Сила тяжіння. Вага тіла. Невагомість.

Про матеріал
Мета: Освітня . Дати поняття про силу тяжіння ,як частковий випадок сили всесвітнього тяжіння. Формувати знання про вагу тіла і вчити розрізняти вагу тіла і силу тяжіння. З’ясувати причину невагомості і перевантаження. Розвиваюча. Розвивати уміння спостерігати та аналізувати фізичні явища; розширювати знання про сили природи. Виховна . Виховувати розуміння, що фізика – наука, що описує закони природи.
Перегляд файлу

Урок 35/6. Сила тяжіння. Вага тіла. Невагомість.

Мета:

              Освітня . Дати поняття про силу тяжіння ,як частковий випадок сили всесвітнього тяжіння. Формувати знання про вагу тіла і вчити розрізняти вагу тіла і силу тяжіння. Зясувати причину невагомості і перевантаження.

             Розвиваюча.  Розвивати уміння спостерігати та аналізувати фізичні явища; розширювати знання про сили природи.

           Виховна .  Виховувати  розуміння, що фізика – наука, що описує закони природи.

Тип уроку. Урок  вивчення нового навчального   матеріалу .

Прилади та матеріали: монета, паперовий кружок, деревяний брусок.

 Презентації    Сила тяжіння. Вага тіла. Невагомість   Урок 35.6

Відео  Явище тяжіння. Сила тяжіння  

Я бачив далі за інших, лише тому,

що стояв на плечах велетнів.

                                                                                                                                            Ісаак Ньютон

                                                                   Хід уроку

1.Організаційний момент.

2.Перевірка домашнього завдання.

    Усне опитування

   1.Що таке сила? Скільки сил відповідають одній взаємодії між двома тілами?

   2.Як позначають сили на рисунках?

   3.Яка одиниця сили в СI.

   4.Від чого залежить результат дії сили?

   5.Чи можете ви прикласти силу, яка дорівнює ста ньютонам?

   6.Які види сил ви можете назвати з курсу природознавства за 5-6 класи, що розглядають у механіці?

3.Актуалізація опорних знань.

    Дослід 1. Спостерігаючи падіння тіл, можна помітити, що «важкі» тіла падають звичайно швидше, ніж «легкі». Наприклад, монета падає набагато швидше, ніж паперовий кружок.

      Колективне обговорення з учнями результатів досліду.

4.Мотивація навчальної діяльності.

 Запитання до учнів класу:

   Чому всі підкинуті вгору тіла падають на Землю? Чому на санчатах легко з'їзджати згори, а вгору їх треба тягнути?

Учні відповідають, вчитель  аналізує  їх відповіді  і

оголошує тему та мету     уроку.

                        Тема: Сила тяжіння. Вага тіла. Невагомість.

5.Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.

                                      

    

     Внаслідок взаємного притягання тіл виникають: припливи і відпливи,

атмосфера утримується біля Землі, планети рухаються по орбітах...

          

 

Вага тіла прикладена до опори чи підвісу, а сила тяжіння до самого тіла 

  C:\Documents and Settings\UserXP\Рабочий стол\апр.png

Невагомість.  Невагомість — стан тіла, при якому воно рухається

тільки під дією сили тяжіння, при цьому вага тіла рівна 0.  Найвідомішим прикладом невагомості є невагомість в умовах космічного корабля. 

    Стан невагомості зовсім не рідкісний для людей. У такому стані

знаходиться стрибун із моменту відриву від землі і до моменту

приземлення; плавець, який стрибає з вишки тощо. 

 

 

                         

 

6.Осмислення об’єктивних зв’язків.

Вчимось розв’язувати задачі.   

   Задача 1. Хлопчик масою 40 кг стоїть у нерухомому ліфті. Якою є сила тяжіння та  вага  хлопця? 

    Задача 2. На витягнутій долоні перебуває в стані спокою тіло масою 200 г.

Чому дорівнює сила тяжіння й вага цього тіла? До чого прикладена кожна із

цих сил? Зобразіть їх на кресленні. Чому дорівнюватиме вага й сила тяжіння,

що діє на тіло, якщо долоню висмикнути?

    Задача 3. Люстра підвішена до стелі. Її маса дорівнює 7,5 кг. З якою силою

люстра діє на стелю? Як називається ця сила? До чого ця сила прикладена?

Зобразіть цю силу на кресленні.

    Задача 4.   Посудину об’ємом 20 л наповнили рідиною. Яка це може бути

рідина, якщо її вага дорівнює 160 Н? До чого ця сила прикладена? Зобразіть

цю силу на кресленні.

     Задача 5.   Чому дорівнює вага 20 л гасу?

7.Підсумок уроку.

Метод «Незакінчене речення».

    Учні підсумовують урок  одним реченням, починаючи словами:

   «Я зрозумів, що …»

   «Мене зацікавило те,що…»

    «Я дізнався про…»

          Оцінювання вчителем роботи учнів на уроці.

 8.Домашнє завдання.

  

 

docx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Розробки уроків
Додано
16 березня 2020
Переглядів
1532
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку