Тема. Склад числа 6. Додавання на основі складу числа 6
Мета: на основі практичних дій з предметами ознайомити зі складом числа 6, вчити виконувати додавання на основі складу числа 6, удосконалювати уміння виконувати інтерактивні вправи проєкту, відновлювати числовий ряд, знаходити «сусідів» числа, розвивати увагу, мислення, пам`ять, виховувати бажання вивчати математику
Обладнання: бланк для роботи на уроці, підручник, ЕОР «Розумники», набір цифр
Хід уроку:
І. Організація класу. Емоційне налаштування
- Пропоную розпочати наш урок з девізу роботи у нашому проєкті
Ми розумники малі
Вправи маєм чарівні.
Хоч у гаджетах всі граєм
Розум свій ми розвиваєм!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні до нас на урок завітала одна гостя. Подивіться на неї. Ви її впізнали? Хто це? ( Сова). Так, але це незвичайна сова. Ця сова – символ нашого проєкту «Розумники».
- А вам подобається працювати у цьому проєкті?
- Наша сова сьогодні не просто до нас завітала. ЇЇ учні у лісовій школі ніяк не можуть опанувати одну тему. Скільки раз не пояснювала сова та все ніяк. Ось і вирішила вона завітати до нас, щоб перевірити, а чи зможемо ми виконати її завдання. Вона принесла з собою конверт із завданнями.
- Як ви гадаєте, для чого вивчати математику? Щоб у майбутньому ким стати? Спробуємо допомогти Сові? Ви готові?
ІІІ. Робота над матеріалом уроку
Давайте пригадаємо цифри та числа, які ми вже вивчили
Я цифра 3, мої сусіди – це числа 2 і 4, я більше 2, але менше 4, я складаюся з таких чисел … ( цифра 5)
Третє завдання Сови – прописати каліграфічно цифру 6.
Давайте пригадаємо як пишеться цифра 6
Починаємо писати цифру 6 нижче правого верхнього кута від правої сторони клітинки, робимо заокруглення ліворуч, що переходить у лівий півовал, який внизу переходить в малий правий півовал, що з’єднується ліворуч з першим елементом вище середини клітинки.
Фізкультхвилинка
Щоб дізнатися з яких чисел складається число 6 ми зараз проведемо дослідження.
Подивіться на будиночок. Яке число там записано? (6). Яке число потрібно записати у віконечку справа?( 0) Записуємо.
Назвіть число попереднє до числа 6 ( 5). Положіть зліва 5 цеглинок, а решту – справа.
Полічіть цеглинки зліва та справа. З яких чисел складається 6? ( 5 і 1)
Зліва положіть 4 цеглинки. Тоді справа скільки? (2) Отже. 6 – це 4 і 2 і т.д.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
Фізкультхвилинка
- І останнє завдання: розв`яжи приклади
с. 27 завд.1 Обчисли приклади ( усно)
3 + 3 = 1 + 5 = 2 + 4 = 4 + 2 = 5 + 1 =
- обчисли письмово 3 приклади ( на вибір)( диференційовано) на картках
V. Підсумок уроку
- Отож, ми виконали усі завдання сови
- Що нового дізналися на уроці?
- З яких чисел складається число 6?
- Оцініть свою роботу на уроці відповідним смайлом