Рекомендується керівникам гуртків для проведення цікавої екскурсії до шкільного музею Бойової Слави
Оглядова екскурсія до музею Бойової Слави
Екскурсовод 1: Уже майже 30 років у нашій школі ведеться пошукова робота під девізом «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!». В рамках цього проекту створено музей 305-ї Штурмової авіаційної Павлоградської Червонопрапорної дивізії, який є справжньою гордістю школи. Засновником музею стала вчитель історії Дорохова Раїса Іванівна. ЇЇ ентузіазм, відданість справі, вміння заразити цим ентузіазмом юних слідопитів - ось що допомогло зібрати матеріали і відкрити музей.
Все почалося із звичайного листа:
«Дорогі друзі! У вересні 1943 р. я брав участь у боях за звільнення м. Павлограда у районі залізничного вокзалу. Велике прохання написати декілька слів про школу, яка знаходиться у районі залізничниці для можливості подальшого листування із учителями та учнями школи.
Із повагою колишній командир взводу
350-ї Житомирської ім. Б. Хмельницького
дивізії Музиченко Микола Якович».
А далі полетіли листи у різні центральні газети, міста та райони колишнього Радянського Союзу, Польщі. Так почався пошук історії 350 ШАПЧ дивізії.
Екскурсовод 2: «Зернина до зернини – запашна хлібина» - говорить народ. 8 травня 1987 року відбулося урочисте відкриття нашого шкільного музею. Із різних куточків колишнього Радянського Союзу: Москви, Києва, Риги, Ростова-на-Дону, Красноярська, Одеси на свято приїхали 57 ветеранів на чолі із командиром цієї дивізії Полушко Федором Івановичем.
На даний час у музеї зібрані матеріали про 305-у і 350 дивізії, про подвиги, життя учасників Другої світової війни, жителів селища ім.18 Вересня, про підпілля і партизанських рух у нашому краї у роки війни, героїв війни - наших земляків.)
Екскурсовод 3: В музеї працюють постійно діючі стенди:
Екскурсовод 4. Вашій увазі пропонується матеріал під назвою: «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!».
Екскурсовод 5: В музеї також зберігаються листи, фотографії визволителів нашого міста, історія ПХЗ і селища ім. 18 Вересня про випускників ЗШ№6 – учасників афганської війни. У післявоєнні часи учні ЗШ№6 брали участь у розкопках території бойових дій партизанського загону ім. Кабака. Було знайдено гільзи від набоїв, воєнні каски, кружки, рештки загиблих воїнів, документи. Члени гуртка «Пошук» продовжують збирати матеріали про дітей війни селища ім.18 Вересня. Ми пишаємося, що у конкурсі міських музеїв у 2010 році наш музей 305-ї ШАПЧД зайняв І місце.