Розробка виховного заходу « Осінній ярмарок»
Музика. Фанфари. Ведуча1: Добрий день, дорогі друзі! І він дійсно видався напрочуд добрим: подивіться навколо – і ви замилуєтесь дивовижною красою матінки-природи. Дерева ледь торкнула вереснева позолота. Легенький вітерець несе срібні ниточки павутиння. Повітря напоєне незрівняними пахощами айстр, чорнобривців, жоржин. Учні нашої школи мріють про
Для реалізації цієї мрії, звичайно необхідні кошти. Тож шановні, допоможімо нашим дітям досягнути своєї мети. На нашому шкільному подвір’ї є чудове дерево, на якому ростуть листочки з побажаннями. Але для того, щоб отримати цей листочок треба покласти у скриньку 5 гривень. Тож, долучайтеся, шановні, до цієї благородної та корисної справи. Ведучий2: Сонце уже не таке спекотне, як влітку: воно лиш лагідно торкається обличчя, ласкавою посмішкою осяває будинки, дороги, краєвиди, вже не так рано виринає з-за неозорого обрію і чомусь квапливо поспішає увечері спати. Та зараз небо, ясне та яскраве, радіє сьогоденню. Ви чуєте? Це тихі кроки господині-осені, яка вже прийшла на зміну теплому літу. Подивіться, вона вже тут. Звучить музика, виходить дівчина-осінь( Ляшок Ольга) у яскравому вбранні. Осінь: Добрий день, мої шановні Діти, пані та панове. Нині знов із вами я. Осінь – ось моє ім’я. Восени земля прекрасна. Як завжди, прийшла я вчасно І у села й у міста - Всюди осінь золота. Лист торкну – і диво стане: Помаранчевим, багряним, Ясно-жовтим стане ліс. Як не віриш, - подивись! Ведуча1: Ні, це, друзі, нам не сниться: Справді, осінь-чарівниця завітала у гаї І творить дива свої. Ось червоне та іскристе На калині вже намисто. Є у осені талан Ранком розливать туман, Білий, молоко немов. Осінь вся у праці знов: Журавлі курличуть: певно, Птах вона збирає в путь. І звичайно, недаремно Осінь щедрою зовуть. Осінь: Це приємно. Я це знаю. Щедрість – заповідь моя. Познайомтесь з урожаєм: Він усюди там, де я. Особливо цього року Він в нас – парубок нівроку. Я покличу урожай: Гей-но, брате, завітай! Музика, на сцену виходить Урожай( Каравацький Роман). Урожай: Ось і я! Привіт, громадо! ( звертається до Осені ) Тобі я, сестро, радий! Осінь – це моя пора. І приємно показати І дорослим, і малятам: Я вродився «на ура». Теплий день, і небо синє. І доречне свято нині. Хай лунають жарти, сміх! А земля тепер спочине. Я на ярмарок осінній Вас запрошую усіх!
Звучить пісня «Рідна серцю Україна» у виконанні Золотарьової В. і Йорж В. 1 господиня( Лопуга Д.): Наші гості довгождані! Щиро, щиро просим вас! Ярмарок удався славний, Все чудово, все гаразд: Фрукти, овочі нівроку, Ми зібрали залюбки. Всі вони милують око. Урожаю завдяки. 2 господиня( Засаднюк Д.): Осінь! Ти – пора чудесна, Ці усі смачні плоди У дарунок нам принесла. А погляньте-но сюди: Цих духмяним короваєм Із нового урожаю Вас дозвольте привітать, Побажати щастя й миру І слова подяки щирі Від душі гостям сказать. Вклоняючись, подає Осені на рушнику коровай. Осінь: Й вам спасибі, господарки, Що мене не підвели, Що вставали рано-зранку, Працьовитими були. І пололи, й поливали, Доглядали сад, поля. Про врожай свій ви подбали - І віддячила земля. 3 господиня( Степуркіна А.): Довелося потрудитись, Щоби нині не зганьбитись. Зараз – час відпочивать, А тепер нам треба, звісно, Для гостей веселу пісню Та душевну заспівать. Звучить пісня «Україна, матуся моя» Ведучий 2: А які дарує осінь щедрі урожаї. Фрукти, овочі, насіння, хто ж цього не знає. Навесні город саджали, восени врожай збирали, Подивіться-но, малята, урожай такий багатий! Тепер, коли вже зібрано врожай, Іще заможнішим став рідний край. Ми закликаємо усіх вас побувати на ярмарку веселому у нас!
Звучить мелодія для виходу гарбузової родини
Діти - в костюмах овочів
Ми — з гарбузової родини,
А виростаєм — для людини!
За те нас люблять і шанують,
Що різні страви з нас готують!
Який салат без огірка?
А що за борщ без буряка?
Чи то без моркви? Без капусти?
Без нас в каструлі буде пусто!
Це правда, хлопчики й дівчатка,
Ми є — і всі живуть в достатку!
Інсценізація « Ходить гарбуз по городу »
Ходить гарбуз по городу,
питається свого роду:
«А чи живі, чи здорові
всі родичі гарбузові?»
Обізвалась жовта диня,
гарбузова господиня:
«Іще живі, ще здорові
всі родичі гарбузові».
Обізвались огірочки,
гарбузові сини й дочки:
«Іще живі, ще здорові
всі родичі гарбузові».
Обізвались буряки,
гарбузові свояки:
«Іще живі, ще здорові
всі родичі гарбузові».
Обізвалась бараболя,
а за нею і квасоля:
«Іще живі, ще здорові
всі родичі гарбузові».
Обізвався старий біб:
« Я піддержав увесь рід!
Іще живі, ще здорові
всі родичі гарбузові!»
Ой гарбузе ти перістий,
із чим тебе будем їсти?
«Миска пшона, шматок сала -
от до мене вся приправа».
Ведуча1 : який то ярмарок без загадок та смішинок?
Загадки:
1.Що це Женя сховав у кишеню?
Кругле, наче м'ячик,
Кинеш — а не скаче.
На дотик — гладеньке,
На смак — солоденьке? (Яблуко.)
2.Стоїть пані чепуриста, бо вдягла сорочок триста. (Капуста.)
3.Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі. (Морква.)
4.Товстий Гнат
При землі не впізнають,
А як вирвеш, борщик звариш,
Тоді й похвалиш. (Буряк.)
5.Без рук, без ніг, а виліз на пліт. (Гарбуз.)
6.Сидить Марушка в семи кожушках,
Хто її роздягає, той сльози проливає. (Цибуля.)
7.На городі молода пишні коси розпліта,
У Зелені хустинки золоті хова зернинки. (Кукурудза.)
Молодці!Багато знаєте
грає мелодія циганського танцю. Танок «Циганочка»
Циганка. Десь тут ярмарок має бути. Душею чую, що гарно сьогодні поярмаркую! Ой, як млинці запахли, треба скуштувати, поки господиня десь забарилася. (Бере з миски млинець і ховається поміж людей.)
Циганка. Ой ти, красуне чорноброва, позолоти ручку. Всю правду скажу, долю провіщу, щастя наворожу.
Дівчина. Та я ще грошей не наторгувала, як слід не поярмаркувала.
Циганка. Позолоти ручку, всю долю розкажу. (Бере за руку.) Та в тебе на руці написано, що генералом будеш. А генеральська дочка тобі жоною стане! Закрий очі, я тобі пошепчу, щоб до тебе грошики прилипали.
Починає шепотіти навколо парубка, а тим часом виймає у нього гаманець із кишені, забирає торбу і зникає поміж людей.
Парубок.(Оглядаючись). От клята відьма! Таки прилипли мої грошики... Як прийшло — так і пішло!
Ведучий 2 : а що то за ярмарок без ігор та пустощів?
Гра «З”їж яблуко на мотузці»
Театральний конкурс: четверо бажаючих по черзі підходять і витягають папірець із завданням, секунду подумавши, зображають ту ситуацію, про яку написано на папірці.(звучить мелодія для конкурсів)
Гра «Осінній волейбол»: створюється 2 команди із 4 чоловік.По центру намальована лінія, яка розділяє поле навпіл. На кожній половині розкидано однакову кількість листочків. Коли починає грати мелодія, члени команди перекидають максимальну кількість листків на сторону противника. На чиєму боці буде найменша кількість листя, той і буде переможцем.( звучить мелодія для конкурсу)
Ведуча1. Нагадую ще раз, що учні нашої школи мріють про
Для реалізації цієї мрії, звичайно необхідні кошти. Тож шановні, допоможімо нашим дітям досягнути своєї мети. На нашому шкільному подвір’ї є чудове дерево, на якому ростуть листочки з побажаннями. Але для того, щоб отримати цей листочок треба покласти у скриньку 5 гривень. Тож, долучайтеся, шановні, до цієї благородної та корисної справи.
Ведучий 2 : ну що ж, давайте вже розпочинати ярмарок. Скільки вже всього наготовлено, руками учнів та батьків створено. Продавці чекають, то і покупці не баріться, нумо ходіть за покупками.( звучить мелодія про ярмарок)
Ведуча1. На доброму ярмарку ми побували,
Одні продавали — інші купували,
Співали, сміялись та ще й жартували,
Та про предків наших славних з шаною згадали.
Скільки б не торгували, а кінчати час,
Найкращі побажання ви прийміть від нас!
Хай в нас і в вас все буде гаразд.
Щоб ви і ми щасливі були!
Прощавайте, друзі, вам низький уклін,
Щастя вам бажаєм всі ми, як один.
Хай в нас і в вас все буде гаразд.
Щоб ви і ми щасливі були!
Ведучий 2.
Щоб родила щедро нива,
Щоб у хаті все як слід,
Щоб довіку був щасливий
Український славний рід!
І в вас, і в нас
Хай буде гаразд.
Щоб ви і ми
Щасливі були!
Танець «Не сумуй, моя Вкраїно»