Презентація дає можливість працювати зоровій пам'яті учня. Матеріал, використаний на слайдах, пригодиться при вивченні нового ( біографічних відомостей про Кобзаря) та закріпленні матеріалу..
Ну а щастя крихітку хоча б. Натерпівся доволі у неволі…
Номер слайду 13
Дитячі роки
Номер слайду 14
Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за новим стилем) 1814 р. у селі Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії (нині Звенигородський район Черкаської області) у родині Григорія Івановича Шевченка і Катерини Якимівни Бойко.
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Батьки Шевченка (Григорій Іванович,Катерина Якимівна ) були кріпаками магната генерал-лейтенанта Василя Васильовича Енгельгардта - поміщика. Діти: Катерина, Микита, Тарас, Ярина, Марія і Йосип.
Номер слайду 18
Через рік після народження Тараса (1815 ) родина переїздить із Моринців до Кирилівки. 1843 року Шевченко змалює хату у Кирилівці, де провів своє дитинство.
Номер слайду 19
У восьмирічному віці батько віддав Тараса до школи до кирилівського дячка-вчителя Павла Рубана.
Номер слайду 20
В 1823, коли Тарасу було дев'ять років, померла мати. Батько одружився вдруге з удовою, у якої було своїх троє дітей. Оксана Терещенко сиріт не взлюбила. Кінець дитячому раюванню.
Номер слайду 21
В 1825 році помер і батько. Залишившись сиротою, малий Тарас деякий час жив у дядька Павла. Скоро переходить школярем-попихачем до кирилівського дяка Петра Богорського, де його життя було напівголодним. Звідти він тікає у Лисянку до диякона-живописця. Тут йому довелось великими відрами носити воду і розтирати фарби. На четвертий день Тарас йде у село Тарасівку до дяка-маляра, але дяк відмовив йому.
Номер слайду 22
Втративши надію стати маляром Тарас повертається до Кирилівки і пасе громадську череду. У 1827 році Шевченко наймитував у кирилівського священика Григорія Кошиця.
Номер слайду 23
Хист до малювання помітив маляр з села Хлипнівці, але Тарасу було вже чотирнадцять років. 1828 рік. Тараса забирають у двірню поміщика Енгельгардта. Працює кухарчуком, а потім — козачком