Урок 42
Дата Клас 11
Тема: Сплави металів.Застосування металів та їхніх сплавів.
Цілі:
формування ключових компетентностей:
спілкування державною мовою;
основні компетентності у природничих науках і технологіях;
математична компетентність;
формування предметних компетентностей:
закріпити знання учнів про метали та їхні властивості, застосування металів і сплавів, уміння складати формули сполук давати їм назви, складати рівняння хімічних реакцій, робити обчислення за рівняннями хімічних реакцій ;
розвивати хімічну мову;
виховувати інтерес до вивчення хімії.
Обладнання : мультимедійний проектор, періодична таблиця хімічних елементів Д.І. Менделєєва, ряд активності металів.
На кінець уроку учні:
називає метали та їхні сплави;
пояснює застосування металів і сплавів;
наводить приклади фізичних та хімічних властивостей металів;
вміє складати рівняння хімічних реакцій та робити обчислення за рівняннями хімічних реакцій.
Міжпредметні зв’язки: біологія, географія.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Інтерактивна вправа “ Мікрофон“
“ Я знаю такі метали і сплави …”
IV. Мотивація навчальної діяльності
На сьогоднішньому уроці ми згадаємо, що вивчили про прості речовини – метали, а також розглянемо сплави металів та їх застосування.
V. Прес – конференція
Учні готували повідомлення про застосування металів та їх сплавів.
VI. Розв’язування вправ
Завдання проектуються на екран. Учні виконують і коментують виконання по ходу уроку.
А) Cu, Fe, Al, I
Б) Li, Al, K, Na
В) Fe, Mg, N, Na
Г) Ca, Fe, Mg, Ba.
2. Прийом “ Міні – практикум “
К + Н2О → Fe + O2 →
Na + N2 → Fe + Cl2 →
Al + H2SO4 → Al + NaOH + H2O →
Al + Br2 → Al + HNO3 ( дуже розв.) →
Fe + HCl → Al + HNO3 ( розв.) →
VII. Підбиття підсумків уроку
Рефлексія
VIII. Домашнє завдання
Оцінювання