Штучний інтелект та новітні технології, які рухають світ.

Про матеріал
Штучний інтелект (ШІ) — це галузь інформатики, яка займається розробкою інтелектуальних машин, здатних виконувати завдання, які зазвичай потребують людського інтелекту. Системи штучного інтелекту створені для навчання на досвіді, розпізнавання закономірностей і ухвалення рішень на основі вхідних даних. Ці системи можна навчити виконувати певні завдання, наприклад, розпізнавати зображення, розуміти природну мову або грати ігри. Технологія штучного інтелекту охоплює широкий спектр методів, зокрема машинне навчання, обробку природної мови, робототехніку, експертні системи тощо. Мета досліджень штучного інтелекту полягає в тому, щоб створити машини, які можуть міркувати, розуміти та навчатися як люди, і використовувати ці можливості для покращення життя людства та вирішення складних проблем.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Штучний інтелект. Smart-технології. Технології колективного інтелекту.

Номер слайду 2

Штучний інтелект. Тест Тюрінга — емпіричний тест, ідея якого полягає в тому, що людина взаємодіє з одним комп’ютером і однією людиною. На підставі відповідей вона має визначити, з ким розмовляє: з людиною чи комп’ютерною програмою. Завдання комп’ютерної програми — ввести людину в оману, змусивши зробити неправильний вибір. Штучний інтелект (англ. Artificial intelligence) наука (розділ математичної лінгвістики та комп’ютерних наук) та набір технологій, які дозволяють комп’ютеру виконувати різні функції, притаманні людині. У 1950 році англійський учений Алан Тюрінг написав статтю «Обчислювальні машини та інтелект». Він описав процедуру, за допомогою якої можна визначити момент, коли машина зрівняється в плані розумності з людиною. Ця процедура отримала назву «тест Тюрінга».

Номер слайду 3

Машина, яка зламала код Енігми. Під час Другої світової війни Тюрінг працював в Блетчлі-парку — британському криптографічному центрі, де займалися розшифровкою закодованих німецькою шифрувальною машиною «Енігма» повідомлень. Створена за його участі ЕОМ «Колос», почала в 1943 році зламувати надскладні шифри німців. Цей проект був настільки секретним, що після закінчення війни машина була розібрана на деталі не більші за фалангу людського пальця, а матеріали були опубліковані лише на початку нашого століття. Черчилль називав Тюрінга «головним здобувачем перемоги над Гітлером».

Номер слайду 4

Обмежений, або вузький (ANI, Artificial Narrow Intelligence) — спеціалізується в одній конкретній області. Загальний, або широкий (AGI, Artificial General Intelligence) — може виконувати творчі завдання, притаманні людиніШтучний суперінтелект (ASI, Artificial Superintelligence) - перевершує людський у всіх областях. Наразі людство вже досить успішно застосовує вузький штучний інтелект. Категорії штучного інтелекту

Номер слайду 5

Напрямки штучного інтелекту

Номер слайду 6

Приклади використанняштучного інтелекту. Технологія Google Deep. Mind продемонструвала штучний інтелект, який володіє «уявою» і здатний аналізувати інформацію та планувати дії без участі людини. Технологія Google Clips спроможна самостійно робити фотографії, позбавляючи людину необхідності підлаштовувати «ідеальний момент» для фотографування. Алгоритм Brain, котрий використовує You. Tube для рекомендації контенту, забезпечує перегляд 70 % відео з числа усіх, які переглядаються на сайті.

Номер слайду 7

Приклади використанняштучного інтелекту. У вересні 2017 року на саміті ІВМ в Києві було представлено робота Макса, який міг підтримувати розмову, відповідати на питання та виконувати команди, задані у довільній формі. Усе це завдяки використанню суперкомп’ютера фірми ІВМ — Watson з когнітивною системою штучного інтелекту, основне завдання якої — розуміти питання, сформульовані природною мовою, і знаходити на них відповіді в базі даних.

Номер слайду 8

Приклади використанняштучного інтелекту. Безпілотні автомобілі Штучний інтелект відповідає за розпізнавання навколишніх об’єктів — другого автомобілю, пішоходу або іншої перешкоди. Над цим проектом працюють великі технологічні компанії (Google, Uber, Tesla тощо) Olli — безпілотний автобус, створений Local Motors, який використовує технологію штучного інтелекту IBM Watson для допомоги людям із обмеженими можливостями. Безпілотні автомобілі Google

Номер слайду 9

. У Китаї, у місті Ченду відкрився готель Smart LYZ в якому всі без винятку працівники готелю мають штучний інтелект: роботи зустрічають туристів, проводять реєстрацію і допомагають заселитися в номер. Найближчим часом планується відкрити ще 50 таких готелів. Перший готель з роботами з'явився в Японії 2015 тому, проте там зберігається значна частка участі людей.

Номер слайду 10

Штучний інтелект використовують в Африці для порятунку маніоки — рослини, що становить 37% місцевого продовольства. Дослідники розробили алгоритм, що допомагає виявити хворобу, від якої гине значна частина врожаю.Інженери компанії Microsoft розробили додаток AI-Sowing на основі штучного інтелекту для допомоги фермерам Індії Додаток визначає оптимальний час посіву,стежить за станом ґрунту та підбирає необхідні добрива. Це дозволило підвищити врожайність на 30%. Маніок – посідає 5 місце серед найбільш поширених сільськогосподарських культур. Є «хлібом» тропічних країн.

Номер слайду 11

Інтернет речей (Іо. Т)- це (англ. Internet of Things, Io. T) клас пристроїв, які можуть контролювати навколишнє середовище, повідомляти про свій статус, отримувати інструкції і діяти, спираючись на отриману інформацію. Пристрої взаємодіють один з одним без участі людини-користувача. Необхідна наявність фізичного об’єкта, процесу передавання інформації або даних за допомогою Інтернет-з’єднання та аналіз отриманих даних. Використання технології М2 М – machine to machine - забезпечує передачу даних між різними пристроями

Номер слайду 12

Переваги Інтернету речейоптимізація використання ресурсів і робочого процесу; збільшення продуктивності і безпеки виробничих процесів; більш легке прийняття рішень на підставі повного аналізу даних з використанням датчиків;зниження витрат і збільшення доходів шляхом застосування нових функцій і можливостей;відстеження поведінки споживача в режимі реального часу для маркетингу;підвищена обізнаність про стан навколишнього середовища або певну ситуацію. Миттєвий контроль та реагування в складних автономних системах.

Номер слайду 13

Пращуром сучасного Інтернету речей вважається тостер, який розроблено американцем Джоном Ромкі. Під’єднавши кухонного помічника до мережі в 1990 році, інженер зумів увімкнути й вимкнути його віддалено. Сучасний тостер з інтернет-плеєром, та 7-дйюмовим сенсорним екраном

Номер слайду 14

Smart технологіїУ 2010 році в Сеулі проходив форум з інформаційних технологій «Smart і стале зростання», де були озвучені стратегії розвитку окремих країн (Німеччини, Південної Кореї та ін.), пов’язані зі Smart-технологіями, або «розумними» технологіями. Накопичення суспільством технологій роботи з інформацією в перспективі зумовить появу нової якості, яку нині називають Smart-суспільство, де технології базуються на взаємодії та знаннях. Smart-економіка — це енергозберігаючі, чисті, «зелені» (біологічні) технології., які надають можливість зберегти природне середовище проживання людини, і більш раціонально та ефективно використовувати існуючі ресурси.

Номер слайду 15

{3 B4 B98 B0-60 AC-42 C2-AFA5-B58 CD77 FA1 E5}Sspecific. Вимірюваність. Mmeasurable. Досяжність. Aattainable. Доцільність. Rrelevant. Конкретність. Ttime-bound. Обмеженість у часі

Номер слайду 16

Smart місто

Номер слайду 17

Smart-автомобіль самостійно паркується і сигналізує про наявність перешкод у «сліпий» зоні водія. Smart-телевізор, окрім спостереження за змінами у світі, дозволяє активно контактувати з віртуальним простором за допомогою Інтернету. Smart-ліки на хімічному рівні фактично самі встановлюють причину захворювань. Smart-будинки не тільки регулюють процеси життєзабезпечення, які відбуваються всередині них, а й обмінюються інформацією зі своїми господарями.

Номер слайду 18

Дякую за увагу !

pptx
Додано
9 січня
Переглядів
3
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку