Створення таблиць. Введення і редагування даних різних типів. Практична робота № 6

Про матеріал
Створення таблиць. Введення і редагування даних різних типів. Практична робота № 6 за підручником для 10 класу авторів Морзе, Барна
Перегляд файлу

Урок  28                                    9 клас                       ______/______

 

Тема: Створення таблиць. Введення і редагування даних різних типів.

Практична робота № 6.

Мета:

  •               навчальна:  сформувати поняття: таблиця; конструктор; поле; запис; пояснити: етапи роботи з базами даних; навчити створювати таблиці, вводити і редагувати дані різних типів;
  •               розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  •               виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Очікувані результати: учень вміє створювати таблиці, вводити і редагувати дані різних типів, знає які існують типи даних в БД, вміє зберігати БД.

Обладнання: комп’ютери та смартфони з виходом в мережу Інтернет,  підручники.

Програмне забезпечення: MS Access, браузер.

Тип уроку: комбінований урок (синхронний режим).

ХІД УРОКУ

 І. Організація класу до уроку

1) Привітання із класом

2) Перевірка присутності учнів на уроці.

3) Перевірка готовності учнів до уроку.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

Робота зі смартфоном: виконання інтерактивних вправ.

Вправа1. Види баз даних  https://learningapps.org/view19281050

Вправа2. Основні об'єкти бази даних https://learningapps.org/watch?v=p9uzpmgyc22

Вправа3. Етапи створення бази даних https://learningapps.org/watch?v=pttww2jw322

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Уявіть себе у ролі директора школи. Чи змогли б ви згадати всі відомості про успішність учнів, громадську роботу, поведінку учнів? А домашня адреса, місце роботи батьків, стан здоров'я кожного учня тощо? Така рутинна робота переслідує кожного керівника великого колективу.

Раніше ці всі дані зберігали в спеціальній папці кожної людини. Це не дуже зручно і не дуже швидко.

Сьогодні всюди нас оточують комп’ютери, які дозволяють виконувати пошук інформації про конкретну людину швидше завдяки БД. Тому кожна людина повинна мати уявлення що таке БД, як з ними працювати та як вони створюються.

 

IV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

У СКБД MS Access можна створювати таблиці різними способами. Найчастіше використовують такі два:

Таблиця (створення таблиці шляхом введення даних);

Конструктор таблиць (створення структури таблиці в режимі конструктора).

Створити таблицю можна за допомогою вказівки Створити/Таблиця та Створити/Конструктор таблиць.

У режимі таблиці назви полів формуються автоматично: Ідентифікатор, Поле1, Поле2, ... — при виборі зі списку Клацніть, щоб додати, обирають тип даних, які будуть вводитися до відповідного поля. Разом з тим, при введенні даних у таблицю можна змінювати й назви полів. При збереженні таблиці пропонується задати її ключове поле.

Найбільш коректно створити структуру таблиці, тобто визначити типи полів, їхні властивості, задати ключове поле тощо, дає змогу режим конструктора. Однак при створенні таблиці будь-якими іншими способами в подальшому можна її відкрити в режимі конструктора та внести зміни чи доповнення до структури таблиці.

V. Первинне усвідомлення набутих знань

Робота зі смартфоном: виконання інтерактивних вправ.

Вправа4. Типи даних в базі даних https://learningapps.org/watch?v=p8mpa9xec22

Тестування на сервісі kahoot

 

VІ. Фізкультхвилинка

VIІ. Засвоєння нових знань, формування вмінь

Практичне завдання.

Учні розбиваються на дві групи та уявляють себе підприємцями:

  1. що об’єдналися для створення власного бізнесу – продажі автомобілей
  2. що об’єдналися для створення власного бізнесу – туристичної агенції

Юним підприємцям необхідно розробити БД для їх бізнесу, а саме таблиці. Учні обговорюють які таблиці їм необхідно створити та які дані будуть в них міститися. Після обговорень, підприємці діляться своїми думками з всіма присутніми і реалізовують свій проект в СУБД Access. (варіанти рішень дивитися в додатку 1)

 

Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2. Інструктаж учителя.

Реалізація власного проекту

  1. Практична робота за комп’ютерами.
  2. Вправи для очей.

 

VIІІ. Підсумки уроку

Рефлексія

1. Що нового ви сьогодні дізналися?

2. Чого навчилися?

3. Чи виникали труднощі?

ІХ Оцінювання роботи учнів

Х. Домашнє завдання

Підручник для 10 класу: проаналізувати § 17, ст. 167-173. Дати відповіді на 1-4 запитання рубрики  «Обговорюємо»


Додаток 1

БД АВТОСАЛОН

Таблиця АВТОМОБІЛІ

Код авто

Автонумерація

Марка

Короткий текст

Колір

Короткий текст

Ціна оптова

Грошовий

Ціна рознічна

Грошовий

Таблиця КЛІЄНТИ

Код клієнта

Автонумерація

Прізвище

Короткий текст

Ім’я

Короткий текст

Побатькові

Короткий текст

Адреса

Короткий текст

Телефон

Короткий текст

Таблиця ПРОДАЖ

Код продажу

Автонумерація

Код авто

Майстер підстановок (табл. автомобілі)

Клієнт

Майстер підстановок (табл. клієнти)

Дата продажу

Дата й час

 

БД ТУРИСТИЧНА АГЕНЦІЯ

Таблиця МАРШРУТИ

Код маршруту

Автонумерація

Країна призначення

Короткий текст

Вартість 1 дня прибування

Грошовий

Ціна транспортних послуг

Грошовий

Ціна оформлення візи

Грошовий

Ціль поїздки

Майстер підстановок (відпочинок, туризм, лікування)

Таблиця КЛІЄНТИ

Код клієнта

Автонумерація

Прізвище

Короткий текст

Ім’я

Короткий текст

Побатькові

Короткий текст

Дата народження

Дата й час

Паспортні дані

Короткий текст

Адреса

Короткий текст

Телефон

Короткий текст

Таблиця ПОЇЗДКИ

Код поїздки

Автонумерація

Клієнт

Майстер підстановок (табл. Клієнти: код клієнта, прізвище, ім’я)

Маршрут

Майстер підстановок (табл. Маршруті: код маршруту)

Дата поїздки

Дата й час

Кількість днів

Числовий

 

docx
Додано
3 лютого 2022
Переглядів
6674
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку