Образотворче мистецтво, 7 клас 09.02.2022р
Шрифт і зображення. Плакат. Листівка.
Вітальна листівка
Основою мистецтва графічного дизайну є композиція. Саме композиція визначає зовнішній вигляд книг, журналів, плакатів, листівок.
Плакат – малюнок з коротким текстом, який вивішують на вулиці чи в громадських закладах з агітаційною, інформаційною чи рекламною метою.
Основні риси: чіткість виразність, узагальненість образів і короткий текст, пов'язаний із зображенням.
Зображення і текст сприймаються на плакаті як єдине ціле. Разом вони набувають нового сенсу й створюють новий художній образ. Тому шрифт і зображення близькі за стилем і кольором.
Листівка – особливий вид поштової картки для відкритого листа (без конверта)
Листівки (запрошувальні, вітальні) – це своєрідні міні-плакати. У листівці, як і у плакаті, поєднано зображення та шрифт. Текст зазвичай короткий, наприклад : «З Днем народження», «Вітаю».
Листівка буває у вигляді складеного навпіл аркуша, із вирізаними вікнами, із фігурним контуром.
Існує декілька правил, яких художники - дизайнери дотримуються при створенні плаката (так само як і листівки):
· Зображення має бути умовним, узагальненим;
· Текст повинен легко читатися і бути контрастним до тла;
· Характер шрифту й зображення гармонійно поєднуються за формою та кольором;
· Колір є композиційним засобом плаката.
Вважають, що перші листівки виникли в Китаї. Згідно з китайським етикетом, якщо відвідувач не застав людину, яку хотів привітати, він мав залишити на порозі свою «візитну картку» із написаними на ній побажаннями до свята.
У 15 ст. з’явилися перші паперові листівки в Німеччині, а в 1878р. на поштовому конгресі в Парижі було затверджено міжнародний стандарт листівки – 9 х14см.
У наш час неабиякої популярності набули листівки, виготовлені власноруч із використанням тканини, шкіри, сухоцвітів та інших матеріалів.
Бажаю вам творчого натхнення !!!