Сценарій проведення загальношкільної лінійки "Життя -найвища цинність. Бережи його!" до Дня цивільного захисту. Рекомендовано для використання у роботі заступникам директорів з виховної роботи, педагогам-організаторам, класним керівникам.
Сценарій загальношкільної лінійки
«Життя – найвища цінність. Бережи його!»
до Дня Цивільного захисту
Трек № 1 Позивні про початок лінійки
Трек № 2
Розпочинається лінійка виходом весни під легку ліричну музику (фонова „Місяць по небу ходить”), квітка з жовто-синіх тканин
Ведучий 1Нарешті - квітень. Земля в цвіту. Знову пахне свіжістю молодої зеленої трави, ароматом квітучих верб, свіжо побілених хат, сліпучих вишиваних рушників над образами. Спокій... Тиша...
Ведучий 2 Здається нам, що буде так завжди:
Зелене листя, і блакитне небо,
І чистота джерельної води - Всього доволі, стільки, скільки треба.
Ведучий 1 Здається людям, що ось так весь час Земля ділитись щедро буде з ними Всім тим, що відкладала про запас - Скарбами невичерпними своїми.
Та час минає, все ясніш стає:
Робити треба висновки належні.
І треба правильні шляхи знайти,
Щоб те, що є у людства, зберегти.
Ведучий 2 Урочиста лінійка, присвячена Дню Цивільного захисту оголошується відкритою
Трек № 3 Гімн України, підняття державного прапору
Ведучий 1 На нашій лінійці присутні гості : ____________________________________________________________________________________________________________________________________
Ведучий 1Слово надається директору школи, начальнику шкільного щтабу цивільного захисту
(передає слово заступнику з НВР, ознайомлення з планом проведення Дня ЦЗ)
Трек № 4 фонова
Ведучий 1Сьогодні основна задача нашої країни - збереження головної цінності – її громадян, їхнього здоров’я і життя. Кожен з нас має право на захист свого життя і здоров’я від наслідків аварій, катастроф, пожеж і будь-якого стихійного лиха.
Ведучий 2 Саме цивільний захист має своєю метою захистити населення від небезпечних наслідків екологічних, техногенних, природних і воєнних катастроф.
Ведучий 1 Цивільний захист оповіщає населення про загрозу і виникнення різних надзвичайних ситуацій, організує життєзабезпечення людей під час катастроф, проводить рятувальні роботи в районах лиха і осередках ураження, навчає населення вмінням застосовувати засоби індивідуального захисту і правильно діяти в надзвичайних ситуаціях.Ми з вами навчалися цьому протягом усього навчального року. І сьогодні згідно наказу начальника ЦЗ школи проводиться «День Цивільного Захисту» та комплексне об’єктове тренування з метою відпрацювання практичних навичок щодо наших з вами дій у надзвичайних ситуаціях.
Ведучий 2Чим раніше ми з вами вивчимо основні принципи самозахисту та усвідомимо відповідальність за дії в період будь-якого лиха, тим ефективнішими будуть результати, отже, меншими будуть людські жертви.
Ведучий 1 Я знаю, серце кожного болить,
За тих хто землю цю рятує,
Вклонімося ж їх пам′яті в цю мить,
Єднаймося в скорботному мовчанні.
Трек № 4 реквієм фонова (дівчата виходять з свічками)
Ведучий 1Зойкнула Земля чаїним криком:
Вийшла Мати із іконним ликом:
Ведучий 2Спалахнуло небо,впало крижнем:
Вийшла жінка з немовлятком ніжним!
Ведучий 1... І уже ні сина, а ні мужа.
Лише розверсті зорані поля...
Так пліч-о-пліч стали Біль і Мужність.
Дух і Воля. Небо і Земля.
Ведучий 1 Схилимо голови перед героями-рятівниками пожежниками, працівниками Міністерства Надзвичайних ситуацій, усіма Героями , які віддали своє життя у зоні антитерористичної операції, щоб ми з вами мали можливість жити на мирній українській землі.
Оголошується хвилина мовчання .(хвилина мовчання )
Трек № 5 Метроном
Ведучий 1 Коли молоді пожежники-чорнобильці, які першими вийшли на лінію вогню 26 квітня 1986 року, отримавши смертельну дозу радіації, були ще живими, журналісти запитували їх: „У вас була можливість повернутися, ви могли відступити?” Так, у цій ситуації вони могли відійти, чекаючи на підкріплення. Та про це ніхто з пожежників навіть і не думав, тому що вони - воїни, бійці з пожежею. Тому що у них підвищена відповідальність. Тому що вони дали присягу на вірність народу. І вони вступили у вируюче полум’я, в смертельну радіацію не за наказом командира, а за велінням совісті.
Ведучий 2 Ставши членом Європейської спільноти, Україна з-поміж багатьох юридично-правових зобов’язань взяла на себе обов’язок забезпечити громадянам безпечні та здорові умови життєдіяльності.
Але ми й самі повинні вміти про себе подбати.
Ведучий 2 Пропонуємо Вашій увазі виступ агітбригади юних пожежників КЗШ № 17 «Спалах»
Витступ агітбригади
Трек № 6 фонова
Ведучий 1Я хочу, щоб трава була чистою, небо ясним, щоб мої мрії збулись, я хочу, щоб не було болю і гіркоти. Я хочу жити! Я хочу, щоб моя Україна воскресла, щоб жити. А це залежатиме від мене, від тебе, від кожного з нас.
( Дівчина і українському костюмі виконує танець під пісню у виконанні вокальної групи «Співаночки»“ Боже Україну збережи ” )
Ведучий 1Чи вижити, чи всім нам помирати –
Сама людина визначить повинна,
А в нас ще є на виживання шанс
І часу є в нас аж одна хвилина.
Тож треба вміти використати час,
Щоб врятувати рідну Україну,
І всі народи світу від біди.
Ведучий 2Життя – це найвища цінність. Бережи його!
Спасибі за увагу! Будьте здорові!
Ведучий 2Ми запрошуємо наших гостей пройти у приміщення школи. За ними організовано до школи заходять учні з 1-го по 11 клас на класні виховні години до Дня Цивільного захисту.
1