Урок математики в 2 класі за підручником С. О. Скворцової
Тема. Спосіб множення та ділення на 10
Мета: формувати поняття арифметичних дій множення та ділення.
Дидактична задача: актуалізувати вивчені випадки множення з нулем та одиницею, ділення на одиницю та ділення рівних чисел; актуалізувати способи перевірки арифметичних дій множення та ділення, розуміння суті множення та ділення; ознайомити з правилами множення та ділення на 10, закріпити ці правила; формувати вміння розв’язувати задачі.
Розвивальна задача: формувати прийоми дій аналізу, порівняння, синтезу.
Обладнання: предметні малюнки, ілюстрації до українських народних казок, глечик, картки, задачі-вірші.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Знову день почався, діти,
Всі зібрались на урок?
Тож пора нам поспішати –
Кличе в подорож дзвінок.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Я руда, низького зросту,
Хитра я і довгохвоста!
На курей я вельми ласа –
В них таке смачненьке м’ясо.
Вовку-брату я сестричка,
А зовуть мене… (лисичка.)
... От уже їх троє. Коли це біжить лисичка – та до рукавички:
… От лисичка до глечика – голова не влазить. Вона сюди, туди, вона й боком, лапкою і навстоячки, і зазирати, й нюхати. Нічого не вдієш. («Лисичка і Журавель».)
Зразки карток
23∙1 |
|
41:1 |
0∙35 |
|
0:31 |
49∙0 |
|
8∙3 |
81:81 |
|
1∙72 |
… Біжить він далі. Коли назустріч йде лисичка та й говорить:
32∙3 |
13∙5 |
72:25 |
18:6 |
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Розв’язування задач-віршів
Зшили півні черевики,
Щоб ходити на музики.
Каблучками туки-тук
10 пар, а скільки штук?
40 ґудзиків купили
10копійок за них заплатили.
Добре, діти, полічіть,
Скільки за ґудзик треба заплатить.
IV. Формування нових знань і способів дії
5∙10 |
10∙4 |
10∙2 |
6∙10 |
а) Колективна робота над завданням № 3 с. 114.
б) Формулювання правила.
Завдання № 4 с. 114 учні виконують з коментарем
V. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого
1. Формування вміння множити і ділити на 10
Завдання № 5 с. 114 учні виконують усно.
2. Формування вміння розв’язувати задачі
… А лисичка тим часом пригнала бичка в ліс. Прив’язала його до дуба, а сама пішла рубати дерево на саночки. Нарубала дерева. Зробила саночки, запрягла бичка, сіла та й їде. («Лисичка-сестричка та вовк-панібрат».)
VІ. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності
У лисички-трудівнички
На грядці виросли сунички.
Допоможем їй, малята,
Урожай рясний зібрати.
А щоб ягідки зривати,
Треба вміти рахувати.
(Учні по черзі розв’язують вирази і отримують сунички, які прикріплені біля них.)
10∙3 |
30:10 |
80:10 |
10∙9 |
2∙10 |
50:10 |
10∙4 |
70:10 |
60:10 |
6∙10 |
Сьогодні на уроці: