Сенсорне виховання по методиці М. Монтессорі. Тема:"Допоможемо кішці знайти кошенят".

Про матеріал
Мета: 1.Закріплювати знання дітей про кольори (червоний, жовтий, зелений), форму (круглий). 2Розвивати дрібну моторику рук з використанням елементів методики М. Монтессорі (нанизування, причіплювання прищіпок). 3.Виховувати бажання давати допомогу тому, хто її потребує. Матеріал:Іграшкові кішка та кошенята, макет сонечко,прищіпки червоного та жовтого кольорів, губки різного кольору , таз з водою, м’ячі жовтого, зеленого, червоного кольорів, мисочки для складання м’ячиків, сачки, макарони, шнурки .
Перегляд файлу

Тема: Допоможемо кішці знайти кошенят.

 

Мета:

1.Закріплювати знання дітей про кольори (червоний, жовтий, зелений), форму (круглий).

2Розвивати дрібну моторику рук з використанням елементів методики М. Монтессорі (нанизування, причіплювання прищіпок).

3.Виховувати бажання давати допомогу тому, хто її потребує.

 

Матеріал:Іграшкові кішка та кошенята, макет сонечко,прищіпки червоного та жовтого кольорів,  губки різного  кольору , таз з водою, м’ячі жовтого, зеленого, червоного кольорів, мисочки для складання м’ячиків, сачки, макарони, шнурки .

 

 

 

Хід заняття.

 

Малята, скажіть,ви любите гуляти.(так). Тоді я запрошую вас на прогулянку.

Тупотять маленькі ніжки

Йдуть гуляти малюки

По рівнесенькій доріжці

На майданчик ми прийшли.

 

Діти ,послухайте! Що ви чуєте?

Кішка: Няв-няв.

Вих-ль: Ой дітки, а хто це нявкає?

Діти : Кішка

Вих-ль: А де ж вона ховається. Давайте ми її пошукаємо.(знаходимо кішку,жаліємо).

Киця, що сталося? Чого ти нявкаєш?

 

Кішка: Ой, діти, я мама кішка ,загубила своїх діточок- кошенят. Вони пішли гуляти і десь загубилися. Де їх тепер шукати.

Вих-ль: Діти допоможемо кішці-мамі знайти кошенят. Давайте візьмемо кішку і підемо їх шукати.

Малята, зверніть увагу, як у нас сьогодні ясно і тепло на вулиці. Як ви думаєте, чому? (Як ви думаєте, сонечко світить?)

Діти,а сонечко якого кольору? А якої форми ?

Діти, подивіться сонечко чомусь сумне.

  •          Сонечко,  чому в тебе немає настрою?

Сонечко: Я сумне, тому що у мене немає промінчиків, а я хотів пожаліти кицю і зігріти її промінчиками.

Вих-ль:  Давайте допоможемо сонечку зробити промінці. Промінці у нас будуть з прищепок ( діти причіплюють прищіпки до макета Сонця). Якого кольору промінці? Що ми зробили? Ми допомогли сонечку, і воно нам всміхнулося. 

  •          Сонечко, ми тебе просимо допомогти кішці. Покажи нам своїми промінчиками дорогу до кошенят.

 Сонечко: Мої промінчики допоможуть вам побудувати різнокольорову доріжку до ставка, мабуть там граються ваші кошенята. Тримай, кицю!

 

Діти давайте будувати довгу, рівну, різнокольорову доріжку до самого ставка. Швидше, бо киця дуже поспішає.

(діти роблять доріжку)

Кішка дуже поспішає,

Кошенят вона шукає.

Ой, кицю, дивися! На бережку біля ставка сидять твої кошенята.

Кішка: Няв-няв, кошенята, я знайшла вас, я дуже рада. А чого ви не граєтесь, де ваші м’ячики?

Вих-ль: Кицю, дивись, всі м’ячики у воді. Зараз ми з малятами допоможемо вам їх дістати.

  •          Діти, що нам для цього потрібно? Чим ми будемо виловлювати м’ячики з води?
  •          Але, діти, зверніть увагу на кошенят. У кожного з них на шиї є метелик. Це кошеня з жовтим метеликом. Це кошеня – з червоним, а це – з зеленим метеликом . Вам потрібно покласти м’ячики кошенятам такого ж кольору як їх метелики. Цьому кошеняті якого кольору м’ячики? А цьому? А цьому?

(діти виловлюють м’ячики і розкладають кошенятам)

  •          Діти, ми допомогли кошенятам дістати їх м’ячики з води ,а мамі-киці знайти кошенят. І вони всі дуже зраділи .

Кошенята дуже люблять свою маму-кішку і хочуть вибачитися перед нею за те, що вони втекли та зробити подарунок - намисто. А ми допоможемо їм?

( діти беруть кульку і нанизують на шнурок).Що ми зробимо для кішки?(скажіть-намисто). Якого кольору намисто?

Ось які вийшли красиві намиста.(показуємо киці,даруємо). Кішка задоволена, дякує малятам.

Діти, скажіть, кому ми  сьогодні допомогли?Киці

Кого шукали? (кошенят)

  •          Так, ми допомогли кішці знайти її кошенят: своїми вправними ручками виконали всі завдання,  правильно назвали всі кольори.
  •          І запросимо Кицю з кошенятами погостити в нашій групі. Та познайомитися з усіма іграшками.

 

doc
Додав(-ла)
Долбіна Наталя
Додано
11 лютого
Переглядів
97
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку