Святкова зустріч з майбутніми першокласниками " Казкова стежка до школи"

Про матеріал
Даний матеріал дасть змогу познайомитися з дітьми для подальшої співпраці; розвивати інтерес до навчання; викликати позитивні емоції від зустрічі з школою; виховувати поважне ставлення один до одного
Перегляд файлу

Святкова зустріч з майбутніми першокласниками.

Тема: Казкова стежка до школи

Мета: познайомитися з дітьми для подальшої співпраці; розвивати інтерес до навчання; викликати позитивні емоції від зустрічі з школою; виховувати поважне ставлення один до одного 

Обладнання: костюми казкових героїв, рукавичка, малюнок калини, листівки – сюрпризи,написи на дошці

Хід заняття                                                                                                                             І. Вступна частина

 Учень

Дзвенить дзвіночок: «Дзінь! Дзелень!»                                                                                Сміється сонце,збудився день.

Кличе дзвіночок: «Бім - бам! Бім – бам!»

В школу збиратись час малюкам!

Вчитель

Ось дзвінок сигнал  подав, до знайомства час настав!

Добрий день, моя малеча! Хочу вам сказать, до речі,

 Що дуже я чекала вас,                                                                                                                                            то ж радо всіх приймаю в підготовчий клас!

Вчитель

-Бачу, діти,  що у вас веселий і піднесений настрій. Я зараз спробую вгадати, чому ж ви так радієте? Якщо я вгадаю. То ви плесніть у долоньки.

Вчитель

-Ви радієте так, тому що такі нарядні і красиві?

-Може у вас сьогодні день народження?

-Мабуть, ви раді своєму новенькому рюкзаку або гарній сумочці?

-А може ваші батьки виграли багато грошей?

Вчитель

-Ні! Ні! Ви  вперше прийшли  до  школи!

ІІ. Основна частина

1.Знайомство                                                                                                                                    Вчитель

-Вітаю вас із сьогоднішнім святом! Сьогодні ви вступили у нашу нову шкільну родину . Тут ви знайдете багато друзів. А найцікавіше це те, що ми будемо мандрувати країною Знань, яка відкриє вам багато таємниць. Дорогою нас можуть чекати небезпеки, труднощі, але ми їх разом обов’язково  подолаємо.                                                                                                                         

Любі друзі! Вирушаєм пізнавать науки!  (в кругу на килимку)

    2.Відгадування  загадок.

Вчитель

Так, як ви іще малі, то добре знаєте казки.

Бабусі вам розповідали, матусі уночі співали.

Отож подивимось як раз, який у вас казок запас.

Хто загадку відгада, той квітку прикраша.

1.

Хто утік від баби з дідом,не зміг сидіти на вікні,

Зустрів у лісі різних звірів і кожному співав пісні? (колобок)

2.

Підробив він голосок, став на маминім співати.

Здогадалися малята: вовк – не наша мати. (вовк і семеро козенят)

3.

Вигнав дід козу із хати, та й пішла вона блукати.

В зайця хату відібрала, всі козу ту виганяли.

Рак козуню ущипнув – зайцю хатку повернув. (коза дереза)

4.

Цей малий хлопчина у  печі зміючку спік,

Сам на дерево утік. Його гусятко врятувало,

На крилечка свої взяло. Принесло до мама й тата

Частувати пирогами. (Івасик-Телесик)

5.

Сидить півник на печі, їсть смачненькі качачі,

Тут лисичка прибігає, півника мерщій хапає.

Біжить котик рятувати, в лисиці півника забрати. (котик і півник)

6.

Знайшов півник колосок, змолов борошна мішок.

Спік негайно у печі пиріжки і калачі.

Мишенят - не пригощав –жоден з них не помагав. (колосок)

7.

В лісі темному блукала, бо від мачухи тікала,

Опинилася у домі, де жили веселі гноми. (Білосніжка)

8.

Він звірят усіх лікує, від халепи їх рятує,

І зайчат, і мавпенят, бегемотів, тигренят.

Вилікує він за мить,все, що в звірів заболить,

Наш добрий лікар … (Айболить)

 3.Знайомство з сім’єю.     

3.1.Гра «Скажи на вушко…»

Ви загадки відгадали, разом квітку прикрашали!

А тепер пора всім вам сісти по своїм місцям.

Поки ми оце сідали до нас гості завітали.

Отакий чудовий заєць. (вчитель дістає зайця)

Заєць

Привіт малята,зараз буду я питати,

Ну а ви - відповідати. Не мені, а ось йому- на вушко тихо зайчику.

  •  З ким випроживаєте?
  • Як ласкаво вас називає ваша матуся?
  • Яку страву більше всього полюбляє готувати твоя матуся?
  • Чим займається твій татусь?
  • Як ти допомагаєш вдома батькам?

3.2. Вправа « Інтерв’ю».

Вчитель.

Сідайте на свої місця, телебачення зустрічати пора.

Вас приїхали знімати, щоб по телевізору показати.

Мікрофон до вас прийде, інтерв’ю у вас візьме                                                                   (вчитель одягає окуляри і бере мікрофон)

Уважно слухай запитання і  давай свої міркування.

-І так. Увага. Ми ведемо свій репортаж, з майбутніми першокласниками, до яких я сьогодні завітала. Я – Ольга Артурівна, вчитель Новоосотської філії.

  • А як вас звати? Дуже гарні імена.
  • Розкажіть про себе. Які ви: вередливі чи слухняні.
  • Хочу поцікавитися: скільки вам років?
  • Що зараз ранок, день чи вечір.
  • Коли можна кататися на санчатах взимку чи влітку?
  • Скільки колес у машини?
  • Скільки вогників у світлофора?
  • Скільки оченят у ляльки?
  • Що роблять ложкою?
  • Що роблять олівцем?
  • А скільки б ви намалювали сонечок на небі?
  • А яких звірів ви знаєте? Всі люблять природу. А яких птахів бачили і запам’ятали?
  • Так. Добре. А чим запам’яталось вам минуле літо? Де ви побували? Що цікавого бачили?
  • Мабуть всі діточки люблять День народження. Який подарунок ви отримали на останній День народження?
  • У кого більше ніг: у собаки чи у півня?
  • Ким тихочеш стати коли виростеш? (лікарем, космонавтом, вчителем)

Вчитель: А щоб стати гарним кухарем, інженером чи банкіром, що потрібно робити? (гарно вчитися)

-Молодці! Дякую вам за співпрацю. Я думаю, що у нас вийшов гарний репортаж.

3.3.Гра «Вітер дує на…»

Вчитель.

А у нас така задача стати колом всім хуткіш і пограти веселіш.

Зараз будем вітерцями, будем дути уперед.

  • Ті у кого котик є в  центрі кола вже стає (дуємо).
  • У кого світле волосся
  • У кого є сестричка
  • У кого є папуга
  • У кого хом’ячок є
  • У кого косички є
  • У кого комп’ютер є
  • У кого телевізор є
  • У кого братик є
  • У кого справжній крокодил є

3.4. Знайомство з дітьми. Кричалка «Я дуже гарна дитина».

Вчитель:  Далі будем грати так. Дуже тихо скажем всі

«Я дуже гарна дитина» (лагідно, швидко)

А тепер підвищимо голос. Скажи голосно «Я дуже гарна дитина»

На весь Всесвіт. «Я дуже гарна дитина».  Сідайте на місця.

4. Інсценізація казки

Вчитель.

-Відправляємось в подорож по країні Знань. Я думаю, що наша подорож буде цікавою і корисною. Пропоную здійснити подорож в казку.

4.1.  Зупинка «Казкова»

Вчитель.

А зараз хочу казочку вам, діти, розказати…Може зможете її часом впізнати.

У  мене є хороша звичка  носити взимку рукавички.

Одну дорогою згубила, шукала довго я, ходила…

А тут дивлюся з рукавички  посміхнулись мені личка.

Що за диво? Чудеса! Великий дім – яка краса! (на дошці велика рукавичка)

Багато світлих там кімнат, а в них гарнесеньких малят.

В одній з них я вирішила оселиться, і житлом, і знаннями з друзями поділиться.

Тук -  тук,  хто в цій рукавичці живе? Поки що тихо. Мабуть, нема нікого.

Ну що ж оселюся я в ній. Я, ваша вчителька … А хто хоче теж до рукавички?

( діти виходять і утворюють коло)

Як же нас багато!Але я зовсім не боюся,

Що порветься рукавичка, бо маю я хорошу звичку

Зробити затишно в домі цім, любим друзям всім моїм.

(взятись в колі за руки)

Будемо ми всі дружити, в  мирі й злагоді всі жити,

Наполегливо трудитись і старанно вчитись.

Вчитель.

-А зараз вашій увазі я пропоную ще одну казку.

(Інсценізація казки на сучасний лад. Виступ учнів 4 класу)

Дійові особи: автор, Сорока, Колобок, Зайчик, ведмежатко, Кіт,

Колобок

Автор.Викотився Колобок на галявину. Озирнувся навкруги: скільки чудових квітів, а як вони називаються - не знає. Захотів полічити барвистих метеликів, що кружляли над квітами, але рахувати не вміє. Хотів написати листа бабусі, щоб не турбувалася, але літер не знає. Зажурився. Що ж робити? Коли чує сорока на дереві скрекоче:

Сорока : «В школу пора! Учитися треба!»

Автор. Дивиться, а назустріч йому Заєць скаче зі своїми малятами-зайченятами.

Колобок. Добрий день, Зайчику! Куди це ти так поспішаєш?

Зайчик. Доброго здоров’я, Колобочку! Вибач, ніколи мені з тобою розмовляти: веду своїх діток у лісову школу.

Колобок. Візьми і мене з собою.

Зайчик. Добре, ходімо.

Автор.Прийшли в лісову школу для зайченят.

  • Як ви думаєте, чому вчать у цій школі зайченят? (Як плутати сліди, ховатися від лисиці, стрибати тощо).
  • Чи цікаво було Колобку в цій школі?

Автор. Нецікаво стало Колобку в школі для зайчат, покотився він далі. Котиться, котиться, коли бачить: акробатична школа для білченят.

  • Як ви думаєте, чим займаються білченята в своїй школі? ( Вчаться шукати і ховати горішки, сушити гриби, перестрибувати з гілки на гілку тощо).

Автор. Спробував Колобок перестрибнути з гілки на гілку, але не втримався, впав і боляче вдарився. Не захотів більше вчитися в школі для білченят і покотився далі. Котиться, котиться, а назустріч йому біжить ведмежатко Мишко.

Колобок. Агов, Мишку, добрий день! Куди це ти так біжиш?

Ведмежатко .Добрий день, Колобку! Пробач, поспішаю у школу боротьби для ведмежат. Боюсь спізнитися на урок.

Колобок. Візьми мене з собою, будь ласка.

Ведмежатко Ходімо.

  • Як ви думаєте, що робили ведмежата у школі боротьби? (Вчилися боротися, захищати слабших тощо).

Автор.Під час вивчення різних прийомів Колобку добряче нам’яли боки. Не витримав Колобок і втік.

  • Що б ви порадили Колобку? В якій школі йому б сподобалося вчитися?

(З`являється Кіт)

Кіт . Я мудрий, вчений гарний кіт.Всім вам від мене великий привіт!

Усюди вже я побував, нарешті і сюди попав.

А може є тут серед вас  маленькі ледарі якраз!

Я дуже - дуже їх люблю, і лінуватися навчу.

Мур - няв! Ви хочете учитись,

Чи гарно, старанно лінитись?

Діти: Учитись!

Кіт. Навіщо вам учитись –  так важко наробитись?

       Хіба не краще гратись, сміятись і кататись,

       Уранці  не вмиватись, і  навіть не вітатись?!

Діти: Не хочемо лінитися! Ми будемо учитися!

Кіт. Які нечемні діти в вас. Мабуть, піду я в інший клас.

4.2. Зупинка «Загадкова»

(На дошці малюнок куща калини, а на зворотній стороні ягідок загадки)

Росте в саду веселиця, на вітрі листя стелиться,

На кожній гілці ягідка, що ягідка, той загадка,

Цяцькована, мурована, у кісточці  захована.

( Зриваю по ягідці, загадую загадку)

  • А чи добре ви знаєте речі, які потрібні в школі?

 

1. Для письма, сказати прошу, що потрібно взяти? ( зошит)

 

2.  Виводить букви і слов ота цікава штучка.

     В руці виблискує здаля нова, гарненька … (ручка).

 

3.  Довгі палички кругленькі, сині, жовті, червоненькі,

      На папері походили, кольори свої лишили.

      Звуться палички оці …кольорові (олівці).

 

 4. З ним подружить кожен з нас, як піде до школи.

      Бо хоча він і мовчить, та читати нас навчить. ( Буквар)

 

 5.  Чистенькі віконця  сміються до сонця.

     Діточки довкола наша люба… (школа).

 

6.  Є чарівник у школі в нас, ану, вгадайте, хто він?

     Озветься – тиша йде у клас. Озветься ще раз – гомін.

     Щоб не спізнитись на урок, нам голос подає… (дзвінок).

    Фізхвилинка.

  4.3. Зупинка «Ігрова»

Гра « Море хвилюється раз…»  https://www.youtube.com/watch?v=GuhCo70A_14

  4.4.Вправа  «Портфоліо»

(На дошці висять листочки, діти зривають їх і дають вчителю.)

  •              Співати, читати, крутитися, мислити, дружити, вередувати, сердитися, гратися, радіти, допомагати, рахувати, ображати, фантазувати, спілкуватися, поважати.

(Вчитель читає, що написано на зворотній сторінці. Дитина, вибравши, що необхідно робити в школі, складає листочок до портфеля).

Вчитель .- А ті листочки, що не потрібні нам, нехай летять у теплі краї.

ІІІ. Заключна  частина

  1. Вправа «Квітка настрою».

Вчитель.

Закінчується заняття! Вже прощатися нам пора!

Попрацювали ви завзято. Дуже гарні ви малята!

А скажіть тепер мені, вам сподобалось чи ні? (так, ні)

  • Його забув заєць смішний. (конверт)

 Залишив він на згадку нам конвертики із завданням.

Візьміть із кошика конверт, відкрийте, що там? (діти відповідають)

  • Так, обличчя.Там радість J (показую), спокій( :-| ), страх і сум L.

-Що  мені відповісти. Вам сподобалось чи ні?

Треба те знайти обличчя, яке до вас підходить ближче.

Вибирайте настрій свій  і підходьте всі мерщій.

Ви знаходьте свою квітку і ліпіть до неї швидко

Щоб отримати картинку. (клеють до квіточок)

Сяють,усміхаються нам личка.

Вчитель. Яка ж гарна вийшла у нас квітуча галявинка! Її прикрасили наші дітки – квіточки, які будуть в навчанні, як працьовиті бджілочки , і швидкі, як метелики. І всі ми будемо як єдина дружня родина.

Бджілоньки – на квіти,

Дітоньки  – до школи!

Там збирають мудрість,

Як мед у полі бджоли.

2.Вправа «Мікрофон».

-А чи сподобалась вам подорож по країні Знань?

-А на згадку про нашу зустріч я хочу вам подарувати чарівні конячки, які допоможуть вам відкривати двері країни Знань і легко здобувати знання.

Пошли вам Боже,маленьким дітям.

Щастя, здоров`я на довгі літа!

Щоб виростали розумні і сильні,

Душею чисті і серцем вільні.

3.Вправа «Шкільна кав’ярня».

-А ще всіх дітей чекають солодощі, які не тільки покращують настрій,  а й  допомагають  на початку нових справ.(вручаю солодощі)

-Успіхів вам, дітки,терпіння, нових цікавих відкриттів!

Вчитель.  Слухайте мене малята! Вдома мамам розказати,

                    Чим ви з вчителем займались. Що нового ви дізнались.

                    Як ви грались, посміхались.

Всім добра вам побажаю,

усмішкою проводжаю,

«До побачення» - кажу.

 

НОВООСОТСЬКА  ФІЛІЯ

КЗ «ОЛЕКСАНДРІВСЬКЕ  НВО №1»

 

 

Святкова зустріч з майбутніми першокласниками:

 

«Казкова стежка до школи»

              Форма проведення:

 святкова програма

                

     

  

Класний керівник :

Загинайко О.А.                                     

 

  1. Дзвенить дзвіночок: «Дзінь! Дзелень!»                                                                                Сміється сонце,збудився день.

           Кличе дзвіночок: «Бім - бам! Бім – бам!»

           В школу збиратись час малюкам!

 

Пошли вам Боже,маленьким дітям.

Щастя, здоров`я на довгі літа!

Щоб виростали розумні і сильні,

Душею чисті і серцем вільні.

 

Колобок

Сорока : «В школу пора! Учитися треба!»

 

Автор. Викотився Колобок на галявину. Озирнувся навкруги: скільки чудових квітів, а як вони називаються - не знає. Захотів полічити барвистих метеликів, що кружляли над квітами, але рахувати не вміє. Хотів написати листа бабусі, щоб не турбувалася, але літер не знає. Зажурився. Що ж робити? Коли чує сорока на дереві скрекоче:

 

Автор. Дивиться, а назустріч йому Заєць скаче зі своїми малятами-зайченятами.

 

Автор. Прийшли в лісову школу для зайченят.

 

Автор. Нецікаво стало Колобку в школі для зайчат, покотився він далі. Котиться, котиться, коли бачить: акробатична школа для білченят.

 

Автор. Спробував Колобок перестрибнути з гілки на гілку, але не втримався, впав і боляче вдарився. Не захотів більше вчитися в школі для білченят і покотився далі. Котиться, котиться, а назустріч йому біжить ведмежатко Мишко.

 

Автор.Під час вивчення різних прийомів Колобку добряче нам’яли боки. Не витримав Колобок і втік.

 

 

Колобок. Добрий день, Зайчику! Куди це ти так поспішаєш?

 

Колобок. Візьми і мене з собою.

 

Колобок. Агов, Мишку, добрий день! Куди це ти так біжиш?

 

Колобок. Візьми мене з собою, будь ласка.

 

Зайчик. Доброго здоров’я, Колобочку! Вибач, ніколи мені з тобою розмовляти: веду своїх діток у лісову школу.

 

Зайчик. Добре, ходімо.

 

Ведмежатко .Добрий день, Колобку! Пробач, поспішаю у школу боротьби для ведмежат. Боюсь спізнитися на урок.

 

Ведмежатко Ходімо.

 

Кіт .

 Я мудрий, вчений гарний кіт. Всім вам від мене великий привіт!

Усюди вже я побував, нарешті і сюди попав.

А може є тут серед вас  маленькі ледарі якраз!

Я дуже - дуже їх люблю, і лінуватися навчу.

Мур - няв! Ви хочете учитись,

Чи гарно, старанно лінитись?

 

Кіт. Навіщо вам учитись –  так важко наробитись?

       Хіба не краще гратись, сміятись і кататись,

       Уранці  не вмиватись, і  навіть не вітатись?!

 

Кіт. Які нечемні діти в вас. Мабуть, піду я в інший клас.

 

doc
Додано
14 листопада 2021
Переглядів
2367
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку