Склад числа 5. Умова і запитання задачі.

Про матеріал
Закріпити знання складу числа 5, таблиці на 5, розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, розширяти кругозір.
Перегляд файлу

 

 

У Р О К   З   М А Т Е М А Т И К И   У   1   К Л А С І

 

 Тема: Склад числа 5. Умова і запитання задачі.

 

 Мета: Закріпити знання складу числа 5, таблиці на 5, розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, розширяти кругозір.

 

 Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.

 

Хід уроку.

 

 Організаційний момент.

 Ми прийшли сюди учитись,

 Не лінитись, а трудитись.

 Працювати старанно і слухати уважно, бути успішними, а для цього:

 - уважно слухати вчителя;

- виконувати відразу завдання;

- мислити самостійно;

- висловлювати свою думку;

- чути одне одного;

- бути успішними.

Ми проведемо урок цікаво і корисно. Ви недавно з дитячого садку, то ж я запрошую вас на математичний гральний майданчик.

І почнемо з розминки. Розминка — вірш. Назвіть натуральні числа з вірша.

 

Раз, два — дерева.

Три, чотири — вийшли звірі.

П'ять, шість — пада лист.

Сiм, вiсім — птахи в лісi.

Дев'ять, десять — це сунички

Підвели червоні личка.

 

 

№ 1.

Читаємо тему уроку. Чи можна число 5 додати до цифри 5?

Цифра служить для запису числа. Натуральні числа – це …

 

№ 2.

Подивіться на числовий ряд і поставте питання, пов’язане з числом 5.

- Попереднє число до 5.

- Наступне число після 5.

- Яке число знаходиться між 4 і 6?

- Назвіть сусідів числа 5.

- Назвіть число на 1 більше, ніж 4.

- Назвіть число на 1 менше, ніж 6.

 

№ 3.

Виконай завдання Знайка. Назви предмети, які мають 5 складових частин. Наприклад: 5 пальців на руці, 5 променів у зірки.

Вправа для очей: потріть долоні і проведіть ними по обличчю.

 

 

№ 4.

На майданчик прибіг Хвалько і вихвалявся, що вміє писати цифри.

Вправа для пальчиків: привіталися з пальчиками, натягнули пальчики.

Нагадаємо Хвалькові як правильно написати цифри. (Діти називають правила написання цифр.).

 

№ 5.

Порахуйся на фізкультхвилинці.

Фізкультхвилинка.

- Де краще і корисніше відпочивати?

- На свіжому повітрі. Вчимося правильно відпочивати.

- А ми з вами відпочиваємо коло школи. Там ростуть різні дерева: високі і низенькі, фруктові, хвойні, листяні. Листочки шарудять. Берізка простягає віти до сонечка. Дерева розправили листочки. Відпочинок під деревами укріплює здоров’я, знімає втому. Можна посидіти, полежати, обхопити стовбур.

Тільки під час грози не можна знаходитися під деревами. (Малюнки дерев.).

Осика, черемха, тополя знімає біль і запалення. Але довго коло них не можна знаходитися.

Яке дерево знаходиться перед черемхою? Які дерева знаходяться після осики?

 

№ 6.

Самостійна робота.

1. Визначте склад числа 5 за малюнком.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хто як визначив?

Перевірка.

2. Таблиця. Назви склад числа 5, користуючись таблицею.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Назви склад числа 5, користуючись паличками.

4. Склади задачу за малюнком. (Робота в парах).

 

 

 

 

  Картинки по запросу курча

 

прибігло

 

 ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу курча  Картинки по запросу курча

 

  Картинки по запросу курча  Картинки по запросу курча

 

 

 

стало

 

   Картинки по запросу курча   Картинки по запросу курча   Картинки по запросу курча

 

              Картинки по запросу курча  Картинки по запросу курча

 

одне курча

 

четверо курчат

 

п’ятеро курчат

 

 

курчата

 

 

 

№ 7.

А курчаток завжди рахують і порівнюють. Незнайко розгубився. Допоможіть йому порівняти числа.

- Які знаки в математиці використовують для порівняння?

5             5              1                3               1                5                    4                    4

 

№ 8.

Виконай завдання Знайка. Повтори таблицю додавання числа 5.

Для чого треба повторювати таблицю?

Ми можемо перерахувати на паличках. Але це довго. Коли знаєш таблицю – можеш швидко розв’язати задачу або приклад.

 

№ 9.

Кнопочка вийшла грати в баскетбол. Їй потрібно вкинути відповідний м’ячик у кошик.

Допоможіть Кнопочці дописати невідомий доданок і заповнити таблицю.

   4 +        = 5                   2 +       = 5

 

Перший доданок

Другий доданок

Сума

 

 

 

 

 

 

 

 

№ 10.

Пішов осінній дощик. Всі заховалися під дерева. Навкруги чути запах прілого листя. Але дощик розмив доданки.

Відео “Музика дощу”.

А дощик не вщухає. Він зробив невидимими окремі доданки у завданнях, які отримав Поспішайко. То ж допоможіть Поспішайкові виконати ці завдання:

- Допишіть невідомі доданки.

3 +        = 5            1 +        = 5                 + 3 = 2                   + 1 = 5

- Зірочки впали на рівність та закрили знак і число. Відновіть рівність.

1 * * = 6                5 * * = 10             4 * * = 8                3 * * = 5

 

№ 11.

Фізкультхвилинка.

Дощик закінчився. Вийшло сонечко.

Порелаксуй під музику.

Заснули, відпочили.

 

№ 12.

А коли закінчився дощик, можна іти на прогулянку. А коли веселіше грати: одному чи разом?

То ж давайте разом поставимо питання до слова «задача»:

- Що містить задача?

- Чому має відповідати запитання?

 

№ 13.

Робота в групах.

Розкажемо з пам’яті:

- Чим схожі?

- Чим відрізняються завдання?

№ 14.

- Складіть умову задачі за малюнком.

- Доберіть до умови таке запитання, щоб отримати задачу.

Склади умову задачі.

Картинки по запросу мальчик с самолетом  Картинки по запросу мальчик с самолетом  Картинки по запросу мальчик с самолетом     Картинки по запросу девочка с косичками  Картинки по запросу девочка с косичками

 

Добери до умови таке запитання, щоб отримати задачу.

А Куди прийшли діти?

Б З якого класу були діти?

В Скільки дітей стало?

 

Склади умову задачі.

 

Похожее изображение  ÐŸÐ¾Ñ…Ð¾Ð¶ÐµÐµ изображение  ÐŸÐ¾Ñ…Ð¾Ð¶ÐµÐµ изображение  ÐŸÐ¾Ñ…Ð¾Ð¶ÐµÐµ изображение   та  ÐŸÐ¾Ñ…Ð¾Ð¶ÐµÐµ изображение

            4 м’ячі                                                                    1 скакалка

Добери до умови таке запитання, щоб отримати задачу.

А Де купили м’ячі та скакалку?

Б Сільки всього м’ячів та скакалок купили?

В Для чого купили м’ячі та скакалку?

 

Підсумок.

Що нового дізналися сьогодні?

 - Працювали з числом та цифрою 5.

 - Вивчали склад числа 5.

 - Писали цифру 5.

 - Порівнювали предмети та числа.

 - Повторювали таблицю додавання числа 5.

 - називали компоненти при додаванні.

 - Вставляли невідомі доданки.

 - Розв’язували задачі.

 Вчилися берегти здоров’я, правильно відпочивати, охороняти природу.

docx
Додано
2 червня 2025
Переглядів
315
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку