Сторінками Червоної книги України

Про матеріал
Допоміжні матеріали до уроку біології в 7 класі на тему "Сторінками Червоної книги України". Стислий конспект уроку у вигляді презентації
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Сторінками Червоної книги України. Презентація до уроку біології в 7 класі

Номер слайду 2

І. Організаційний момент Девіз уроку: “Твори, дерзай – часу не гай!”. Епіграф уроку: Я зірвав квітку – і вона зів’ яла. Я спіймав метелика – і він загинув у мене на долоні. І тоді я зрозумів: торкатися краси можна тільки серцем. П. Твердослав

Номер слайду 3

1. Неправильне використання мінеральних добрив та засобів боротьби з шкідниками призводить до забруднення грунту.2. Танення багаторічної криги в полярних районах та горах є наслідком підвищення середньорічної температури.3. Негативні зміни, що наступають у природі під впливом різних чинників називають екологічними проблемами.4. Найбільшу небезпеку становлять забруднення, що спричинені аваріями на атомних електростанціях.5. Екологічно .способи одержання електроенергії це сонячні батереї.6. Небезпечні забруднення світового океану спричинюється аваріями на танкерах , що перевозять нафту.7. Щоб шкідливі викиди не потрапляли в повітря на підприємства та двигуни авто встановлюють фільтри.8. Щоб зменшити негативний вплив на довкілля стічних вод, їх не зливають, а використовують повторно. II. Перевірка домашнього завдання. Вправа “Допиши речення”

Номер слайду 4

ІІІ. Стимулювання навчальної діяльностіПерегляд відео фрагменту : “ Долина нарцисів”Запитання до учнів: 1. Про яку рослину ми подивились фільм?2. Що ви знаєте про “Червону книгу”?3. А від кого ми охороняємо види?

Номер слайду 5

ІV. Оголошення теми уроку, мотивація навчально-пізнавальної діяльності Тема уроку: Сторінками Червоної книги України. Мета уроку: узагальнювати знання учнів про заходи спрямовані на охорону біосфери, про Червону книгу,іі зміст і значен-ня; показувати, як людина охороняє довкілля; акценту-вати увагу учнів на рослинах і тваринах своєї місцевості, що перебувають під охороною;розвивати вміння правильно поводитись у природі, називати і розрізняти 7-8 рослин і тварин, що потребують охорони;виховувати в учнів ціннісне ставлення до навколиш-нього середовища, почуття взаємодопомоги, риси колективізму1. Репродуктивний прийом “Ребус-підказка”.

Номер слайду 6

Червона книга України. Ми - пасажири. ПриродоохороннаІсторична. Флора. Фауна. Екологічна. Курси виживання

Номер слайду 7

Правила та умови проведення подорожіЗавдання маршруту: “За півгодини – навколо країни”. Виявляти активність і кмітливість, адже на кожній зупинці ми повинні причепити до нашого експресу ще один вагон зі знаннями. Заробити якомога більше монет. Повна відповідь – 2 монети; коротка – 1 монета. Учень, який набере найбільшу кількість монет, стане президентом нашої країни. Бажаю успіху.

Номер слайду 8

V. Актуалізація опорних знань учнів. Система ігрових форм роботи. Експрес-опитування у формі гри “Квиток на потяг” (вартість правильної відповіді - 1 монета).1. Зупинка “Ми – пасажири”Пропоновані запитання:1. Що ми називаємо екосистемою?2. А як називається одна з оболонок, яку населяють живі організми?3. Усіх мешканців Землі людина поділила на групи (царства), назвіть їх.4. У чому особливість грибів?5. Яка різниця між вірусами і бактеріями?6. Вплив діяльності людини на гідросферу?7. Який існує взаємозв язок між рослинами і тваринами?8. Чи є у біосфери чіткі межі?

Номер слайду 9

2. Зупинка “Природоохоронна”Відеорепортаж. Виступ експерта –еколога. Презентація “Асканія-Нова – найстаріший заповідник України”. Прийом “Ланцюжок знань”Пропонований текст: Асканія-Нова -…, його заснував німецький поміщик…, сталося це у… . Він поєднує найбільший в Європі…, тут трапляються такі рослини…, добре прижилися тварини…, брав участь у міжнародному конкурсі… .

Номер слайду 10

3. Зупинка “ІСТОРИЧНА”Відеорепортаж “ Червона книга” 1. Презентація рослин і тварин занесених до Червоної книги України.2. Експрес –тест” (Взаємоперевірка)Ключ: 1 –В; 2 –А; 3-А; 4 –Г; 5- А,Д; 6 –Б,Д,Е.

Номер слайду 11

4. Зупинка “Флора”Гра “Зайве слово”: 1)Ковила волосиста, пролісок звичайний, троянда;2) Підсніжник звичайний, ялина, тюльпан Шренка;3) Шипшина, береза дніпровська, волошка короткоголова;4)Фіалка запашна, кульбаба, барвінок.

Номер слайду 12

5. Зупинка “Фауна”Вправа “Знайди пару” (робота в парах)Картка 1 (комахи)Жук-олень, коник степовий, джміль пахучий, скарабей священний. Картка 2 (птахи)Журавель степовий, орлан-білохвіст, очеретянка прудка, пелікан кучерявий. Картка 3 (ссавці)Видра річкова, сліпак піщаний, тушканчик великий, білобочка чорноморська.

Номер слайду 13

6. Зупинка “Екологічна”Вправа “Знайди літерам місце” (слова – вивертки):“жереннязбе роприди – шан тивяйс зоквяобо”.

Номер слайду 14

Девіз нашої країни “Червона книга”“Збереження природи – наш святий обов ‘язок”.

Номер слайду 15

7. Зупинка “Курси виживання”Рольова гра “Курси виживання”

Номер слайду 16

VI. Підсумок уроку1. Підрахунок зароблених монет, визначення президента країни.2. Оцінювання знань учнів.

Номер слайду 17

Вибір президента екологічної країни1. Главацький Мар’ян – кількість монет–2. Бурдейна Анна – к. м. – 3. Бурдейна Тетяна –к.м. –4. Петуля Софія – к.м. – 5. Рапавий Олександр – к.м. – 6. Трефлер Роман – к.м. –7. Цвігун Василь – к.м. – 8. Харко Світлана – к.м. -

Номер слайду 18

VII. Домашнє завдання1. Ситуативна творча вправа “Ви – президент екологічної країни “Червона книга” (10 кроків перших днів правління).2. Завдання для дослідницьких лабораторій:2.1. Для Д Л “Науковці – ботаніки” (Дослідити, чому перераховані рослини є рідкісними і зникаючими: підсніжник звичайний, лілія лісова, любка дволиста, латаття біле).2.2. Для Д Л “Науковці – натуралісти” (Дослідити у чому цінність перерахованих рослин: валеріана лікарська, конвалія звичайна, ромашка лікарська, кропива дводомна).2.3. Для Д Л “Науковці – логіки” (Дослідити, які рослини називають реліктовими).2.4. Для Д Л “Науковці – природоохоронці” (Розробіть правила поведінки в природі: в лісі, на річці тощо).

pptx
Додав(-ла)
Кузик Іванна
Пов’язані теми
Біологія, Презентації
Додано
17 березня
Переглядів
37
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку