РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ
Мета: скласти таблицю ділення на 2; формувати в учнів обчислювальні навички; розвивати вміння пояснювати особливості, закономірності, аналізувати, зіставляти, порівнювати; розширювати світогляд; виховувати мотивацію до навчання.
РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ
Мета: скласти таблицю ділення на 2; формувати в учнів обчислювальні навички; розвивати вміння пояснювати особливості, закономірності, аналізувати, зіставляти, порівнювати; розширювати світогляд; виховувати мотивацію до навчання.
Хід уроку
2.1 Перевірка домашнього завдання (с. 99, завдання 572; 573)
Завдання 572
— Прочитайте по 2 вирази на ділення, які ви склали з кожного добутку.
Завдання 573
— Скільки шматочків пирога отримав кожний із друзів?
2.2 Усна лічба
20 + 2 50 – 28 11 + 11 50 – 27 30 – 9
— Знайдіть приклади з відповіддю 22.
— Який з цих прикладів можна записати за допомогою дії множення? Запишіть.
11 · 2 = 22
— Що означає в цьому виразі число 11? 2?
25 + 8 > 25 + 40 – 12 < 40 – 17 + 6 > 21 –
16 – 5 > 15 – 34 + 10 > 34 + 24 + 11 < 48 +
3.1.1 Гра «Шифрувальники».
— Розшифруйте тему уроку.
30 |
56 |
20 |
32 |
84 |
7 |
80 |
Д |
І |
Л |
Е |
Н |
Н |
Я |
27 + 3 = Д 26 + 30 = І 75 – 55 = Л
60 – 28 = Е 90 – 6 = Н 15 – 8 = Н
57 + 23 = Я
— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю ділення числа 2.
3.2 Первинне закріплення
Завдання 574. Колективне опрацювання матеріалу
— З рівностей на множення числа 2 складемо рівності, що містять ділення на 2.
Порівняйте таблицю множення числа 2 і таблицю ділення на 2. Що цікавого ви помітили?
Завдання 575
Учні з’ясовують, користуючись таблицею ділення на 2, яке число потрібно вставити у рівність, щоб вона стала істинною.
Завдання 576. Колективне опрацювання матеріалу
Учні порівнюють види задач на ділення. Перша задача — на ділення на вміщення, друга — на ділення на рівні частини.
Завдання 577. Коментоване розв’язування і порівняння задач за допомогою таблиці ділення на 2
Увага учнів звертається на те, що розкласти порівну — означає поділити на рівні частини.
Завдання 578
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.
Завдання 579. Фронтальне вивчення змісту задачі
Під час змісту учні на дошці зображують умову задачі.
По ? л 2 бід., 12 л
Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Завдання 580. Самостійне виконання завдання
Один учень працює біля дошки.
2 пак. по ? кг, 6 кг
4.1 Розв’язування завдань за допомогою таблиці ділення на 2
1) 18 : 2 + 6 12 : 2 + 5 16 : 2 + 37
2) У бібліотеці було видано 14 книг, по 2 книги кожному відвідувачу. Скільки було відвідувачів?
3) У двох коробках усього 12 олівців, порівну в кожній коробці. Скільки олівців в одній такій коробці?
4.2 Обчислення значень виразів
69 – (36 + 13) 42 + (18 + 17) 78 – (15 + 28) 66 + (19 + 11)
4.3 Розв’язування задач
2) 18 цукерок роздали дітям по 2 штуки. Скільки дітей отримали цукерки?
3) У три бідони налили 100 л молока. У перший з них — 35 л, в другій — 37 л.
Скільки літрів молока налили в третій бідон?
Розв’яжіть цю задачу різними способами.
4.4 Робота з геометричним матеріалом
— Накресліть коло, радіус якого 3 см. Який діаметр цього кола? (Виконання завдання з коментуванням.)
4.5 Розв’язування логічних задач
- Що нового ви дізналися на уроці?
- З яким способом познайомились?
6. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ ТА ІНСТРУКТАЖ.
С. 101, завдання 581; 582.