ВІДДІЛ ОСВІТИ ВИКОНКОМУ ТЕРНІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ У МІСТІ РАДИ
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ(ЯСЛА-САДОК)№215
КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Спортивна розвага «Ігри патріотів»
з дітьми 6 – го року життя
/вихователька Кравченко Т.В./
Кривий Ріг
Спортивна розвага
«Ігри патріотів»
з дітьми 6 – го року життя
Програмовий зміст: удосконалювати у дітей вміння та навички щодо правильного виконання рухів; розвивати у дітей рухові якості: увагу, спритність, гнучкість, кмітливість, поліпшувати орієнтацію в просторі та відчуття рівноваги, організованість, самостійність, швидкість реакції під час ігор,естафет; продовжувати формувати витримку, наполегливість, бажання довести розпочате до завершення, прагнення перемагати, уміння контролювати свою поведінку, товариські стосунки;
викликати радісні емоції від спортивних змагань. Виховувати любов до Батьківщини та її історії, почуття патріотизму.
Обладнання: «коні» - 2 шт., обручі – 2шт.,відра – 2шт., ложки дерев’яні – 2шт., овочі та фрукти, кастрюлі – 2шт., торбинки з піском «сіль».
Попередня робота: вивчення основних рухів на заняттях, індивідуальна робота.
Хід розваги
До залу заходить вихователь.
Дитина: Ми маленькі українці,
Хлопці і дівчата
Хоч слабі у нас ще руки,
Та душа завзята.
Дитина: Бо козацького ми роду,
Славних предків діти,
У садку ми вчимося
Рідний край любити.
Дитина: Між собою всі ми друзі
Ми – одна родина
І шануємо як матір
Рідну Україну.
Вихователь. Сьогодні в нашому садочку проходить спортивна розвага під назвою «Ігри патріотів». Діти, а хто такі патріоти?
Відповіді дітей (патріоти – це люди, які дуже люблять свою Батьківщину і готові в будь який час її захищати).
Вихователь. А самими першими патріотами на Україні були козаки. Тож давайте зараз і ми перетворимося на козаків, і доведемо,що ми теж відважні як козаки.
В спортивній розвазі приймають участь дві команди. Залюбки представлю їх.
Дивіз: «Ні кроку назад, ні кроку на місці
А тільки вперед,вперед і вперед!».
Дивіз: «В борьбі ми не здаємся
Труднощам не піддаємся!».
На нашій розвазі також присутні журі, які будуть оцінювати наші змагання між командами. (представлення журі).
Вихователь. Діти перед початком змагань давайте пригадаємо правила спортивних змагань:
1. Ведуча. Сміливі були козаки,ходили військовими походами, захищали свою неньку Україну і завжди поруч з ними були коні. Вони завжди про них піклувались.
- тож перша естафета називається:
- «Напої коня»
Правила гри: перші гравці «скачуть» на «конях» до відер з водою, «напувають коней», повертаються до своєї команди та передають «коня» іншому гравцю.
Визначення журі переможця.
2. Ведуча. Про козацьку дружбу написано безліч пісень та легенд. Ніколи не кидали козаки товариша у біді. Дружбу цінували понад усе і якщо потрібно було могли зробити тунель,та визволити товаришів з полону, тож завдання так і називається:
- «Тунель»
Правила гри: гравці стають в лінію нахилившись в упорі:в.п. ноги та долоні рук торкаються підлоги, утворюючи тунель. Один гравець команди повзе під тунелем і стає у в.п., а наступний гравець команди повторює дію першого. Гра закінчується коли гравець команди дістається до «полоненого» і полонений рятується через «тунель».
Визначення журі переможця.
3. Ведуча. Козаки завжди були насторожі своєї Батьківщини, тому завжди несли варту і наступне завдання називається
- «Вартові»
Правила гри: гравці по черзі піднімаються по гімнастичній драбині пильно подивитися навкруги, та передати чергу наступному гравцю.
Визначення журі переможця.
Ведуча. Молодці гарно впоралися з завданнями, треба трішечки відпочити, та зробити привал.
(Ведуча разом з дітьми сідають навколо «вогнища»).
Ведуча. Давайте пригадаємо, що ми знаємо про нашу Батьківщину:
А давайте ще пісню заспіваємо та себе звеселимо. Співання народної української пісні.
Щось вже трошки й зголодніли,а знаєте,що коли козаки стояли дозором у полі, то варили собі обід. Але їм часто не доставало солі до справи. А чи є в нас сіль, давайте поглянемо. Немає, щож потрібно вирушати за сіллю. Вдавнину козаки їздили за сіллю аж до самого Криму. Цю дорогу називали «Чумацький шлях».
4. То наше наступне завдання називається «Чумацький шлях».
Правила гри: за сигналом гравці по черзі їдуть боковим приставним кроком по канату, беруть мішечки з «сіллю» кладуть на голову та переносять в зворотньому напрямку.
Визначення журі переможця.
5. Ведуча. Ну ось,сіль наші козачата принесли можна варити обід. А допоможуть зварити його наші дівчатка. Ось в нас тут є овочі та фрукти.
Дівчатка, розглянте продукти та скажіть, що ми можемо зварити нашим козакам на обід.( дівчата розглядають продукти та визначаються зі справами – борщ та компот.
Тож наступне завдання:
«Смачний обід»
Правила гри:дівчата однієї команди переносять дерев’яною ложкою овочі до кастрюлі «борщ»,а дівчата другої команди переносять дерев’яною ложкою фрукти до кастрюлі «компот».
Ведуча. Славні ви козачата. І сильні, і спритні, і відважні. Гарна заміна козакам підростає. А нам потрібно визначити переможців (звертаємося до журі, та нагороджуємо переможців – перше та друге місце).
Ведуча. Ось і підішли наші змагання до кінця,а зараз ми покажемо нашім гостям, що може статися якщо разом обєднати два кольора наших команд (виклидаємо стрічки блакитного та жовтого кольорів). Діти,що в нас вийшло? Це прапор – України. Тож бережімо його,шануймо. Шануйте Україну бо ми всі українці!