УРОК-ПОДОРОЖ для 8 класу "Створення текстового документа, що містить об'єкти різних типів" (практична робота). Цікавий урок виконання практичної роботи, який допоможе учневі краще засвоїти вивчений матеріал, й буде корисним вчителю для показу відкритого уроку.
Мета уроку: перевірити, закріпити та узагальнити знання, уміння, навички, сформовані на попередніх уроках; виховувати любов до інформатики, до рідного краю, формувати емоційно-позитивне ставлення на практичну діяльність; розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення; інтерес до предмета.
«___»__________ 20___ року 8 клас
Тема:Створення текстового документа, що містить об’єкти різних типів. Практична робота 4.
Завдання уроку:розвиток мислення та вміння навчатися; надання можливості для творчого розвитку та самореалізації учня/учениці, зокрема із застосуванням цифрових інструментів; формувати вміння вчитися протягом життя, використовуючи різні джерела інформації, вчити методів та прийомів навчання.
Розвиток компетентностей: висловлення власної думки в усній і письмовій формі та за допомогою цифрових пристроїв й відповідної термінології; генерування й реалізація ідей з використанням цифрових технологій; формування прагнення самостійно опановувати нові інформаційні технології й цифрові інструменти при формуванні власного цифрового середовища.
Розвиток наскрізних вмінь та навичок: критичне та системне мислення, використовуючи різноманітні ресурси та способи оцінювання якості доказів, надійності джерел і достовірності відомостей, отриманих з електронних ресурсів; оцінювати ризики під час використання цифрових пристроїв.
Формування інформаційно-комунікаційних компетентностей: усвідомлення наслідків використання інформаційних і комунікаційних технологій для себе, суспільства, навколишнього природного середовища, дотримання етичних, культурних і правових норм інформаційної взаємодії.
Очікувані результати: учні пам'ятають правила поведінки у комп'ютерному класі; знають, як додавати формули до текстового документа; поглиблюють знання про можливості текстового процесора; вміння застосовувати отримані раніше знання створення, редагування та форматування списків, колонок, таблиць, графічних об’єктів та формул; сприяти усвідомленню наслідків впливу комп’ютерних пристроїв на здоров'я людини.
Обладнання та наочність: комп’ютери, презентація, проєктор.
Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок; Програмне забезпечення: Microsoft Word 2016
Хід уроку
І. Організаційний етап. Мотивація навчальної діяльності.
• Привітання з класом
• Забезпечення емоційної готовності до уроку.
Інтерактивна вправа «Колесо фортуни»
Сервіс https://wordwall.net/uk/resource/58156490
Учитель. Відскануйте QR код або перейдіть за посиланням і дайте відповідь на питання Ваші очікування від уроку. Сервіс https://www.menti.com/
«Яким буде ваш урок?»
Учитель. Дякую, що поділилися своїми думками. Я буду сподіватися виправдати всі ваші очікування.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Слово вчителя. Під час вивчення теми «Текстовий процесор» ви навчилися створювати списки, колонки, таблиці, формули та графічні об’єкти, а також форматувати їх, виконувати різні операції з ними.
Отже, на цьому уроці ми будемо застосовувати ці знання на практиці та виконаємо практичну роботу. ПР4. Створення текстового документа, що містить об’єкти різних типів.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Учитель. Сьогодні у нас з вами урок-подорож.
Вітаю вас у аеропорту WORDS Airlines який радий надавати перелітні послуги майбутнім дослідникам та науковцям. Запрошую вас на реєстрацію перед вильотом. Сьогодні я буду вашим провідником (помічником).
КОНТРОЛЬ І ЗДАЧА БАГАЖУ.
Коли пасажири проходять паспортний контроль і здають речі на перевірку З певним багажем знань ви прийшли на урок інформатики.
Повторення раніше вивченого матеріалу. Бліц опитування
1. Які текстові редактори ви знаєте?
2. Як зберегти документ та чим команди Зберегти та зберегти як…відрізняються 3. Як повернути сторінку в альбомну?
4. Як створити таблицю?
5. Що таке редагування?
6. Що таке форматування?
7. Як додати стовпчик чи рядок в таблиці?
8. Які графічні зображення можна вставляти в текстовий документ?
9. Які операції редагування та форматування можна здійснювати над графічними об’єктами в текстовому процесорі ї?
10.Як додати формулу?
11.Як відредагувати формулу?
12.Які існують списки?
Перед вильотом є ПАСПОРТНИЙ КОНТРОЛЬ - коли громадяни мають пред’явити паспорт, щоб засвідчити громадянином якої країни вони є.
Ви маєте пред’явити свій паспорт з теми.
Картка
Тому інтерактивна вправа ресус https://wordwall.net/uk/ або
ПОСАДКА В ЛІТАК. Якщо паспорт заповнено правильно, рухаємося далі і допускаємо до літака і займаємо місця. Перш ніж вилетіти ми маємо прослухати інструктаж з БЖД. Але незвичним способом.
Ці інструктажі згенеровані ШІ, ви повинні відгадати і прокоментувати

Якщо ми все повторили і знаємо як себе поводити можемо вирушити в ПОЛІТ.
Але куди будемо летіти? ВІДКРИЙ ДЛЯ СЕБЕ УКРАЇНУ
Моделюємо ситуацію. Ви - менеджер туристичної фірми, яка шукає нові маршрути. Дослідити маршрут і скласти інформаційну картку.
Нажаль, сьогодні перельоти в нас заборонені, але ми з вами здійснюємо віртуальну подорож, тому можемо собі це дозволити
Наступний етап подорожі закріплення і узагальнення знань, практична робота.
Вправа «Розминка амбідекстра»
• Амбідекстрія – це володіння обома руками без яскраво вираженої «сильної» руки (правша чи лівша). Вправа, яка тренує здібність володіти обома руками з однаковою швидкістю та ефективністю.
Завдання
На аркуші з симетричною картинкою, зображеною пунктиром необхідно обвести олівцем правою та лівою рукою одночасно
word word
Руханка для очей
VI. Практична робота
Завдання
На робочому столі відкрити папку Урок-подорож.
Відкрити файл Гарячий тур і перейменувати з назвою документу ЕКСКУРСІЯ_ПРІЗВИЩЕ.docx. Завдання виконати за зразком (в інтернеті знайти будьякий сайт з турами по Україні і скопіювати адресу для знайомства та вставити в документ та знайти інформацію)
✓ Снігопад емоцій ✓Дискотеки
✓ Калейдоскоп почуттів ✓Дегустації
Для проживання можна вибрати:
1. готелі
1.1. трьох зіркові
1.2. чотирьох зіркові
1.3. п’ятизіркові
1.4. люкс
2. дерев’яні будиночки
3. котеджі
вартість путівок *
|
Термін |
Ціна за місце (доба) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Березень-травень |
250 |
|
|
|
Червень-серпень |
500 |
650 |
700 |
|
Вересень-листопад |
250 |
300 |
250 |
|
Грудень-лютий |
400 |
550 |
600 |
Знайомство та вся інформація на сайті ……..
*Для отримання бонусу напиши формулу знаходження гіпотенузи за теоремою Піфагора :)
Для розрахунків цін (Ц) пакета послуг одного туриста використано формулу:
С+П−ЗН РКЗБ 100+ПДВ
Додаткове завдання.
У створений вчителем google -документ знайти та додати інформацію про топ-3 місць, яких варто відвідати в Україні (відформатувати на свій розсуд)
V. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія
На дошці зображення літака. Учні в кінці уроку прикріплюють папірці з своїми іменами у відповідне місце на трапі. Заповнюють картки самооцінювання та аналізу помилок складають у валізу і здають вчителю.
Заповнення картки самооцінювання

Таблиця самооцінювання
|
|
К-ть балів |
Твоя к-ть |
|
Текст відформатовано згідно зразка |
1 |
|
|
Об’єкт WORDART, автофігура |
1 |
|
|
Наявність таблиці |
1 |
|
|
Заповнена і відформатована |
2 |
|
|
Формули (2) |
3 |
|
|
Додано 4 зображення |
1 |
|
|
Наявність колонок і списків |
2 |
|
|
Відсутність помилок |
1 |
|
|
Всього 12 |
|
|
Слово вчителя: всім нам від щирого серця бажаю, щоб війна якнайшвидше
закінчилася. А ми мали змогу побачити світ навколо!
VII. Домашнє завдання
Повторити правила роботи з формулами та зображеннями