Таблиця множення числа 4. Розв'язування вправ і задач на засвоєння таблиці.

Про матеріал
ознайомити учнів з таблицею множення числа 4 і її практичним застосуванням; формувати вміння знаходити значення виразів на дії різних ступенів, розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; удосконалювати навички усного рахунку, уміння аргументувати свої думки, точно відповідати на поставлене запитання. Виховувати інтерес до рідного краю, любов та бережне ставлення до природи, допитливість, активність в роботі
Перегляд файлу

Тема. Таблиця множення числа 4. Розв'язування вправ і задач на засвоєння таблиці.

Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 4 і її практичним застосуванням; формувати вміння знаходити значення виразів на дії різних ступенів, розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; удосконалювати навички усного рахунку, уміння аргументувати свої думки, точно відповідати на поставлене запитання. Виховувати інтерес до рідного краю, любов та бережне ставлення до природи, допитливість, активність в роботі

Обладнання: малюнок весни, квітів, картки, таблиці для усного рахунку, гри, хмаринки.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ПСИХОЛОГІЧНИЙ НАСТРІЙ НА УРОК

Гра –медитація  «Я -  квітка»

Лунає ніжна, приємна мелодія. Діти стають у коло, уявляють, що вони квіти, і виконують рухи, що відповідають словам вчителя. «Я – маленька зернинка. У мені спить квіточка (діти присідають, кладуть долоні під щічку). Пригріло сонечко, і вона прокинулась, не кваплячись простягає до сонечка свої листочки, вітається з вітром, потім піднімає до гори своє личко і радіє весні. (Повільно встають, піднімають руки в гору і кружляють на місці.) Підставляє личко теплому дощикові, а він ретельно вмиває її (імітують вмивання.) Вона кружляє у танці з метеликами, вони пестять її личко, лоскочуть очки, носик, вушка.) (Погладжують собі обличчя, очі, носик.) Квіточка усміхається, зустрічаючи новий день і весну. (Посміхаються одне одному.)  

Потягніться вгору, розплющить очі. Ви відпочили,набралися сили,наповнилися життєвою енергією сонечка ,вітру, дощу і спроможні плідно працювати на уроці.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

- Діти, яка зараз пора року?

- А яка пора року настає після зими?

- Весна – це пробудження природи,це веселе сонечко, теплий дощик і вітер пустунець, і різнобарвний килим запашних весняних квітів. До нас на урок теж завітала весна. Принесла вона з собою ці мрійливі хмарки. Кожна має своє завдання. Ви його виконаєте, піде дощик…

- Діти, чи потрібен нам дощ? Навіщо?

- З наших хмарок теж піде дощик і виростуть весняні квіти.

  • Готові? Тоді вперед на подолання хмарок.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Усний рахунок
  • Діти, перша хмаринка – “Усний рахунок” – хоче побачити, як ви вмієте швидко і правильно рахувати.

  5 збільшити у 3 рази

   4      збільшити у 6 разів

    8 444          збільшити у 9 разів

     2                                  збільшити у 10 разів

 

         Яка геометрична фігура у першому завданні?

  • Яка геометрична фігура у другому завданні?

- назвати компоненти дій множення, додавання, віднімання, ділення

- Попрацювали гарно, вітерець дмухнув, дощик пішов – і з’явилася перша квіточка весни – пролісок.

Пролісок 
Весно моя мила
Ти мене вродила
Ясним сонцем, наче хлібом
Поблагословила
Учень. Пролісок з’являється – ще не встиг зійти сніжок, а він відкриває свої блакитні оченята. Їх рвати не можна, бо їх мало і занесені вони в червону книгу України.

IV. Каліграфічна хвилинка

  •     Діти, ви показали, як вмієте гарно рахувати, але хмарка “Каліграфічна хвилинка” не вірить, що ми вміємо гарно писати. Переконаємо її в цьому?
  • А для того, щоб взнати, яку цифру писати, граємо в модуль “так” – “ні”.

Можливі питання:

  • Яка сьогодні дата? (18)
  • Це 1цифрове число? (ні) Двоцифрове? (так)
  • Воно більше 15? (так)
  • Воно ділиться на 2? (так) а на 3? (так)
  • Воно кругле? (ні)
  • Назвіть половину його. (число 9)
  • Отже, яку цифру запишемо? (18)
  • Хмарка задоволена, як ви попрацювали. Взнайте, яку квітку вона ховає.

- І підняли свої білі голівки у лісі підсніжники. Їх теж не рвуть, заборонено.

Підсніжник

Я тендінтний, дуже ніжний

А зовуть мене – підсніжник.

Їх у лісі не рвуть теж – заборонено!

  1. Математичний диктант
  •   Діти, хмарка “Математичний диктант” не хоче дощика пускати, доки не дізнається, чи вміємо ми швидко думати. Покажемо їй це?
  •   Записуйте  тільки відповіді. (Один учень біля дошки)
  •   Число 2 збільшіть у 2 рази
  •   Перший доданок 4, другий – 4, знайдіть суму
  • Множники 3 і 4. Знайдіть добуток.
  • Дівчата сплели 2 віночки, в кожному по 8 квіток. Скільки всього квіток у віночках?
  • Знайдіть половину числа 40
  •   Знайдіть суму чисел 10 і 14
  • Зменшуване 30, від’ємник 2. Знайдіть різницю
  • Добуток чисел 3 і 10 збільшити на 2
  • Від 4 десятків відніміть 4 одиниці

- Працюємо в парах. Обмінялися зошитами.     4 8 12 16 20 24 28 32 36

- Яку закономірність має цей ряд чисел?

- Переконали ми хмарку, що вміємо гарно думати. Пустила вона дощик і з’явилася квітка... Відгадайте.

Із перлин разочок,
Зелений листочок.
Аромат духмяний
Тішить ліс весняний.(конвалія)

І ця квітка, діти, також занесена до Червоної книги України.

VІ. Повідомлення теми, мети уроку

  • Біля дошки 1 учень записує вираз до веселої задачки.

                                  У лісочку на горбочку

                                   4 тополі і 4 дубочки

                                   4 берізки, 4 кленочки.

                                   Скільки друзі на горбочку

                                   Всіх дерев росте в лісочку?

                                          4+4+4+4=16

  • Як називаються числа при додаванні?
  • Чим цікавий цей вираз? (в ньому всі доданки однакові)
  • А як по іншому його можна записати? (множенням)
  •      А якби була одна “5”. Чи можна його було б замінити множенням? (ні) Чому? (бо множення - це додавання однакових доданків)
  • Отже, над чим ми сьогодні будемо працювати на уроці?
  •     Так, ми сьогодні продовжимо знайомитись з табличним множенням і складемо наступну таблицю.
  • Хто здогадався, яка це буде таблиця?
  •     І це не випадково. Бо тема нашого уроку: “Таблиця множення 5”. І сьогодні на уроці ми не тільки складемо таблицю множення 5, а й виконаєте різні завдання. І я дуже сподіваюся, що після цього уроку ви зможете:
  •   швидко і точно множити. числа на 5
  •   складати задачі за певними даними
  •   любити і берегти природу рідного краю.
  • А тепер трохи відпочинемо.

                                        Фізкультхвилинка

                                   Хмарка сонечко закрила

                                   Слізки дрібнії згубила

                                   Ми ті слізки пошукаєм

                                    У травичці позбираєм

                                   Пострибаєм, як зайчата,

                                   Політаєм, як пташата,

                                  Потанцюємо ще трішки,

                                  Щоб спочили ручки, ніжки,

                                   - Всі веселі? – от чудово,

                                  А тепер до праці знову.

VІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Складання таблиці
  •   Діти, погляньте на цю таблицю. Я сьогодні готувалась до уроку і встигла написати відповідь лише до першого прикладу.
  •   Хто зможе допомогти?
  •   1 учень записує, а ми граємо в гру “Мікрофон”.
  •   Погляньте на відповіді. Який висновок можна зробити?
  •   Де ми вже зустрічали такі відповіді? (в математичному диктанті)
  •   Правильно, ми з вами готувались до складання таблиці множення 4.
  1. Тренувальні вправи

-   Діти, хмарки хочуть перевірити, які ви уважні.

  • Погляньте на ці числа. Які з них зайві?

                         10   12   15   20   24   25   30   32   36   40   45

  • Чому вони зайві?
  • При множенні яких чисел можна отримати ці результати?

VІІІ. Закріплення умінь і навичок

  1. Робота в групах
  •   Наступна хмарка – “Приклади”. Вона пропонує попрацювати в групах. Робота з картками. 1 учень біля дошки.

4· 3+1=

4 ·7-3=

4· 2-8=

4 ·4-9=

4· 5-3=

4 ·8-12=

4 ·2+9=

4· 3+0=

 

 

  • Яка ж квітка зараз з’явиться?
  • Зозулині черевички (зачитати про квітку)
  •  
  •  
  •  

 

 

 

 

  1. Розв’язування задач
  • Йдемо далі. Хмарка “Задачі” пропонує нам наступні завдання.

А) Задача. На 8 Березня хлопчики подарували нашим 4 дівчаткам квіти. Скільки всього квітів подарували хлопчики?

  • Чого не вистачає в задачі?
  • Яке число можна вставити?

- Розв’яжемо ще 1 задачу №697

Б) – Прочитайте задачу і підготуйтесь відповісти на запитання.

- Про що йде мова в задачі?

- Скільком покупцям відрізали тканину?

- По скільки метрів тканини?

-        А скільки залишилося?

- Що треба дізнатися в задачі?

- Чи зможемо ми відповісти на це питання?

Запис короткого запису.

Було - ?м

Відрізали – 2п. по 4м

Залишилося – 12м

- Запишіть самостійно розв’язання.

Задоволена хмаринка нашою роботою і віддає нам ще одну квітку.

Нарцис

Я – дуже ніжна квітка

Струнка, як кипарис

Чудовий маю запах

А звуть мене – нарцис.

Хвилинка – цікавинка.

- У Карпатах є унікальне місце дикорослих нарцисів, яке називається Долиною нарцисів. Багато дощів – ще більше квітів. (Показую фото)

  •   Хмарка “Весела геометрія” вже чекає нас.
  •   Розгляньте малюнок. Скільки на ньому квадратів? Трикутників? Чого більше? На скільки?
  •   За гарну роботу відкривається квітка первоцвіт дрібний
  •   Що знаєте про цю квітку?(зачитування інформації)

ІХ. Підсумок. Математичний бліц-турнір. І остання хмаринка приготувала нам математичну скриньку

Компоненти при діленні? (ділене, дільник, частка)

Частка – яка це дія? (:)

Що означає поділити порівну? (2)

Як знайти другий додаток? 8 : 2 = 4

8 – це ділене?

Протилежна дія множення? (ділення)

Трикутник має 4 сторони;

Після зими до нас приходить осінь;

Результат множення – сума;

Перший множник 4, другий множник 9. Добуток 35

А хто з’явився до нас. (Едельвейс.)

  • Діти, погляньте, яка краса навколо нас!

Квіти бережіть, і даремно їх не рвіть!

Бо чарівної краси не побачиш я і ти.

Хай вони, ростуть у лузі. Бо всі квіти – наші друзі!

Вчитель. Ось і закінчилась наша подорож весняним лісом.

  •   Я вдячна вам за роботу.

Підберіть прикметники до нашого уроку.

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
1 квітня 2022
Переглядів
883
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку