнаком. Хто має подати руку пер­шим — ти чи він? (Дівчина.)
Хлопцеві: Ідучи із дівчиною вулицею, ти маєш триматися пра­воруч чи ліворуч від неї? (Праворуч.)
Для пари № 2 
Дівчині: Ти знайомиш свого хлопця із подругою. Кого маєш представити першим — хлопця чи подругу? (Подругу.)
Хлопцеві: Ти ідеш разом із дівчиною вулицею. На вашому шля­ху зустрілись круті сходи. Хто з вас має іти першим — ти чи дівчина? (Хлопець.)
Для пари № З
Дівчині: Ти запросила на свій день народження кількох друзів — хлопців та дівчат. З якого боку від дівчини має сидіти за столом хлопець? (Ліворуч.)
Хлопцеві: Ти запросив дівчину у кафе. Хто першим має зайти до приміщення — ти чи вона? (Дівчина.)
Для пари №4
Дівчині: У вестибюлі театру твій хлопець отримав ваші пальта. Хто перший з вас має одягнутись? (Дівчина, хлопець має допо­могти.)
Хлопцеві: Ти із дівчиною сидиш за столиком у кафе. Офіціант вам приносить меню. Хто перший має ознайомитися з меню — ти чи дівчина? (Дівчина.)
Для пари № 5 
Дівчині: Ви зайшли до залу кінотеатру. Інші глядачі вже сидять, а вам треба пройти до своїх місць. Хто має ЙТИ через ряд попе­реду — ти чи хлопець?(Хлопець.)
Хлопцеві: Як слід іти через ряд повз інших глядачів? (Облич­чям до глядачів.)
Для пари № 6 
Дівчині: Ти домовилась із хлопцем про побаченим та відчуваєш, що прийти завчасно не встигнеш. На який час ти можеш дозво­лити собі запізнитися? (Не більш ніж на п'ятнадцять хвилин.) Хлопцеві: Твоя дівчина під час побачення каже, що їй наказали бути вдома о певній годині вечора. Хто має стежити за часом — ти чи дівчина? (Хлопець )
Ведучі оцінюють правильність відповідей кожної пари, оголошують результати конкурсу.
(Звучить музика, виходить чтець і декламує вірш. Оголошується музична пауза)
Ведучий. Наш наступний конкурс допоможе перевірити, як ви знаєте літературу: вітчизняну та зарубіжну.Отже, на черзі – гра з глядачами “Ще раз про кохання”. Умови дуже прості: назвіть якомога більше літературних творів про кохання. Це можуть бути казки, повісті, оповідання і т.д. Переможе той, хто останнім пригадає назву твору. І обов’язково отримає приз.
ВЕДУЧИЙ: День св.Валентина – давнє свято зі своїми традиціями. Одне з головних правил – робити коханим подарунки – так звані “валентинки”, вони обов’язково повинні мати форму серця. Разом з подарунками ви зізнаєтесь в коханні. До речі, в середньовіччі існував звичай: найдовшим кохання буде, якщо зізнатися в своїх почуттях саме в Валентинів день – Валентин буде берегти вас!
Ведуча. А зараз оголошується Конкурс саморобок. ( Для його проведення виносять вісім коробків зі скріпками (хлопцям) та вісім наборів, що складаються з альбомного арку­ша, ножиць та кольорових фломастерів (дівчатам). Завдання для хлопців — виготовити зі скріпок намисто дівчині.
Завдання для дівчат — виготовити «валептинку» хлопцеві. Учасники приступають до виконання завдання.)
(Звучить музика, виходить чтець і декламує вірш. Оголошується музична пауза)
Учасники представляють глядачам свої витвори. Ведучі оцінюють вироби.
Ведучий.Ну от, нам залишається лише побажати учасникам успіху у останньому турі. Його ми назнали «Аматорський».
(«Аматорський» тур. За допомогою пантоміми хлопці мають призначити своїм дівча­там побачення. Кожному ведучі пропонують один із висловів:«Я запрошую тебе у кіно на фільм "Зелена маска"».
«Я чекатиму на тебе о п’ятій годині вечора біля кафе «Сніжинка».
«Давай зустрінемось завтра о десятій годині ранку під годинником біля клумби».
ВЕДУЧИЙ. Наші пари подолали усі випробування.
(Звучить музика, виходить читець і декламує вірш. Оголошується музична пауза)
Звучить урочиста музика. До глядачів виходять пари ,ведучі оголошують результати конкурсної програми.
Ведучі нагороджують учасників програми за такими номінаціями: «Найромантичніша пара»; «Найвеселіша пара»; «Найгарніша пара»; «Найвигадливіша пар» ; «Пара глядацьких симпатій ».
«Ідеальна пара» (переможці програми, які набрали найбільше балів).
Ведучий. От і скінчилась наша програма. Сподіваємось вам було цікаво і весело.
Ведуча. А ми бажаємо усім весело провести свято Валентина.

docx
Додано
10 жовтня 2018
Переглядів
1702
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку