24 березня о 18:00Вебінар: Розвиток критичного мислення та медіаграмотності на уроках англійської мови

Сценарій вечора до дня святого Валентина

Про матеріал

Розробка сценарію літературного вечора з використанням прикладів палкого кохання відомих історичних постатей, поетів.Ви дізнаєтесь про світлі почуття закоханих людей,які відомі всьому світу.

Перегляд файлу

ЛІТЕРАТУРНИЙ ВЕЧІР ДО ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

ВИКОНАННЯ ПІСНІ

Ведуча.

 Життя без кохання,
Життя без любові –
То небо без сонця,
То небо беззоре!
Ведучий.

Життя неможливе,
Воно не існує,
Коли наше серце
Любові не чує.

Ведуча. Шановні  Пані та панове!

Ведучий. Леді і джентельмени!

Ведуча. І просто друзі!


Ведучий. У наші серця знову завітало свято. Мабуть, найдивовижніше і найпрекрасніше – свято кохання.

Ведуча. Тобто відомий усім День святого Валентина. Надворі ще зима, але у серця вже постукала весна. Кохання не боїться холоду і розквітає будь-якої пори року. Тож ми, Олег і Дарина, раді вітати у цьому залі усіх закоханих і тих, хто іще лише сподівається знайти своє кохання.

Ведучий. Напевно, ви добре знаєте, що існує багато легенд щодо походження цього свята,але ми їх переповідати не будемо,бо відомо всім одне,кохання-вічне.
Ведуча. Ведучий. Саме сьогодні,   14 лютого, ми звертаємось до теми кохання, бо 14 лютого надзвичайний день — День Святого Валентина — Всесвітній день закоханих.
Ведучий.  Ви дізнаєтесь про світлі почуття закоханих людей,які відомі всьому світу.

1.Так ніхто не кохав. Через тисячі літ
лиш приходить подібне кохання.
В день такий розцвітає весна на землі
І земля убирається зрання..

2.Дише тихо і легко в синяву вона,
простягає до зір свої руки...
В день такий на землі розцвітає весна
і тремтить од солодкої муки...

3.В’яне серце моє од щасливих очей,
що горять в тумані наді мною...
Розливається кров і по жилах тече,
ніби пахне вона лободою...
 

 

Ведуча.14 століття . Великий поет європейського Відродження  Франческо Петрарка  своєю славою багато в чому зобов'язаний прекрасній музі - Лаурі де Новес.  Ця жінка підкорила серце поета і надихнула його на створення неповторних сонетів. 

 

 Ведучий. Той сонячний квітневий день, коли поет вперше побачив свою  кохану, Петрарка запам'ятав на все життя. Вони зустрілися 6 квітня 1327 в Страсну п'ятницю у маленькій церковці Святої  Клари в передмістях Авіньйона.
Він - молодий, але вже визнаний при папському дворі двадцятитрирічний поет, вона - заміжня двадцятишестирічна жінка, у якої було на той час кілька дітей . Білява, з величезними і добрими очима, вона здавалася втіленням жіночності і духовної чистоти.

Ведучий. Зачарований нею, Петрарка напише:

Благословенні місяць, день і рік,
Пора, година, край, містина мила,
Коли краса її очей сп'янила
Мене, і став я бранцем їх повік.

Ведуча. Прекрасна жінка стала музою, мрією поета у вічності. І навіть коли турботи і вік спотворили її прекрасне обличчя глибокими зморшками, Франческо Петрарка і тоді любив свою Лауру. Чим більше вона старіла, тим більше він захоплювався її жіночністю і чарівністю. Вона і в старості була для нього прекрасна.  
Вони зустрічалися на вулицях Авіньйона, в церквах, на службах, і закоханий Франческо, не сміючи відвести від своєї музи очей, дивився на неї, поки вона йшла під руку з чоловіком. За всі роки зустрічей вони не обмовилися жодним словом. Але кожного разу, помітивши звернений до нього ніжний теплий погляд Лаури, щасливий поет повертався додому і до ранку писав присвячені їй сонети.

 

Ведучий. Чи знала Лаура про його почуття? Чи могла знати вона, що навічно пов'язана з одним із найвеличніших поетів світу,що через століття нащадки будуть називати її ім'я, як символ безроздільного кохання чоловіка до жінки? 

 

Ведучий. Франческо Петрарка пережив свою кохану на двадцять шість років. Але і після її смерті він любив Лауру все так само захоплено і трепетно, присвячуючи їй, що  вже пішла з цього світу, прекрасні сонети, всього 317.

Учень1

Франческо Петрарка 
СОНЕТ 132

Як не любов, то що це бути може? 
А як любов, то що таке вона? 
Добро? - Таж в ній скорбота нищівна. 
Зло? - Але ж муки ці солодкі, Боже! 

Горіти хочу? Бідкатись негоже. 
Не хочу? То даремно скарг луна. 
Живлюща смерте, втіхо навісна! 
Хто твій тягар здолати допоможе? 

Чужій чи власній долі я служу? 
Неначе в просторінь морську безкраю, 
В човні хисткому рушив без керма; 

Про мудрість тут і думати дарма - 
Чого я хочу - й сам уже не знаю

Палаю в стужу,в спеку-весь дрижу.

Звучить східна музика.

Ведучий. (під музику)17 століття.Османська імперія.  Султан Сулейман Великий і Хюррем, яку ми знаємо, як Роксолану чи  Настю Лісовську..

Ведуча. Любов Хюррем і Сулеймана була схожа на чарівну казку. І навіть листи, які вони один одному писали, були у віршах.

Ведучий. Любовні листи Хюррем до Сулеймана такі вишукані і наповнені такою пристрастю, що важко уявити, як їх могла скласти звичайна дівчина.

Ведуча. Султан Сулейман став для Хюррем всім, до нього вона звертається за захистом, про його увагу молить, коли він карає її розлукою, і його оспівує у віршах власних листах. Саме у них потрібно вчитися  висловлювати свої почуття і писати валентинки!

            СЦЕНКА ХЮРЕМ І СУЛТАН

Хюррем до Сулеймана.«Що зробити для тебе, щоб ти повірив у вічність моєї любові ? Я зроблю все, що захочеш – прийду в твій сон, стану місяцем або сонцем, зникну і з'явлюся, скажу або прокричу будь-яке визнання. Скажи лише одне тільки слово, і я розтану крапелькою посмішки на твоєму обличчі, яке я дуже люблю»

 

 Султан Сулейман до! Хюрем. Моє ти сонце,ніжна моя квітко...моя красуне...зірко,не журися...в твоїх я хвилях кохання опинився...і у твоєму полоні залишився...тебе я теж квіточко кохаю...Причарувала?...напевно,я це знаю

 

Хюррем до Сулеймана.« «Хочеться купатися в світлі твоїх очей і одночасно ніжитися на теплих пісках твоїх солодких поцілунків. Хочеться відчувати твоє дихання і підлаштовуватися під нього своїм серцем. Коли я тримаю твої руки, я вмираю. Вогонь кохання розгорається в моїй душі, починається пожежа, яку не можна загасити! Коли чую твоє ім'я, в моїй душі тремтять струни кохання. Я тану, я стану водою і втечу».

 

Султан Сулейман до! Хюрем
Я втратив голову від пахощів твого волосся. 
Воно таке п'янке, пахуче, запашне.
Ніщо не втамує спраги від твого кохання: ні мої сльози, нi гірські річки, ні море....
Я божеволію від цього кохання - воно палке, воно жагуче, воно безмежне....

 

   СХІДНИЙ ТАНЕЦЬ

 

Ведучий.А зараз конкурс.

 

Конкурс1:Нам потрібно 1 хлопець 1 дівчина….повинні намалювати дівчину(хлопця своє мрії з закритими очима за 45 секунд)

Конкурс2: так нам потрібно 3 хлопці і 3 дівчини .Це конкурс який ніколи  не вмирає передається з покоління в поколінь.Танці на газетах.

 

Ведуча19 століття.Анна Петрівна Керн і Олександр Сергійович Пушкін .

У дівоцтві Анна Полторацька була білявою красунею з волошковими очима. У 17 років її віддали заміж за розрахунком за 52-річного генерала, учасника війни з Наполеоном. Анні довелося підкоритися волі батька, але чоловіка свого вона не те що не любила, а в душі навіть ненавиділа.

Ведучий. Коли вперше Анна Керн і Пушкін зустрілися то вона йому відразу сподобалася.Анна Керн в житті Пушкіна на якусь мить стала скороминущої музою, натхненням. Під враженням він негайно бере перо і присвячує їй свій вірш «Я помню чудное мгновенье».

Учень2

А. С. Пушкін  К Керн.

Я помню чудное мгновенье,
Передо мной явилась ты,
Как мимолётное виденье,
Как гений чистой красоты.

В томленьях грусти безнадежной,
В тревогах шумной суеты,
Звучал мне долго голос нежный
И снились милые черты.

Шли годы. Бурь порыв мятежный
Рассеял прежние мечты,
И я забыл твои голос нежный,
Твои небесные черты.

В глуши, во мраке заточенья
Тянулись тихо дни мои
Без божества, без вдохновенья,
Без слез, без жизни, без любви.

Душе настало пробужденье:
И вот опять явилась ты,
Как мимолётное виденье,
Как гений чистой красоты.

И сердце бьётся в упоение,
И для него воскресли вновь
И божество, и вдохновенье,
И жизнь, и слёзы, и любовь. .

         ВІДЕНЬСКИЙ ВАЛЬС

Ведучий.(9-Б)  Вона мріяла стати дружиною, але довелося стати коханкою. Вона так і не пізнала радість материнства і крізь все своє життя пронесла любов та страждання. Це про Лесю Українку, славетну доньку України, в житті котрої було аж три історії кохання. І жодна не принесла їй щастя…
Леся Українка і Сергій Мержинський…Трагічна , безмежно сумна , але й водночас духовно висока історія кохання, далека від повної взаємності…Вони познайомилися в Ялті в 1897 році. Двоє самотніх людей, зломлених важкою хворобою.

Ведуча. Він - стриманий, скромний, делікатний , синьоокий, красивий, молодий чоловік 27 років,

Ведучий. Вона - на рік молодша, тендітна, худенька, сором'язлива, схожа на зовсім юну дівчину. Жінка, яка втілює у собі силу і мудрість, талант і широку душу, що зуміла знайти в собі мужність боротися з хворобою і прожити дуже коротке життя так яскраво і повноцінно. 


Ведуча.  Лист Лесі Українки до Сергія Мержинського «Мій друже, любий мій друже, створений для мене. Як  можна, щоб я жила сама, тепер, коли я знаю інше життя?  Я бачила тебе і раніше, але тепер я йду до тебе з усією душею, як дитина йде в обійми того, кого їй шкодує ... Це нічого, що ти мене не обіймав ніколи, це нічого, що між нами не було поцілунків ... Тільки з тобою я не одна.  Тільки з тобою я не на чужині…»

   Ведучий: Шановні друзі. А давайте послухаємо як б’ються наші  серця , чи сповнені ці серця  палкою любов’ю.

http://subserver101.gdz4you.com/presentations/presentations_slide.php?id=9916&slidenum=4&slidetype=minislide
Ведуча. Швидко плине час. Століття за століттями. Разом з ним змінюємося і ми.  Любов 21 століття підлаштовується під саме 21 століття. Швидкий ритм життя, багато роботи, активний відпочинок, сучасні засоби зв'язку і комунікації . Якщо в 17 столітті коханим писали справжнісінькі листи, то зараз досить спілкування в соціальних мережах.


Ведучий.Зараз так просто зробити приємний сюрприз своїй половинці: до наших послуг цілодобові служби доставки квітів і подарунків, навіть цілодобові служби доставки продуктів (а раптом вашої благовірної захочеться шоколаду, а ви в цей час будете в іншому місті, і не зумієте підняти їй настрій),  Не так давно в Мережі з'явилася компанія, яка за вашою заявкою готова протягом цілого дня дзвонити вашій коханій людині, і співати серенади або ж зачитувати написаний вами текст. А адже уявити таке кілька століть тому було абсолютно неможливо.

Ведуча.З'явилася маса способів, як можна провести спільне дозвілля, широкий вибір подарунків і сюрпризів, ми можемо втілити в життя свої найпотаємніші бажання і придумати такий сюрприз, який залишиться в пам'яті назавжди.

Покоління 21 соліття

Учениця 3

    Можливо, і не права я, але здається часом, що наше покоління давно живе в мережі, То в інстаграмі, то вконтакті, весь день біля монітора, І замість ніжних слів знову друковане «пробач». Любов вже не вічна, тепер вона в онлайні, Чи не на словах і почуттях, а просто на стіні, І знову листування ми  тримаємо в таємниці. На першому місці мережі, любов вже не в ціні. Приховуючи свої почуття, ми знову ставимо смайли, І серця нам не потрібно, адже є ж інтернет, Ми ніби неживі, штучними стали. Ми пишемо: «Я люблю тебе» і нерозумно чекаємо відповідь. Доходимо до божевілля, ми немов в павутині, Заплуталися навічно і вихід годі й шукати, Ми любимо і пробачаємо в тому ж віртуальному світі. Наше покоління давно живе в мережі.

Виконання пісні «Живи на Повну»або «Wrecking Ball»

 

Ведуча. Наша святкова програма добігає  кінця. На прощання друзі хочу вам сказати , що  Любов жива, і ніколи не зникне, поки існує життя. Адже  кохання і є життя .

Ведучий . І цей день, День святого Валентина –  свято здійснення найпотаємніших мрій. Ідіть назустріч коханню – і Ви обов’язково з’єднаєтесь зі своєю половинкою. Якщо  Ви чекаєте на казкового принца чи принцесу, повірте у диво – і казка стане реальністю.

 . (У залі глядачам дарують сердечка)

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Єфименко Юлія
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
docx
Додано
8 січня 2018
Переглядів
20044
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку