Архітектура та її види. 7 кл
Тема: Створити тематичну композицію «Давня фортеця» .
( урок- подорож)
Мета: отримати знання учнів про архітектуру як вид візуального мистецтва, поглибити знання учнів про архітектурні стилі ; збагачувати та закріплювати в дітей вміння сприймати, розрізняти та аналізувати характерні особливості архітектурних стилів; закріплювати навички зображення архітектурних об’єктів, передавати свій настрій та враження , виховувати в учнів почуття прекрасного.
Обладнання: презентації з зображення пам’яток архітектури різних епох та робіт відомих вітчизняних архітекторів, таблиці послідовності виконання робіти, бланки для підведення підсумку.
Матеріал та інструменти: альбом для малювання, простий олівець, гумка, клей.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1. Організаційні моменти .
1. Перевірка готовності класу до уроку
2. Підняття настрою учням.
Учитель. Сьогодні на уроці образотворчого мистецтв ми працюватимемо разом. Тому я розраховуватиму на вашу підтримку й допомогу. Кожному з вас хочу побажати на уроці бути.
У – успішним
С- самовпевненим
П- працьовитим
І- інформативним
Х- хоробрим
У- уважним
Інакше кажучи, я бажаю вам Успіху 2.Мотивація навчальної діяльності. - Щоб згадати, яку тему ми з вами повчали вивчати на минулому уроці треба пограти в гру «Морський бій»
Завдання: за поданими цифрами і буквами знайдіть слово
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
А |
Г |
К |
А |
О |
Т |
У |
Ф |
Х |
Ц |
Ч |
|
Б |
Щ |
Х |
Ш |
Ю |
Я |
Р |
А |
Т |
Б |
В |
|
В |
Т |
І |
Ж |
З |
Д |
Ю |
Я |
Ч |
С |
Н |
|
Г |
О |
П |
І |
Р |
С |
Т |
У |
Т |
Ф |
Й |
|
Д |
Ш |
Щ |
Г |
К |
У |
О |
З |
Х |
Є |
Ю |
|
Е |
М |
Т |
П |
Е |
І |
Ф |
С |
И |
Ь |
К |
|
Є |
Ю |
Я |
Ь |
Р |
П |
Т |
М |
У |
П |
Р |
|
Ж |
Ф |
Т |
У |
П |
А |
В |
Ц |
М |
Р |
А |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
А-3; Б-6; В-2; Г-3; Г-8; Е -4; Е-10, Ж-2; Ж-3; Ж-9; Ж-10 Відповідь: Архітектура
1.Оголошення теми і мети уроку.
-На сьогоднішньому уроці ми з вами розглядатимемо тему про архітектуру та її види; здійснимо уявну подорож в минуле; розберемось в характерних особливостях архітектурних стилів.
2. Презентація. Архітектура та їі види.
3.Уявна подорож в минуле.
Вчитель:
Головний винахідник нашого класу побудував машину часу і ми відіслали добровольців в минуле , щоб вони дослідили видатні архітектурні пам’ятки . Зараз вони мають повернутись і повідомити нам про свої враження.
(За сигналом вчителя учні проходять крізь отвір машини часу, спеціально для цього зроблений із підручних матеріалів, і розповідають про свої враження ).
1-ша учениця.
-Я потрапила в дивовижному світі Середньовіччя 10-11ст. Там , якраз зароджувався Романський стиль в архітектурі. Там я побачила дивовижні замки ,монастирі, побувала в монастирі. Крізь панував войовничий дух . Тому мені доводилось там знаходитись небезпечно. Архітектурні споруди складалися з простих, великих об’ємів-кубів, призм та циліндрів.
Я бачила такі масивні стіни, коли я зайшла в замок, то дуже довго шукала вікно. Коли я його знайшла, воно виявилось дуже маленьким. Я побувала в іспанській церкві Сан-Фелікс та Валь-де- Бой.
Коли була біля церкви Нотр-Дам- ла Гранд у Франції, зустріла селян, які не вміли читати. Коли я підійшла ближче. То побачила, що на стінах храму були фрески, які й розповідали селянам про життя святих. Коли я їх фотографувала, селяни якось дивно, з підозрою подивились на мене , тому мені довелося повертатись додому.(Учениця демонструє презентацію. Як свої знімки).
2-гий учень.
-А я потрапив у 14 ст й познайомився з готичним стилем у архітектурі. Був присутній під час історичного моменту, коли зібрались архітектори і вирішили
Відмовитись від маленьких конструкцій романського стилю. Вони почали будувати споруди витягнені вгору ,до 42,5 м, з великими вузькими вікнами та дивовижними вітражами. Це було неймовірно гарно. Мені вдалося побувати в соборі Нотр- Дам де Парі. Та Нотр- Дам де Руан.
3-тя учениця виходить із машини часу.
-А я потрапила в дивовижну епоху Відродження 15ст.
На відміну від того, що ви бачили, в епоху Відродження нові споруди розбудовувались ушир. Споруди стали будувати прості, спокійні, схожі на квадрат, куб, кулю. Я була в Італії, коли будували Собор св. Петра (показує світлини). Один із робітників мені розповів, що раніше будували за допомогою кам’яних каркасних конструкцій, а тепер стало легше , тому що будують все з цегли.
4 учениця.
-Я потрапила в дивовижну епоху Бароко. А яких вишуканих та розкішних дам я там бачила. Де я тільки не була: Версальський палац, палац Сан-Сусі у Німеччині.(Показує фото).
-Яка там пишність, вишуканість, безліч прикрас, навіть занадто- це ж Бароко.
Я зустріла Й.С. Баха. Він виконував свої твори. Ось послухайте, я записала.(Звучить музика Й.С. Баха)
5-й учень.
-Я прибув до вас із епохи класицизму 17 ст. Там в архітектурі поєднується простота, стриманість, раціональність, правильність геометричних форм.
Побував я в Польщі, бачив великий театр у Варшаві. Побував в Софійському парковому комплексі в Умані. Там я зустрів Софію Потоцьку, вона мені розповіла, що парк споруджено на її честь архітектором Людвігом Метцеля.( Показ світлин).
6-та учениця.
-Я повернулась із епохи романтизму. Побувала в Англії, Угорщині(Показ споруд). Великі контури споруд, вражаючі шпилі, стрільчасті арки, пишний декор.
4.Створення асоціативного куща.
По ходу розповіді учнів учитель створював на дошці асоціативний кущ.
Стилі в архітектурі
![]()
Романтизм Готика Романський Ренесанс Бароко Класицизм
5. Практична робота.
Майстерня архітектора.
(На партах у дітей конверти з геометричними фігурами).
Завдання: створити тематичну композицію «Давня фортеця» з геометричних фігур за обраним стилем.
6. Підсумок.
На партах в учнів знаходяться бланки, треба їх заповнити.
Бланк.
1. Я дізнався…… 2. Мене вразило………
3. Мені вдалося……..
4. Мій настрій……….