1
Тема уроку: «Створення відеофільму за допомогою програми Windows
Movie Maker»
Мета уроку:
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Міжпредметні зв’язки :
Девіз уроку: „Краще один раз побачити, ніж сто разів почути” (Народна мудрість).
Базові поняття і терміни:
СТРУКТУРА УРОКУ
І. Організаційний етап...................................... 2 хв.
II. Актуалізація опорних знань....................... 8 - 10 хв.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу…….. 15 хв.
ІV. Практична робота…………………………. 15хв.
V. Перегляд відеофільму. Оцінювання………. 5 хв.
VІ. Підбиття підсумків уроку............... 2 хв.
VІI. Домашнє завдання...................................... 2 хв.
ХІД УРОКУ
(привітання)
Девіз уроку: „Краще один раз побачити, ніж сто разів почути” (Народна мудрість). Ви згодні , що краще один раз побачити відеофільм ніж сто разів почути про нього від друзів ,знайомих.
Ми всі любимо телебачення і неодноразово бачили різні відеофільми, телепрограми, надокучливі рекламні ролики, веселі анімаційні картинки, слухали музику Це все світ мультимедіа.
Дійсно, ми живемо у стрімкий час нових технологій Зявляються нові можливості, можна самостійно створювати відео, обробляти відео, фото, за допомогою нових програм, тому виникають і нові поняття, означення, які до цього люди не використовували . З деякими новими поняттями ми познайомилися при вивченні теми «Створення відеофільму»
Для того, щоб ви нагадали основні поняття, пов’язані з нашою темою, я пропоную вам скласти кластер з вивчених понять. ( термінів) (кожен з вас отримує певні терміни з теми ваша задача датаи визначення цим термінам, а потім утворити зв'язок між цими поняттями)
Яке, на вашу думку, поняття є ключовим у темі, яку ми вивчаємо?
Прогнозована відповідь учня: Ключовим словом в темі, яку ми вивчаємо є слово «Мультимедіа».
1.Метод «Розбивка на кластери»
Колективна робота. Метод кластер (Кластер - графічна організація матеріалу, що показує значеннєві поля понять з теми уроку).
Учням пропонується разом з вчителем на дошці і в зошиті скласти кластер до теми «Мультимедіа». Один учень (за бажанням йде до дошки і складає кластер на дошці). Вчитель нагадує учням, що для складання кластеру потрібно в центрі написати ключове поняття, а від нього стрілками в різні сторони намалювати промені, які з’єднують ключове слово «Мультимедіа» з іншими, від яких, у свою чергу, промені розходяться далі. Для складання кластеру вчитель дає учню, який буде складати його біля дошки, кольорові картки з термінами Windows Movie Maker, Мультимедійний програвач, Кодек, Збірник, Мультимедіа, Кадр, Розкадровка, Кліп, Проект, Перехід, Титри, Монтаж, Фільм, Частота кадрів. З цих карток учень складає кластер, прикріпляючи їх до дошки та даючи визначення термінів і пояснюючи зв'язок між ними.
Глосарій для складання кластеру учням надається у вигляді опорного конспекту.
Опорний конспект учня
Терміни до уроку «Створення кліпів»
Приклад кластера для роботи вчителя
Аналіз роботи над кластером.
IІІ. Вивчення нового матеріалу
Пригадавши теоретичні положення про мультимедіа та основні терміни відеоредактора Movie Maker. Для того , щоб працювати з відео , створювати прості відеофільми ми повинні добре уявляти як створюється відеофільм, знати основні етапи створення відеофільму. Пропоную вам подивитися маленький відеоролік
Які показані професії ? (Режисер, актор, оператор, режисер монтажу)
(Аналогічно працюючи в програмі ви були як режисер і як оператор і як режисери монтажу.
Як монтується у роліку фільм? ( Переглядається плівка, вирізається потрібне, монтується , формується фільм).
Так само робили і ви при вивчені та роботі з програмою Windows Movie Maker
Яким чином монтується відео кліп або фільм зараз? Який прилад допомагає в цьому ?
( Усе робиться на комп’ютер. Комп’ютер наш помічник )
Так сучасний кінематограф дуже мобільний , технологічний, графічний, порівняно з минулим.
Ребята в наш з вами присвячений створенню відеофільму урок мені хочеться внести деякі цікаві історичні відомості . Ось ми з вами на сьогоднішньому уроці, на минулих уроках говоримо « Фільм , відеокліп , відеоролік»
А чи знаєте ви хто вперше створив простий відеофільм?
Повідомлення про братів Люм’єр (Презентація)
Ви прослухали повідомлення про братів Люм’єр і подивилися один з перших фільмів «Прибуття поїзду»
Ви переглянули відеофільм спокійно, але така реакція у людей була не завжди. Бажаєте подивитися якою була реакція людей які вперше побачили кіно
Висновок вчителя.
Дійсно , ми з вами впевнилися, що зовсім недавно відео монтаж був роботою професіоналів, а сьогодні завдяки новим технологіям , маючи лише персональний комп’ютер ви учні 10 класу можете виступати як режисери ,оператори, звукорежисери власного творчого відео кліпу. Можете обробляти відео, різні фотоматеріали, створювати прості відео кліпи.
Ми з вами переходимо до виконання практичної роботи.
ІV. Застосування знань, умінь та навичок. Виконання практичної роботи «Створення відеофільму»
На передодні чудового свята весни—8 березня , я пропоную вам зробити відеофільм до цього свята, для своїх вчителів матусь, бабусь , усіх жінок.. Зараз пропоную вам перейти до створення відео кліпу.
Інструктаж з правил техніки безпеки
Критерії оцінювання практичної роботи
V. Перегляд відеофільму. Оцінювання
VІ. Підбиття підсумків уроку.
Девіз нашого уроку «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути”. І ми з вами побачили гарні привітання до свята 8 березня Саме для цього і призначені файли мультимедіа, які мають не лише відео, а й звук, анімацію, титри.
VІІ. Домашнє завдання.
Підібрати відео і фото матеріал для створення відеофільму «Мій клас»
Додаткове завдання
2.Тест (так - ні) 3хв
редагування і монтажу відеороликів?
джерела?
Саме з цим пов’язана тема нашого уроку: «Створення відеокліпу». Мета нашої практичної роботи: закріпити знання та навички по створюванню відеокліпів, створити фільм «Моя Україна», який буде складатися з окремих кліпів кожного з вас про якесь одне місто України. Для створення кліпів ви будете використовувати графічні файли про міста України, які знайшли дома в мережі Інтернет. Це було ваше домашнє завдання. Всі папки з файлами ви повинні були зберегти на диску D:\.
. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (через 10 хвилин після початку роботи).
Інструктивна картка
1. Завантажити програму Movie Maker.
2. (2 бала) З папки, що знаходиться на диску D:\ додати необхідні фрагменти (5 фрагментів) для розкадрування.
3. (1 бал) Додати до кожного з них відеоефект.
4. (2 бала) Встановити переходи між всіма фрагментами.
5. (1 бал) Додати титри на початку (назва міста) кліпа та в кінці (автор).
6. (2 бала) Зберегти кліп як фільм на своєму комп’ютері в своїй папці та на комп’ютері вчителя за допомогою локальної мережі. Назва файлу повинна відповідати назві фільму та назві міста, про яке створювався фільм.
8. Переглянути фільм на своєму комп’ютері та оцінити його. Запросити товариша оцінити ваш фільм. Оцінки поставити в зошит. Зауваження або побажання до фільму записати в зошит.
9. (2 бала) Відповісти в зошиті на тести.
10. (2 бала) Знайти в мережі Інтернет музикальний файл, який відповідає вашим бажанням та вставити його до кліпу. Переглянути фільм на своєму комп’ютері з музичним супроводом.
Творче завдання.
Знайти в мережі Інтернет графічні файли про своє місто. Створити кліп «Моя мала Батьківщина», озвучити його, зберегти в своїй папці та показати вчителю.
Оцінювання роботи проводиться за формулою:
(самооцінка + взаємооцінка + оцінка вчителя)/3
Повідомлення учня
Ідейною передумовою виникнення технології мультимедіа запропонував американський вчений Ваннівер Буш. Він запропонував створити пристрій, за допомогою якого людина зможе зберігати різні види потрібної їй інформації та переглядати її з достатньо високою швидкістю. Ця ідея була нми реалізована у формі системи, що працювала з комбінацією графіки, звуку, відео та анімації. Ці окремі системи поєднала в собі технологія мультимедіа.
Наприкінці 80-х років 20 століття. Застосування мультимедіа в гуманітарній галузі пов’язують з ім’ям Біла Гейтса, якому належить ідея створення й успішного реалізування на практиці мультимедійного продукту. Саме в роботі Біла Гейтса поєдналися три основні принципи мультимедіа:
VІ. Підбиття підсумків уроку.
Девіз нашого уроку «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути”. І ми з вами побачили у створеному фільмі, які красиві міста нашої України. Саме для цього і призначені файли мультимедіа, які мають не лише відео, а й звук, анімацію, тітри.
Гра «Барометр настрою»
Учням роздаються червоні, зелені та жовті картки. Відповідно до того, чи сподобався урок, учні піднімають:
VI. Домашнє завдання.
Вивчити теоретичний матеріал за підручниками:
Усе перелічене належить до тієї складової віртуального світу, яка робить наше життя більш цікавим, барвистим, насиченим – світу мультимедіа. В цей світ на минулих уроках зазирнули і ми.
Інструктаж з правил техніки безпеки.