Sway-презентація «Урок-гра з Правил Дорожнього Руху «Знай та поважай правила дорожнього руху»»

Про матеріал

Архів містить папку з матеріалами прпезентації, конспект уроку (за матеріалами якого було створено презентацію), набір додатків (роздатковий матеріал) та інструкцію до користування презентацією.

Перегляд файлу
Перегляд файлу тимчасово недоступний.
11.jpg
4511-raskraska-Raskraska-Pravila-Dorozhnogo-Dvizheniya.gif
632fd2073578.jpg
788f80e9eae99e33cf2f991c9ba5a6b7.jpg
_____-_____17_20130618_1514672630.gif
buckle-up_coloring_page.png
img14.jpg
kak-narisovat-svetofor-poetapno_3.jpg
orig.gif
p65_bezyimyannyiy12.jpg
pdd4.jpg
sveto.jpg
Перегляд файлу
Перегляд файлу тимчасово недоступний.
Перегляд файлу

Урок-гра з Правил ДорожньогоРуху "Знай та поважай правила дорожньогоруху"

Кл.керівник : Лукичова Н.С.

Джерело: http://storinkabiologa.blogspot.com/p/blog-page_14.html

 

Мета: Повторити і закріпити набуті знання з Правил дорожнього руху. Розвивати навички безпечної поведінки, вміти застосовувати знання у повсякденному житті. Виховувати увагу і бажання попередження травматизму, дорожньо-транспортних пригод. Виховувати уважність, вміння швидко мислити, аналізувати, працювати  в команді, вміння висловлюватись та слухати інших.

Обладнання: Проектор, ПК, презентація, картки з завданнями, розмальовки, конспект, нагородні матеріали.

 

  1. Організаційний момент

Слово вчителя:

Закон дороги - це чітке виконання Правил дорожнього руху. Кожен з вас любить бігати, плавати, стрибати, танцювати, займатися спортом, ганяти на велосипеді, кататися на ковзанах чи на роликах. Бо життя — це рух! І тому таке бажання кожної людини цілком закономірне. На жаль, трапляються прикрі випадки, коли людина потрапляє в ДТП і на все життя залишається інвалідом. Така людина лежить дні і ночі у ліжку, а в кращому випадку - в колясці для інвалідів. Ви, мабуть, знаєте такі випадки з життя, чи не так? Багато є випадків (і ви про це не раз чуєте по радіо і бачите по телебаченню), коли на дорогах відбуваються аварії, у яких гинуть люди. Причин дорожньо-транспортних пригод існує безліч. Досить часто аварії виникають з вини пішоходів, які перебігають дорогу безпосередньо перед транспортом, переходять будь-де; стоять на середині дороги, щоб перейти на інший бік; ігнорують правилами і йдуть по дорозі як заманеться. І тоді гинуть не лише ті пішоходи, котрі порушили правила, а и зовсім невинні люди і води, які намагаються відвернути біду і роблять різкі маневри. Щоб прожити свій вік без страшних пригод, потрібно вже змалку вивчати Правила дорожнього руху, досконало їх знати і завжди чітко виконувати.

 

Тож давайте перевіримо сьогодні, як же гарно ви знаєте та чи поважаєте правила дорожнього руху. Для початку пригадаємо, основне: ЗНАКИ, ВІДОМОСТІ ТА ГОЛОВНІ ПРАВИЛА ДР.

  1. Розминка: Опишіть ситуацію.

Поміркуйте чи правильно чинять нашу герої, прокоментуйте свою думку.

 

Слово вчителя:

А щоб перевірити ваші знання, проведемо змагання, для цього пропоную розділитись на 2 команди, вигадати гарну назву та обрати капітана. Як ви могли здогадатись, сьогодні нас чекають ігри знавців ПДР. Змагання кмітливих та уважних, тож почнімо ГРУ!

 

  1. Гра - змагання

1. Вікторина «Уважний пішохід»

 

1.       По якій стороні тротуару треба ходити:

а) по правій;

б)      по лівій;

в) по будь-якій?

 

2. Де можна переходити дорогу поза населеним пунктом, якщо немає пішохідного переходу:

а) на повороті дороги;

б) в місцях, де дорога добре проглядається в обидві сторони;

в) перед або за вершиною підйому дороги?

 

3. Якщо ми хочемо перейти проїзну частину і бачимо, що наближається автомобіль:

а)чекаємо, поки проїде автомобіль;

б) швидко, але обережно перебігаємо;

в) подаємо знак водію рукою про бажання перейти проїзну частину і, коли водій зупинить автомобіль, переходимо вулицю?

 

4. По якій стороні позначеного пішохідного переходу повинен йти пішохід:

а) по тій стороні, де більше місця;

б)      по його лівій половині;

в) по його правій половині?

 

5. Рух по краю тротуару (бордюру) є:

а) небезпечним, так як існує можливість бути задітим рухомим транспортом, який їде близько від краю тротуару;

б) безпечним, так як транспорт ні в якому разі не повинен їхати так близько від тротуару;

в) безпечним, тому що бордюр - це частина тротуару, а на тротуар транспорт не повинен наїхати?

 

6. Якщо пішохід не встиг дійти до середини дороги, то де він повинен зупинитися:

а) в будь-якому місці на проїзній частині, не заважаючи руху транспортних засобів;

б) обов'язково дійти до тротуару або узбіччя незалежно від руху транспортних засобів;

в) на середині пішохідного переходу, а при його відсутності - на середині проїзної частини дороги?

 

7. Де потрібно чекати автобус, тролейбус, трамвай, таксі:

а) на посадкових площадках, тротуарі або узбіччі, де встановлені знаки зупинки суспільного транспорту;

б) в будь-якому місці на проїзній частині?

 

8. Де пішохід повинен чекати зміну світлофора, якщо він не встиг перейти середину проїзної частини:

а) зупинитися там, де його застав червоний сигнал світлофора;

б)      швидко закінчити перехід;

в) зупинитися на острові безпеки або середині проїзної частини?

 

9. Кататися на санчатах та на лижах можна тільки:

а) по доріжкам, призначеним для пішоходів;

б) на правій частині проїзної частини;

в) в парках, скверах, стадіонах, там, де не ходять пішоходи і немає небезпеки виїхати на проїзну частину?

 

10.     На оснащеному додатковим сидінням та підніжками велосипеді можна перевозити:

а) дорослого;

б)      одну дитину;

в) двох дітей?

 

11.        Чи дозволяється буксирувати велосипед велосипедом:

а) дозволяється, але не більше одного велосипеда;

б)      дозволяється тільки на жорсткому зчепленні;

в) не дозволяється?

 

 

2. «Мозковий штурм»
Кожній команді по черзі пропонується 10 запитань, які передбачають коротку відповідь. Члени команди повинні відповідати досить швидко, оскільки часу на роздуми немає. Відповідає той, хто знає відповідь. 

Запитання для команд:
 І команда.

1.     Частина дороги, призначена для руху пішоходів через проїжджу частину...                                                        (пішохідний перехід).

2.     Особа, яка керує транспортним засобом..                           .(водій).

3.     Написи та лінії на проїжджій частині.. .          (дорожня розмітка).

4.     Пристрій для регулювання руху в певних напрямках... (світлофор).

5.     Дорожня розмітка може бути двох видів, а саме: горизонтальна та...    (вертикальна).

6.     Для введення обмежень в русі застосовують ... (заборонні дорожні знаки).

7.     Пішохідний світлофор, на відміну від звичайного, має тільки ... (два сигнали червоний та зелений).

8.     Загальною ознакою попереджувальних дорожніх знаків є ... (трикутник з червонною облямівкою та білим фоном).

9.     Працівник ДАІ, який регулює дорожній рух...(регулювальник).

10.                       Транспорт, який стоїть, обходити тільки...(позаду).

 

II команда.

1.     Нормативний документ, який встановлює порядок дорожнього руху на всій території України... (правила дорожньогоруху).

2.     Учасниками дорожнього руху є: водій, пішохід та... (пасажир).

3.     Чорні та білі лінії та смуги, нанесені на стовпи та огорожі ... (вертикальна дорожня розмітка).

4.     Світлофор з символами людини...(пішохідний світлофор).

5.     Інформують про розміщення об'єктів сервісу...(знаки сервісу).

6.     Звичайний світлофор має три сигнали, а саме: червоний.. .(жовтий та зелений).

7.Дорожня розмітка може бути двох видів, а саме вертикальна та ...(горизонтальна).

8.Загальною ознакою заборонних знаків є...(коло з червонною облямівкою та білим фоном).

9.За розташуванням розрізняють два види світлофорів, а саме: горизонтальні та ...(вертикальні).

10.Особа, яка перебуває у транспорті, проте, не керуєним.. .(пасажир).

Оцінка туру: за кожну правильну відповідь 1 бал. Максимальна кількість балів 10.

3. Конкурс - Гра «Хтотакий? Щотаке?»

Грає капітан команди. За одну хвилину гравець повинен пояснити якомога більше слів, які йому будуть пропонувати.
Оцінка туру: 1 бал за вірне пояснення. Максимальна кількість балів – кількість правильних пояснень за одну хвилину.

1.     Пішохід. (Учасник дорожнього руху поза транспортним засобом).

2.     Водій. (Учасник дорожнього руху, який керує транспортним засобом).

3.     Дорожня розмітка. (Зображення на дорозі, бордюрі чи дорожніх спорудах).

4.     Пасажир. (Учасник дорожнього руху, який знаходиться у транспортному засобі, але не причетний до керування ним).

5.     Дорожній знак. (Інформація для учасників дорожнього руху).

6.     «Зебра» на дорозі. (Горизонтальна дорожня розмітка).

7.     Заборонний знак. (Запроваджує чи скасовує обмеження в русі).

8.     Світлофор. (Пристрій для регулювання дорожнього руху).

9.     Таблички до дорожніх знаків. (Уточнюють чи обмежують дію знаку).

1.     Правила дорожнього руху. (Нормативний документ, що встановлює порядок дорожнього руху на певній території).

2.     Пішохідний світлофор. (Пристрій, що регулює рух пішоходів).

3.     Регулювальник. (Працівник ДАІ, шо регулює рух на дорозі, з посвідченням та відповідною екіпіровкою).

4.     Учасники дорожнього руху. (Водій, пасажир, пішохід).

5.     Сигнали світлофора. (Зелений, жовтий, червоний).

6.     Попереджувальний дорожній знак. (Попередження про небезпечну ділянку дороги).

 

4. Завданнявсліпу
Картка 1
1. Встановітьвідповідність: так або ні
а) горизонтальна розмітка наноситься на проїжджу частину;(так)
б) жовтий сигнал світлофора забороняє рух; (ні)
в) пішохідні світлофори мають два сигнали з силуетами пішоходів, а саме: червоний та жовтий;  (ні)
г) заборонні знаки мають форму трикутника;  (ні)
д) пасажир не належить до учасників дорожнього руху.  (ні)


Картка 2
1. Встановіть відповідність: так або ні
а) вертикальна розмітка наноситься на проїжджу частину;  (ні)
б) зелений сигнал світлофора забороняє рух;  (ні)
в) всі світлофори обов'язково мають три сигнали: жовтий, зелений, червоний; (ні)
г) знаки сервісу мають форму трикутника з червоною смугою; (ні)
д) пішохід не належить до учасників дорожнього руху. (ні)


Картка З
1. Встановіть відповідність: так або ні
а) регулювальник – працівник ДАІ, який має відповідне посвідчення; (так)
б) червоний сигнал світлофора забороняє рух; (так)
в) пішохідні світлофори мають три сигнали з силуетами пішоходів; (ні)
г) вертикальна розмітка наноситься для зорової орієнтації; (так)
д) пішохідні загорожі належать до дорожнього обладнання. (ні)

 

IV. Підведенняпідсумків.
1. Заключне слово вчителя.
Наш урок добіг кінця. Хочу сказати велике дякую всім, хто приймав в ньому участь. Ви молодці. Ви показали досить глибокі знання з правил дорожнього руху. Гадаю, що всі ці теоретичні знання ви зможете використати на практиці, у повсякденному житті. Аби з вами ніколи не сталось біди.

2. Нагородження переможців.

 

V. Домашнє завдання

Підготувати малюнки, картинки або розмальовки з правил дорожнього руху.

(розмальовки у дод.)

 

Перегляд файлу

Урок-гра з Правил Дорожнього Руху  "Знай та поважай правила  дорожнього руху"

Мета уроку:

  • Повторити і закріпити набуті знання з Правил дорожнього руху.
  •  Розвивати навички безпечної поведінки, вміти застосовувати знання у повсякденному житті.
  • Виховувати увагу і бажання попередження травматизму, дорожньо-транспортних пригод.
  • Виховувати уважність, вміння швидко мислити, аналізувати, працювати  в команді, вміння висловлюватись та слухати інших.

Давайте пригадаємо:

Перевіримо, як же гарно ви знаєте та чи поважаєте правила дорожнього руху. Для початку пригадаємо, основне: ЗНАКИ, ВІДОМОСТІ ТА ГОЛОВНІ ПРАВИЛА ДР. 

Опишіть ситуацію.

Розпочнімо гру!

Щоб перевірити ваші знання, проведемо змагання, для цього пропоную розділитись на 2 команди, вигадати гарну назву та обрати капітана.

Як ви могли здогадатись, сьогодні нас чекають ігри знавців ПДР

Вікторина «Уважний пішохід»

1.       По якій стороні тротуару треба ходити:

а) по правій;

б) по лівій;

в) по будь-якій?

2. Де можна переходити дорогу поза населеним пунктом, якщо немає пішохідного переходу:

а) на повороті дороги;

б) в місцях, де дорога добре проглядається в обидві сторони;

в) перед або за вершиною підйому дороги?

3. Якщо ми хочемо перейти проїзну частину і бачимо, що наближається автомобіль:

а)чекаємо, поки проїде автомобіль;

б) швидко, але обережно перебігаємо;

в) подаємо знак водію рукою про бажання перейти проїзну частину і, коли водій зупинить автомобіль, переходимо вулицю?

4. По якій стороні позначеного пішохідного переходу повинен йти пішохід:

а) по тій стороні, де більше місця;

б)      по його лівій половині;

в) по його правій половині?

5. Рух по краю тротуару (бордюру) є:

а) небезпечним, так як існує можливість бути задітим рухомим транспортом, який їде близько від краю тротуару;

б) безпечним, так як транспорт ні в якому разі не повинен їхати так близько від тротуару;

в) безпечним, тому що бордюр - це частина тротуару, а на тротуар транспорт не повинен наїхати?

6. Якщо пішохід не встиг дійти до середини дороги, то де він повинен зупинитися:

а) в будь-якому місці на проїзній частині, не заважаючи руху транспортних засобів;

б) обов'язково дійти до тротуару або узбіччя незалежно від руху транспортних засобів;

в) на середині пішохідного переходу, а при його відсутності - на середині проїзної частини дороги?

7. Де потрібно чекати автобус, тролейбус, трамвай, таксі:

а) на посадкових площадках, тротуарі або узбіччі, де встановлені знаки зупинки суспільного транспорту;

б) в будь-якому місці на проїзній частині?

  8. Де пішохід повинен чекати зміну світлофора, якщо він не встиг перейти середину проїзної частини:

а) зупинитися там, де його застав червоний сигнал світлофора;

б)      швидко закінчити перехід;

в) зупинитися на острові безпеки або середині проїзної частини?

9. Кататися на санчатах та на лижах можна тільки:

а) по доріжкам, призначеним для пішоходів;

б) на правій частині проїзної частини;

в) в парках, скверах, стадіонах, там, де не ходять пішоходи і немає небезпеки виїхати на проїзну частину?

10.     На оснащеному додатковим сидінням та підніжками велосипеді можна перевозити:

а) дорослого;

б)      одну дитину;

в) двох дітей?

«Мозковий штурм»

Кожній команді по черзі пропонується 10 запитань, які передбачають коротку відповідь. Члени команди повинні відповідати досить швидко, оскільки часу на роздуми немає. Відповідає той, хто знає відповідь. 

Конкурс-гра «Хто такий? Що таке?»

Завдання для 1 команди:

  • Водій.
  • Дорожня розмітка.
  • Пасажир.
  • Дорожній знак.
  • «Зебра» на дорозі.
  • Заборонений знак.
  • Сфітлофор.

Завдання для 2 команди:

  • Таблички дорожніх знаків.
  • Правила дорожнього руху.
  • Пішохідний світлофор.
  • Регулювальник.
  • Учасники дорожнього руху.
  • Сигнали світлофора.
  • Попереджувальний дорожній знак.

Завдання всліпу

Підведення підсумків

Домашнє  завдання:

Дякую за увагу!

Перегляд файлу

 

Урок-гра з Правил Дорожнього Руху  "Знай та поважай правила  дорожнього руху"

Мета уроку:  

          Повторити і закріпити набуті знання з Правил дорожнього руху.

          Розвивати навички безпечної поведінки, вміти застосовувати знання у повсякденному житті.  

          Виховувати увагу і бажання попередження травматизму, дорожньотранспортних пригод.  

          Виховувати уважність, вміння швидко мислити, аналізувати, працювати  в команді, вміння висловлюватись та слухати інших.

 

Давайте пригадаємо:  

 

Перевіримо, як же гарно ви знаєте та чи поважаєте правила дорожнього руху. Для початку пригадаємо, основне: ЗНАКИ, ВІДОМОСТІ ТА ГОЛОВНІ ПРАВИЛА ДР.  

 

Опишіть ситуацію.

 

 

Розпочнімо гру!

 

 

Щоб перевірити ваші знання, проведемо змагання, для цього пропоную розділитись на 2 команди, вигадати гарну назву та обрати капітана. 

Як ви могли здогадатись, сьогодні нас чекають ігри знавців ПДР

Вікторина «Уважний пішохід»  

 

1.            По якій стороні тротуару треба ходити:  

а) по правій;

б) по лівій;

в) по будь-якій?

2.            Де можна переходити дорогу поза населеним пунктом, якщо немає пішохідного переходу:  

а) на повороті дороги;

б) в місцях, де дорога добре проглядається в обидві сторони;

в) перед або за вершиною підйому дороги?

3.            Якщо ми хочемо перейти проїзну частину і бачимо, що наближається автомобіль:  

а)чекаємо, поки проїде автомобіль;

б) швидко, але обережно перебігаємо;

в) подаємо знак водію рукою про бажання перейти проїзну частину і, коли водій зупинить автомобіль, переходимо вулицю?

4.            По якій стороні позначеного пішохідного переходу повинен йти пішохід:  

а) по тій стороні, де більше місця;

б)      по його лівій половині;

в) по його правій половині?

5.            Рух по краю тротуару (бордюру) є:  

а) небезпечним, так як існує можливість бути задітим рухомим транспортом, який їде близько від краю тротуару;

б) безпечним, так як транспорт ні в якому разі не повинен їхати так близько від тротуару;

в) безпечним, тому що бордюр - це частина тротуару, а на тротуар транспорт не повинен наїхати?

6.            Якщо пішохід не встиг дійти до середини дороги, то де він повинен зупинитися:  

а) в будь-якому місці на проїзній частині, не заважаючи руху транспортних засобів;

б) обов'язково дійти до тротуару або узбіччя незалежно від руху транспортних засобів;

в) на середині пішохідного переходу, а при його відсутності - на середині проїзної частини дороги?

7.            Де потрібно чекати автобус, тролейбус, трамвай, таксі:  

а) на посадкових площадках, тротуарі або узбіччі, де встановлені знаки зупинки суспільного транспорту;

б) в будь-якому місці на проїзній частині?

8.            Де пішохід повинен чекати зміну світлофора, якщо він не встиг перейти середину проїзної частини:  

а) зупинитися там, де його застав червоний сигнал світлофора;

б)      швидко закінчити перехід;

в) зупинитися на острові безпеки або середині проїзної частини?

9.            Кататися на санчатах та на лижах можна тільки:  

а) по доріжкам, призначеним для пішоходів;

б) на правій частині проїзної частини;

в) в парках, скверах, стадіонах, там, де не ходять пішоходи і немає небезпеки виїхати на проїзну частину?

10.        На оснащеному додатковим сидінням та підніжками велосипеді можна перевозити:  а) дорослого;

б)      одну дитину;

в) двох дітей?

«Мозковий штурм»  

 

Кожній команді по черзі пропонується 10 запитань, які передбачають коротку відповідь.

Члени команди повинні відповідати досить швидко, оскільки часу на роздуми немає.

Відповідає той, хто знає відповідь.  

Конкурс-гра «Хто такий? Що таке?»  

Завдання для 1 команди:  

        Водій.

        Дорожня розмітка.

        Пасажир.

        Дорожній знак.

        «Зебра» на дорозі.

        Заборонений знак.

        Сфітлофор.

Завдання для 2 команди:  

        Таблички дорожніх знаків.

        Правила дорожнього руху.

        Пішохідний світлофор.

        Регулювальник.

        Учасники дорожнього руху.

        Сигнали світлофора.

        Попереджувальний дорожній знак.

Завдання всліпу  

 

Підведення підсумків  

 

 

Домашнє  завдання:  

 

Дякую за увагу!

zip
Додано
10 листопада 2018
Переглядів
3254
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку