Сценарій родинного свята
в рамках тижня пам’яті В.О.Сухомлинського
«Родина, як зірка єдина»
«Головний зміст і мета сімейного життя — виховання дітей. Головна школа виховання дітей — це взаємини чоловіка і дружини, батька і матері.»
«Дитина – дзеркало родини; як у краплі води відбивається сонце, так у дітях відбивається моральна чистота матері і батька.»
"Знання, наука, освіта – велике духовне багатство нашого народу. Це могутня ріка, хвилі якої несуть уперед культуру, творчість, думку геніїв народу. А живиться ця ріка мільйонами могутніх струмочків – родинних вогнищ культури, освіти, знань. Виховуючи дітей, дбайте, шановні батьку й мати, щоб у вашій сім'ї яскраво горіло це вогнище, щоб материнська й батьківська мудрість освітлювалася мудрістю, створеною, нагромадженою десятками поколінь і втіленоюв книгах, у науці ..."
В.О Сухомлинський
Мета:розширити уявлення учнів про родину; викликати бажання дізнатися коріння свого роду, примножувати його славу. Розвивати пізнавальні інтереси. Виховувати бережне і шанобливе ставлення до усіх членів родини.
Розкрити перед учнями чарівний світ захоплень їх друзів-однокласників та батьків. Продовжувати виявляти творчі здібності учнів та розвивати їх. Сприяти спілкуванню між дітьми та батьками. Допомогти батькам краще розуміти почуття та інтереси їх дітей. Викликати позитивні емоції, виховувати повагу до праці вчителя та школи загалом. Виховувати терпимість та повагу до інтересів інших.
Обладнання: святково прикрашений вхід школи, учасники одягнені в українські костюми; у фойє школи оформлена фотогалерея «Етюди рідної землі», у коридорах розміщено виставку родинних ремесел та родинних дерев.
Хід свята
Звучить пісня у виконанні О. Білозір «Ласкаво просимо!»
На сцену виходить Господиня і хлопчик.
1.Господиня: Шановні гості! Щиро вітаємо вас у нашій господі!
2. Хлопчик: Запрошуємо на хліб та сіль, на слово щире, на бесіду мудру, на свято родинне.
1. Тата й мами, бабусі й дідусі! Дорогі діти!
2. Тітоньки і дядечки, добрі друзі!
1. Шановні вчителі! Уся наша шкільна родино!
2. Зібрались ми сьогодні не випадково, адже жити нам у цьому учнівському колективі ще довгі і довгі роки!
1. А щоб життя було цікавішим і захоплюючим, творчим і багатим- усім треба жити у дружбі й мирі. Адже тільки утакій співпраці всім буде цікаво, комфортно і затишно!
Наше родинне свято проходить напередодні професійного свята освітян – Дня учителя та в рамках тижня пам’яті В.О.Сухомлинського. Тому наш святковий концерт ми адресуємо всім тим, хто присвятив своє життя навчанню та вихованню підростаючого покоління!
2. В Україні говорять: «Без сім’ї немає щастя на землі». Саме в сім’ї дитина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ, навчається любові і добра, тут вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого роду. Як велика ріка бере початок і силу з малого джерела, так і наша держава починається з родини. А родина до родини – народ.
1. Наш земляк, відомий український педагог, справжній знавець дитячих душ колись дуже мудро сказав: «Справжньою школою виховання щедрості, душевності і чуйності є сім'я: ставлення до матері, батька, дідуся, бабусі, братів, сестер є випробуванням людяності. У сім’ї шліфуються найтонші грані людини-громадянина, людини-трудівника, людини – культурної особистості. Із сім’ї починається суспільне виховання. У сім’ї, образно кажучи, закладаються коріння, з якого виростають потім і гілки, і квіти, і плоди. Сім’я – це джерело, водами якого живиться повноводна річка нашої держави».
Яка хороша нині днина-
Зібралася уся родина,
Всі рідні – сестри і брати,
Дідусь, бабуся, батько й мати.
Від радості кортить нам заспівати.
( Виступ учнів та батьків 2-Б класу: вірші та пісня «Ми вас вітаємо» )
1.Та зараз перевірять завдання і ставить оцінки ніхто не буде. А про цікаві та веселі моменти на уроках нам розкажуть та покажуть учні та батьки 8-Б класу! Отож, слухайте і дивіться уважно, та не забувайте голосно плескати у долоні.
( виступ учнів та батьків 8-Б класу. Гумористичні сценки про школу )
2.Мамо! Що це з моїми ногами? Щось вони мене не слухаються!
1. Та то, синку, вони тобі підказують, що хтось із наших учасників дуже рветься у танок! Адже ми, українці, нація не тільки співоча, а ще й танцювальна!
2. Тож вітайте на нашій сцені танцюристів 5 класу!
( Виступ учнів 5 класу: український танок )
( 10 клас Пісня «На нашій УКРАЇНІ» Литвиненко Даша, В’юн Наталія)
(Виступ учнів 7 класу. Уривок із повісті І.Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я»)
( 6 клас Пісня «Як у нас на Україні»)
( Виступ учнів та батьків 8-А класу: казка «Колобок на новий лад» )
( 4 клас Пісня «Мамина сорочка»)
1. Птахи повертаються з-за далеких морів до своїх гнізд. Сотні віків, німі, безсловесні, щовесни вони летять у рідні краї. Їх кличе голос життя. Там десь, за тисячі верст, на них чекають, нехай напівзруйновані, але рідні гнізда. А ми ж таки люди. В нас не тільки інстинкт, а й розум. То чому ж ми маємо забувати про гнізда свої?
2. Під високим небом збережемо тебе такою, якою ти була. Щоб бачили всі, щоб знали наші нащадки, під якими дахами ми народжувалися і виростали і, набравшись сил, ішли від отчого порога перетворювати світи. Нехай же стоїть під суворим небом історії наша рідна батьківська хата, нехай красується в живому цвітінні соняшників і мальв, айстр та чорнобривців, у барвистому полі веселки.
( 2-А клас Пісня «Василечки»)
( 1-А клас Танок «Позитив»)
1. Головною берегинею родини була для нас мати. Її називали святою. У зміст цих слів ми вкладаємо все, що супроводжує нас від народження до глибокої старості — рідний дім, батьківський поріг, родину, мамину молитву і мамину пісню.
2. Куди б доля не закинула, ми неодмінно, нехай хоч у спогадах, повертатимемось до незрадливого вогника — батьківської хати, Маминої Світлиці, до найдорожчої родини.
( 3 клас Литвиненки Віночок українських пісень)
( 11 клас: Вірші, пісня «Одна калина» із репертуару Софії Ротару)
( 1-Б клас: танець ! «Ми – українці!»)
Вітайте бурхливими оплесками учнів та батьків 9 класу!
( 9 клас: пісня «Лише у нас на Україні»)
Читець:
Одного роду ми і племені одного.
Зростаємо у радісні часи.
Тому усе, що в роду є святого, —
В своєму серці з гордістю неси.
Любов до праці, прагнення до волі,
Гостинність, щедрість і красу душі.
І доброту, і пісню на роздоллі
В характер свій ввібрати поспіши.
Ти — українець, пам’ятай щоденно,
Що ти свого народу славний син.
До всього стався творчо і натхненно —
Ти неповторний і такий — один.
Тому затям, що треба чесно жити,
Повинен досягнути висоти.
В житті своїм завжди добро творити
І промінь сонця до людей нести.
2. Наше родинне свято підходить вже до кінця. Сподіваюсь, що ви не жалкуєте про те, що відвідали його, і що ця година допомогла батькам краще пізнати своїх дітей, а дітям–відкрити щось нове у своїх батьках. Надзвичайно приємно було бачити вас всіх такими усміхненими і веселими. Кожен зумів сьогодні показати те, що він здібний і неповторний, кожен з нас є, свого роду, унікальним.
1. І кожен з вас, без жодного сумніву, є багатим, бо наші діти – це рідкісні діаманти. Щиро дякую всім за те, що взяли участь у нашому святі. І хочу побажати всім – дорослим і дітям – завжди пам’ятати про тих, хто дав нам життя. Тож бережіть батьків, діти, будьте їхньою опорою та надією! Бажаю вам усім любові від батьків, поваги від дітей, а щастя і здоров’я від Бога.